bugün

Bu günleri de gördüm ya artık hiçbir şey şaşırtmaz beni.
Medeniyetin başkenti Diyarbakır'da, evimize birkaç metre uzaklıkta olan starbucks'a her zamanki gibi (kahve içmeden güne başlayamam bilirsiniz) kahvemi almak için gittim. Uyku mahmurluğu hâlâ üzerimdeydi ve "her zamankinden" dedim. Ayılmam uzun sürüyor da.

Baristanın öfkeli ses tonuyla "lütfen sipariş verir misiniz" demesiyle irkildim. Daimi müşterilerine bunu nasıl yaparlar diyerek şaşkınlıkla bakmamla Baristanın yeni olduğunu anladım. Zaten o da uyarısını aldı, essy hanıma nasıl böyle davranırsın diye çemkirdiler, müdür de gelip müdahale etti. ilk iş gününden ilk eksisini aldı. Neyse umarım işten atılır. Ben bu hakareti kabul edemem.
medeniyetin başkentinden sonrasını okumadım.
umarım işten atılır'dan sonrasını okumadım. sonra da bişey kalmamış zaten
(bkz: kesin yaşanmıştır bu)
Tez zamanda molotoflana.
Rezalet gibi rezalet. Her zamankinden, diyen biri zaten tehlikelidir.

Barista olacak köpeği kınıyor, 10/9 puan veriyorum.
oysa çay ocağına gitsen hüseyin emmi daha sıcak davranırdı. rezalet puanım 2/10
Aynen aynen kesin yaşanmamıştır bu olay. Hatta o entryi de okul kantinindeki plastik bardaktan ezik ezik 3'ü 1 arada içerken yazdım. Kurgucunun tekiyim hatta. Üfff o kadar dar düşünüyorsunuz ki, herkesi kendiniz gibi vizyonsuz sanıyorsunuz. Yani şu an grande boy bardağımı kafanıza fırlatmak istiyorum.

görsel
baristan: kurdish barista.

daha çok yurdumuzun güneydoğu bölgesinde rastlanır..

kahve içen kızlara da ayrıca qırgınım..

chai tea latte içmeye beklerim hepinizi dönün bu yanlıştan artık.
görsel
diyarbakır'da starbucksın olması başlı başına bir rezillik zaten.

Acaba kaçak macchiato da yapıyorlar mı?

Gün içinde gerçekleşen rezalet anıları.
Adı üstünde yeni girmiş işe. Tanımıyor. Kim bilir kaç tane goy goy yapmaya gelen ergene maruz kaldı. Tanımadığı insan gelip "Her zamankinden" derse gırgır yaptığını düşünebilir. Bu yinede ses yükseltme sebebi olamaz tabiki ama bence tanımadığın insana da "her zamankinden" demekte iyi niyetli gelmedi bana.

iki taraflıda hoş olmayan davranışlar mevcut, işten kovulmasını istemen insanlık puanını bir tık daha düşürüyor.

Rezalet puanım : 1/10
kürt kızına bak,

sanırsın stoya.
Starbucks'da genelde baristalar cana yakın insanlar oluyor . Hatta siparişimizi yanlış almıştı bir barista bizde herhangi bir şey demedik . Sonra yanımıza gelip özür dilemişti .Yanlış siparişi de sevmiştik aslında .
Bundan sonra ordan kahve alırken dikkat et içtiğin şey kahve olmayabilir.

Rezalet bir rezalet.
tüm yazarları starbuckslara davet edip
grande boy kahve alıp
alınan bayi önünde yerlere dökme eylemi gerçekleştirilmelidir...
hellaaaaaam bu kekolar olmasa

bu zitanbakıslar nasıl para kazanacak ?

markette 50 kuruşa almayanı dövdükleri

3 ü 1 aradaya 25 lira veriyorlar

kezban olmanın olmazsa olmazı anlaşılan.

rezalet değil bence felaket.
Hahahaaha o foto gibi 50 tane koyarlar buraya..
Ne bilsinler senin olduğunu..
"lütfen sipariş verir misiniz"

o irkilme kullanılan Türkçeden kaynaklıdır. bağlar'da bile düzgün konuşana rastlamak zor.
hanım demişler yine iyi. diyarbakırda starbucks olduğuna şükret bence.
Yanlış söylenmiş. Orada ona barista denmez, boristo obe denir.
Kabahat ne baristada ne de siparişi verende, suç starbucks’ta sen ne sikime gidip Allah’ın Diyarbakır’ına franchise veriyorsun aq.