bugün

başıma gelen hadisedir ey sözlükdaşlar.

malum geceleri uyanık gündüzleri uyuyarak takılan biri haline geldim. geçen cumartesi günü d&r dan sipariş ettiğim kitap tam 3 günde istanbul'dan bursa'ya geldi. Evet tam 3 gün.

sabaha karşı saat 11 di yurtiçi kargonun sitesinden gönderi takibine baktım. kargo şubeye gelmiş ve dağıtım için araca yüklendi mi ne diyor. ben de bekliyorum gelecek diye. saat 3 oldu hala yok. aklımdan çıkmış zaten.

neyse evden çıkayım bi kola alıp geleyim dedim ana ! kapıda bi kağıt var. demişler saat 13:30 da geldik sizi bulamadık gelin kargonuzu alın. dedim lan ben evdeyken hadi kendimi geçtim kardeşim evdeyken neden kapıya not bıraksınlar. ben o ara telefonla şubeyi aradım komşu camdaydı dedi 'oğlum bi mavi kargo arabası geldi direk sizin kapıya kağıdı yapıştırdı gitti ben de ihbarname sandımdı'. yani hiç zorlamamışlar bile ay dur zile basalım diye.

Tabi ben de saat 5 gibi gittim şubeye. aynen geçen muhabbet şu.

-pardon bu kargo benim evime geldi mi acaba ?
+evet. evde olmadığınız için geri gelmiş. zaten bırakılan notta da bu yazıyor olmalı.
-hanımefendi şimdi şöyle bir durum var. ben hep evdeydim. zile basılmadı.
+muhtemelen duymamışsınızdır ya da zilde sorun vardır.
-hayır basılmadı. ben ve kardeşim evdeydik zile basan olmadı.
+muhtemelen zilinizde problem vardır.

bu tartışma sürerken ben de kargoma ve içeriğine bakıyordum. kitap sorunsuz gelmiş. fakat en sonunda dayanamadım ve

-bakın komşum söyledi. kapıya gelen görevliler direk defteri çıkarıp yapışkanlı notu yazmış ve yapıştırmışlar. adres belli zil var ama kimse kapıyı çalmıyor. direk not yapıştırıp gidiyorlar !

bunun üzerine bildiğiniz 2-3 dk tartıştık. ve o ara yükleme yapan adamlardan biri geldi aynen şunu söyledi.

+kardeş bak şimdi burda tartışma çıkartma tatsızlık olmasın. al kargonu git buradan. sen kargonun parasını yatırmışsın anlaşılan, önceden ödendiği için de kimse sallamamış, acelesi varsa aracın, ne de olsa parası ödendi diye zaman kaybetmemiştir. bu kadar basit. daha da uzatma.

ulan bu nasıl mantık. hadi diyelim ki bugün benim yaşadığımda benim hatam var. ama bu adamın şu dediği, götten uydurma değilse eğer, daha önce yaptıkları ya da yapma potansiyeli oldukları birşey. yani bana bugün böyle yapılmamış olabilir, ama bu herifler, parası ödenmiş bir kargonun, sahibince gelinip alınabileceğini düşünüp 'ben parama bakarım' tavrıyla es geçiyor bazı insanları. bunun ihtimali bile iğrenç.

lan biriniz tuvalet kapısına şifre koyar (burger king) biriniz bunu yapar. sizin kapitalizme olan köpekliğinize sıçayım !
Burada bir sonuca ulaşılmayacak hadisedir. Bir sorun varsa şikayet siteleri ve iletişim sayfası vardır genel müdürlüğe bir yazı işi çözer.
25 şubat mı yoksa her allahın günü mü kardeş bı rezalet. kullanmayın şu sıçtımın firmasını kafanıza silah mı dayıyolar anlamadım ki. ben direk yurtiçi ile göderecekseniz ürünü kabul etmiyeceğim diyorum sonra ver elini dilediğim saatte ürünü getiren arayan mesaj atan upsss kargoya.