bugün

25 yaşına gelip bir baltaya sap olamayanlar ülkesinde çok da fazla dert edilmemesi gereken yaştır. arkadaşlar düşünülür. adam gibi işi gücü olan bir avuç insandır. Evlenen? çok acelesi yoksa birkaç tanedir. lakin hayatın bir ucundan tutulması gereken yaştır da. Ama tutamamışsanız? Valla çevreyi dert etmeyen adamsanız pek de sorun değildir.

Ama kendi yaşıtınız hatunlarla bir hayat kuramayacağınız gerçeği de vardır hani. Asılabileceğini en yaşlı hatun 22-23tür.onlar bile okulu bitirmiş bir işe başlamaya çalışan ve kız olmalarından dolayı acelecidirler. Ulan daha askerliği var. Bırak askerliği okul bitmedi lan. Okul bitse de nerede çalışacaksın? yurtdışı mı? denizin ortası mı? 3 kuruşa bir yerde amele mühendis mi? Devlete girip ne uzalıp ne kısalmak mı? o yüzden birlikte olacağın kızı bile seçemezsin. Sana şartları uyan kalbine uymaz. Kalbine uyan ya yaşı büyüktür ve eşeği sağlam kazığa bağlamaya çalışmaktadır ya da senin şartlarına uymaz, hadi şartları martları siktir edip birlikte olalım desen ya 25-26 yaşında bir kızla oynamak da olmaz. o yaştan sonra biten birliktelikler erkek için pek bir şey ifade etmese de kızlar için çok şey ifade eder.

Gece dışarıya çıksan o da bambaşka alemdir. Çıkarsın istiklal'e zar zor toparladığın birkaç arkadaşınla 20li yaşların başındakilerin masalarında alem dönerken, eğlenilirken senin masanda bir karamsarlık havası hakimdir. Sarhoş olayım dersin hala baba parası yiyorsan üniversitenin başında döktüğün gibi içkiye para ya dökmek istemezsin ya da dökemezsin; çalışıyorsan da üç kuruş paraya çalıştığın için dökemezsin. Kafan da güzel olmaz haliyle.

Arkadan bir müzik çalar, bir bakmışsın anlamayacağın müziktir de. Oysa şöyle bir nick cave, leonard cohen türklerden de orhan gencebay olsa ne güzel olurdu dersin. En azından 80leri ucundan da olsa yakaladığın için 80lerden bir Guns olsa.

istediğin olur Guns'n roses çalmaya başlar. Sweet child o mine tekrardan iyi kötü populer olmasına rağmen çevrendeki gençler aval aval bakar sen eğlenirsin.

ortalama bir gelir seviyesine sahip olan arkadaşların kendi arabalarıyla eğlenceden dönerken sen babanın arabasını çektiğin park yerine "ulan yine çok para verdik" edasıyla yaklaşırsın. E benzinin kırmızı ışığı da yanmak üzeredir hani. Arabayı oraya buraya sürtmek de istemezsin olabildiğince dikkatlisindir. 20li yaşların başında veya yeni ehliyet almış biri olsan ne olacak acemisindir ve ödesin baba dersin ama 25 yaş öyle değildir.

Ama bütün bunlara rağmen kötü değil be. Bir baltaya sap olamamış, okul okurken kendi sektöründe de olsa ıvır zıvır işlerde çalışmış ve haliyle okulu uzatmış baya uzatmış biri olarak kötü değil. Ne yani kendi yaşıtlarından olmasa da ortada kız mı yok? ha belki biraz kafanı şişirir ama olsun, alışacak allahın emri. Paran olmasa da yaptığın araba gezileri paranın olduğu gezilere nazaran çok daha eğlenceli, sabah işe gidecem işçilerle uğraşacam derdi yok. Hayatının sonuna kadar yapacağın şey değil mi işle güçle uğraşmak? gemiye çıksan geç de olsa toy değilsin be, altındakilerle hiç olmazsa problemin olmaz, lafını geçirirsin ağırlığını koyarsın. Yurtdışına mastıra gitsen, en fazla yine babaya yüklendik dersin ama yaşın verdiği kendine güvenle istediğin deliğe girer çıkar çok daha fazla kapı aralayabilirsin 21-22-23 yaşındakilere göre.

Hem sabahlara kadar multiplayer oyun oynayabileceğin. bir oturuşta 1-2 sezon dizi izleyebileceğin günlerin olmayacak daha. otur izle, binlerce kez aynı şeyi yapmış olsan da eğlen. Zaten belli bir yaştan sonra hayatının sonuna kadar aynı hatunun yüzünü göreceksin ve özgür hayatın bitecek, The shield'ın veya sons of anarchynin 2-3 bölümüne üst üste dayanabilecek mi? sana ne ciddi ilişkiden ondan bundan?

