bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    Üniversiteyi bile bitirememiş, işsiz güçsüz, evsiz, ailesiz sik gibi bi herif olmaktır.
    Başaramamayı başarmışım resmen amk.
    33 -1 ... useless
  2. 2.
    Bunun bir de 29 yaş hali vardır ki en büyük temsilcisi şahsımdır.
    6 -2 ... asfaloth
  3. 3.
    Bır şey başarmak ne ki? Başarısız bır hiç oldugundan değil ayriyetten çok saçma geliyor bır is başarmak. Okul okumak, para kazanmak, bır seye sahip olmak.. Hayatta anlam verebildiğim tek-bir-şey- bile - yok. Üzgünüm bu yüzden yani. başarılı olan insanlar, azimli insanlar,. Hiç anlayamayacagim. "Başka bır günde de gülmek için hayatta kal.". Şu an yürürlükte olan Plan'ım bu ve ciddiyetle sıkılmak üzereyim herseyden.
    6 ... quaint
  4. 4.
    Genc nufusuyla ovunen ama onlara is bulamayan yoneticilerin eseri durumdur.

25 yasindayim uni 3. Siniftaym. Kpss onlisanstan 80 alip atanamadim.. bakan veya milletvekili akrabasi degilim dolayisiyla issizim.
    5 ... mat1ben0
  5. 5.
    diplomali bir mal olarak +1 le katildigim grup.
    5 ... ufurukcu
  6. 6.
    Elbetteki zamanında birçok başarıya imza atsakta an itibariyle sıfıra sıfır olduğumuz durum.

Dünya malı dünyada kalıyor. 25 yılımı dolu dolu geçirip anı yaşadım. Şimdilerde gelecek planları yapmaya başladım. Şuan sıfıra sıfırım hiçbir şey için geç değil. Temeli attım hayata doğru koşmaya hazırım.

Asla karamsar olmayın.
    4 ... mr todd
  7. 7.
    Öncelikle toplumun kendisine dikte ettiği 'başarı' kavramani içselleştirmesi, kendini bişeyler başarmak zorunda hissetmesi itibariyle kişinin at gözlüklerinden kurtulamadıgini söyleyebiliriz.

Toplum içine doğdugumuz andan itibaren bizi kendi beklentilerine gore sekillendirir. Okulda basarili olmak, iyi olmak, iyi universite bitirmek, iyi para kazanmak v.s. Bunlari kutsallaştirir, bireyleri bu uğurda çabalamaya iter. O raddeye gelirki toplum gözünde değerli olan işler yapamamis insanlar kendilerini başarisiz biri olarak addederler...
    2 ... hammet
  8. 8.
    daha 4 yılımız var.
    1 ... asiksiz masuk
  9. 9.
    kendini toplum baskısı altında ezik hisseden insan beyanıdır.

kusura bakmayın ama iki tane kaliteli arabaya binmekle, reinadan kaldırdığı iki karıyı sikip sabah ananaslı yulaflı kahvaltı etmekle, bilmemkimgillerin taze kızı ile evlenmekle başarılı sayılıyosa birisi, alın o başarınızı götünüze sokun. insanın önceliği toplumsal hayata eşdeğer şeyler yaşamak değil, kendi hayatının farklılığını kabul edip ona göre yaşamaktır.

başarı diye bahsettiklerinizin çoğu ya sıradan ya da basit şeyler.
    5 ... theophilus
  10. 10.
    Üç günlük dünyada çokta şaapmamak gereken durum. Anı yaşa geleceğin ne getireceği belli olmaz ama mümkünse insanın az olduğu bir yer olsun.
    ... nickini vermek istemeyen uuser
kapat