bugün

muhtemelen okumamış ve iyide yapmış, genç yaşta ticarete falan atılmış kişidir. hayat maratonuna erken yaşta başlamış, baba parası, miras vs. değilse helal olsun denilecek kişidir. yaşıtları ilerleyen yıllarda halen yüksek lisans, kpss falan filanla uğraşırken o huzurlu evinde belkide 3'üncü babalık deneyiminin arefesinde bir aile reisi olacaktır...
hanım teyzelerimizin altın günlerinde harıl harıl helal süt emmiş, münasip bir kız aradığı damat adayı olabilme ihtimali %100 olan zavallı.
sıfırdan kendi tırnağını kazıyarak bu kadar şeye sahip olması çok düşük bir ihtimaldir.

tabii ev dediğin bir gecekondu, iş dediğin sigortasız, araba dediğin de bir anadol değilse.
Baba parasıysa yine helal olsun.
bu devirde babam sağolsuncu olabilir ancak, kendi başına ev, araba alması mümkün değil popçu, topçu yada dizisi tutmuş oyuncu değilse.
Muhtemelen üniversite okumamıştır.
Her şeyi erken yaşayıp bitirmiş, hayata doymuş, yaşıtlarından hem maddi hem manevi önde olan gençtir.düşünce yapısı bile yaşıtlarından farklıdır.
eğer varsa; herkesin doğal olarak olumlu, gıpta ile, başarılı şekilde yorumladığı adamdır. baba parası bile olsa, kabulümdür diyenleri de olmuş. benimde kabulümdür evet. ama böyle bakıp , gıpta ile bakıp üzülmeyi gerektirmez. inanç meselenizin ne olduğu dışında da söylüyorum bunu, hayırlısından olmadıktan sonra hiç bir işe yaramayabilir. bu hayırlısı kavramını seversiniz sevmezsiniz ama geniş bir hadisedir. şuyum var , daha iyisini göstererek şu da olsa iyi olur mevzusu da değil, her şeyim var ama, huzurum yok mevzusu. evet böylesine bir düzen oturtmuş adamın, huzurunun olmamasını garip karşılayabiliriz. huzurunun olmadığının sebebini bir anda akıldan tahmin edip, söyleyememek, hadi oradan daha ne olsun, daha söyleyemiyorsun somut bir şekilde, öyle bir huzursuzluk olmaz diyemezsiniz bence. işte benim de demek istediğim bu, hayırlısı olsun deyişinin anlamı, bu durumda ortaya çıkıyor.
isi ve arabasi neyse de ev birazcik zor sanki ya. daha çok kazansin insanidir.
Komşunun oğludur o.
Ya sağlam aile desteği olan ya da erken yaşta ticarete atılmış ve başarılı olmuş adamdır. Ayrıca adam olmuş mudur bu şekilde tartışılır konudur. insandır.
Babadan zengin olan adamdır.
sanırım bu benim.
Lokasyonun boktanlığı gereği arabayı sattık, ev var ama gurbette olduğumuzdan oturamıyoruz. Kısacası mutsuz baya baya.
olamadığım adamdır. hala öğrenciyim ne yazık ki, sevgilimde bundan terk etmişti beni. kendi iş bulunca başkalarına vurdurmuştu.