Ha ama bu rahatlık gelecek için "hiç olmazsa" şunu yaparım alternatifi olanlar için de geçerli olabilir.
ben hiç olmazsa gemiye çıkar zabitlik yaparım, rahat rahat paramı da kazanırım, karaya dönünce de iş bulmam daha rahat olur diyorum. Ama bir fen edebiyat mezunu için veya diğer bölümlerde "hiç olmazsa" diyemeyecekler için bilemem.

herhalde asıl 25 yaş onlar ve hatunlar için sıkıntılı.
(bkz: sana kız mı yok)
görünen o ki kızlara kafayı takılan yaştır. sakin ol şampiyon, daha çeyrek asırdayız. aaa.
küçüklerin o yaşa gelmk için can attığı, o yaştakilerin ise hayatın zorluklarının farkına varmalarından dolayı küçülmek istedikleri yaştır.
o yaşıma geldiğimde insanlık benden korksun. Çok bir şey yok şurda bir kaç yıl var sayılır. Yıllarca küçüğüm diye kaçtınız benden kızlar. hepinizin kardeşi oldum. 25 olayım bir, 2. üniversitemi okuyayım yedireceğim bu lafları sizlere.

Tanım: 24 yaşın bir boy üstü.
ortaya yaşa adım atmak demektir. gençliğin bittiği yaş gelmiştir. bu yaşta hala sabaha kadar fifa oynuyorsanız. diyecek laf bulamıyorum. çok tuaf bi yaştır efendim. gencim desen değilsin, yaşlandım desen oda olmaz. yarrak gibidir yani. zikerim böle işi.
ne diyorduk
beşiktaş ulan.
bal gibi genç sayılan yaştır.25 yaş'a yaşlı diyen bireylere sahibiz ne mutlu valla...
hayata hakkını vere vere yaşadığın yılların ilk yarısına ulaştığın yaştır. önünde bir bu kadar yarı daha var. sonrası ise sadece geri sayım.
bir şaire göre yolun nerdeyse 3te 1i.
(bkz: BEN GALiBA AGLIYACAM)
yirmili yaşlar güzeldir be. ama artık herşeyi daha dikkatli ve ölçerek yapacaktır kişi. bir yıl sonraki halim olacak. hayırlısı.
19 yaşındayken,üniversiteyi bitirip askerliğimi yaptıktan sonra iş bulup evlenirim diye hayal ettiğim yaştı. şimdi bunların hiçbirini gerçekleştiremediğimi görünce mütemadiyen kendi kendime lanet okutturan yaştır.
hala, anneniz tarafından bakkala ekmek almaya gönderildiğiniz yaş.
28 yasinda hala anneniz tarafindan bakkala gonderileceginiz gercegi ile karsilasmaniza 3 yil kalmis yas.
bazı şeyleri yapmak için çok geç, bazı şeyleri yapmak için de çok erken olan yaş.
en kırılgan yaş limitidir efendim.
Gecmiste kalmıstır.
'NOLUYO LAN' DEDIRTEN YASTIR EFENIM..
50'nin yarısı. Olgunlaşmaya başlayan meyve tadında.
En kaliteli yaş.

Dışarı mı çıkacaksın? Kimseye hesap vermeyecek kadar büyüdün.
gezmek mi istiyorsun? Yorulacak kadar yaşlı değilsin.
Araba mı istersin? Yaşın tutar.
iş mi? Daha babam seni destekliyordur.
ödev mi? Lise mi burası.
kız/erkek mi? Üniversitede nereye baksan bulursun.
Sorumluluk? Bu yaşta ne sorumluluğu.
Ve daha nicesi...
siz kendinizi genç hissedersiniz de üzerinizdeki sorumluluklar olsun, iş hayatınız, ev hayatınız olsun size yük bindirir. o zaman dersiniz, 25 yaş tam da geçiş yaşı aslında; ne gencim ne tam yetişkin...

genç olmanızı kaldıramayanların olduğu ama inatla yetişkinliği kabul etmediğiniz yaştır aslında 25 yaş...
millet okulu bitirip işe başlamış oluyor, uzerine bi de sozlenip, nişanlanmış falan oluyorlar.

ben 24deyim baktım da lan benim iş bile daha olmadı, acaba herşeyi gecikmeli yaşamak zorunda mıyım diye bi dusunuyorum şu an..
10 yıl sonra yolun yarısı belki de daha fazlası. Yine de sayılara takılmamak gerek. Her yaş her an gibi geçmişin pişmanlıkları ile değil anın güzellikleri ve umutlarla yaşanması gerekendir.
Hayırlısıyla okulun bitip çalışma hayatında bir senenin biteceği yaştır. insan hayatında dinamik bir dönemdir.
20'li yaşların ortasıdır yavaş yavaş gençlikten çıkış özellikle fiziksel olarak hücrelerin daha fazla artmaması bu yaş ve civarında gerçekleşir.

bu yaşa gelip hala bir şeyler başaramadım, kendimi gerçekleştiremedim diye hiç kimse kendini üzmesin. günümüzde insan ömrü uzadı ayrıca 25 yaşında alakasız işlerle uğraşırken günümüzde çok başarılı ve zengin olan 18 kişiye bakıp ilham alabilirler.

http://onedio.com/haber/g...yken-ne-yapiyordu--430246
tam içinde olduğum mümkünse dışına taşmak istemediğim yaştır. daha yapacak milyar tane şey var bu yaşta.