1. 1.
  Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu dosyasının, ikinci dalga gözaltıları yapmak isteyen savcı Muammer Aktaş' tan yeni atanan adalet bakanı talimatıyla alınmasıdır.

  Hükümetin, türkiye cumhuriyeti devleti' nin temel değerlerine ve güçler ayrılığı ilkesini hiçe sayarak hukuk sistemimize yaptığı sivil darbe, son derece vahim bir olaydır. Yasama, yürütme, yargı erklerinin tek adamda toplanması ve aslında cumhuriyet ile değil oligarşik bir düzende yönetildiğimizin üzücü bir kanıtıdır. Tüm bu hukuksuzluklar 76 milyon vatandaşımızın gözleri önünde, alenen, aptal yerine konarak yapılmaktadır.

  http://www.hurriyet.com.tr/gundem/25447303.asp

  Soruşturma yetkisi elinden alınan cumhuriyet savcısı Muammer Aktaş basın açıklaması yapmıştır. Açıklamasında ''Cumhuriyet Savcısı olarak soruşturma yapmam engellenmiştir.'' dedi.

  http://www.hurriyet.com.tr/gundem/25448223.asp

  Ülke olarak hukukun ve demokrasinin ayaklar altına alındığı karanlık günler yaşıyoruz.
  15 -6 ... esoxlucius
 2. 2.
  Egemenligin kayitsiz sartsiz milletten alinip, yarginin tekellestiginin kanitidir.

  Olum oldu olacak cikin degistirin su yonetim seklini biz de ona gore davranalim amina koyim.
  5 -1 ... lannoldu
 3. 3.
  islamcıdan demokrat çıkarmaya çalışanların götüne kaçan olayların sonuncusu. 21nci yüzyılda otaçağ bedeviliği kabile tipi demokrasi işte. ne bekliyordun ki?
  13 -2 ... jackskellington
 4. 4.
  adaleti sorgulattırır. insanlar mı çok şerefsiz yoksa biz mi çok salağız.
  3 ... kirisik
 5. 5.
  dinci durustlugu ve adaleti boyledir.

  musluman demedim bak, dinci. bu ayrimi ogrendigimiz gun eru bizi kutsayacak.
  5 ... inis mona
 6. 6.
  bekir bozdağ ın adalet bakanı olması

  şaşırtmamıştır.

  lan bu akp çok istikrarlı amk hiç şaşırtmıyor.
  4 ... tembel adam
 7. 7.
  ay-yıldız'ı bayraktan çıkarıp türban takmış bir muz koyalım...

  altına da bunlar - onlar - benim - yedirtmem yazalım...

  süper olur bence...

  recebiye devleti... hırsızlar demokrasisi...
  4 -2 ... jorge lois borges
 8. 8.
  son çırpınışlardır. artık onlardan mantıklı bir davranış beklenemez. boğazı kesilmiş koyun mantıklı davranabilir mi. aynen öyle işte.
  5 -1 ... teflon
 9. 9.
  rezilliktir. haberini gördüğümde idrak edemedim resmen, savcının açıklamalarıyla daha doğrusu feryad demek lazım yaptığı açıklamaya, ondan sonra anladım. soruşturmayı yürüten muammer akkaş yaptığı açıklamayla türkiye'de hukukun bittiği resmen gözler önüne sermiştir. herif görevimi yapmam engellenmiştir diyor böyle bir şey olabilir mi ya, cumhuriyet savcısı bu adam. geçen hafta beyaz tv'de rok, hükümete karşı bu operasyonu yapan savcı görevden de alınabilir di mi falan diyordu. ben onun küstahlığına vermiştim o muhabbeti, küstahlığın buralara varacağını düşünmemiştim ama oldu. bekir bozdağ, ayağının tozuyla türkiye hukukunun en skandal uygulamasına imza attı. bizzat başbakan tarafından oğlunun adı soruşturmaya karış(tırıl)mışken yargıya böyle bir müdahale olması bundan sonrası için hiç umut bırakmadı.

  herifin işini yapması engellendi, polis mahkeme kararına rağmen operasyon yapmadı. delillerin karartılmış olma riski çok büyük. engellemelere rağmen savcı bugün açıklamasını yaptı. bütün bunlar göz önünde olup biterken hala küresel komplo cart curt deyip görmezden gelenler bundan sonra adaletten bahsetmesinler. işin acı tarafı görüp sindiremeyenlerin de bahsedemeyecek oluşu. akp hükümeti resmen kendi meşruiyetine gölge düşürdü. her şeye rağmen türkiye cumhuriyeti devleti hiç bu kadar çiftliğe dönüşmemişti herhalde. yazık. asker postalı bu ülkeye nimetmiş fark edemedik.
  7 -1 ... yolumunustu
 10. 10.
  idam mahkumunun, son arzusunu yerine getirmesidir. adaletten kaçış yoktur.
  1 ... baris gucu