1. 1.
  26 şubat 2016'da iran adlanan ülkede parlamento seçimleri gerçekleşecek. bilindiği gibi bu iran adlanan yerde sepah kökenli olmayan, rejimin iti/köpeği olmayan hiç bir iran vatandaşı milletvekili adayı olamıyor. işin biz türk'leri ilgilendiren kısmına gelelim.

  Van'ın hemen yanında bulunan ve çoğunluğunu Türklerin ve az olarakta olsa iran-ırak savaşından kaçıp iran'a yerleşen kürtlerin oluşturduğu Urmu şehirinde Barzani'nin akrabası Yunus Ali adlı kişi urmu şehirinden aday olmuştur. bu kişi vaktinde iran'da azerbaycan türklerine karşı yapılan katliamlar da adı geçen kürdistan demokrat partisi ve türevlerinin bir mensubudur. bu konuda gunaz-tv "yunus ali ve kürt terörizmi" adlı yayınında konunun detaylarını anlatıyor.

  https://www.facebook.com/...v/videos/927796313971505/

  öte yandan tebriz, erdebil, urmu, zencan, kazvin vs olan türk şehirlerinde türk adayların milletvekil adaylığı rejim tarafından kabul edilmiyor.

  http://www.amerikaninsesi...an-sechgiler/3133070.html

  güney azerbaycan'da ki bütün türk siyasi aktivistleri güney azerbaycan ve diğer türk halklarını seçimlere katılmamaları, boykot etme çağrısında bulundu.
  ... antisomurgeci
 2. 2.
  Ruhani ve destekçilerinin alacağı seçimlerdir.
  ... sehnsucht
 3. 3.
  muhafazakar dostlarımızın basa basa alacağı seçimdir inşa'allah.

  halk reformiklere versin de tahran hippi komünü olsun diye bekleyen daha çok bekler rkdşlr...
  1 -1 ... ubeydullah chygrizinski