1. 1.
  saat 16:15 de başlayacak turkcell süper lig 29 hafta maçıdır.
  1 -1 ... kisrak
 2. 2.
  sivasspor'un şampiyonluk maçı olacak karşılaşma. Sivasspor yenerse, 3. sıradaki rakibini ekarte edecek. Arkasından gelen Beşiktaş ile maçı yok ama kartallar kendi evinde de olsa fener ve cimbomla oynayacak.

  maç berabere biterse sivas açısından yine karlı olur. yenilirse de her şey bitmez. ama kazanırsa dananın kuyruğu kopar gibime geliyor.

  kim ne derse desin, lig bu sene gayet heyecanlı. alt taraf da üst taraf da süprizlerle dolu.
  3 -1 ... nevai
 3. 3.
  trabzonspor un kolbastı oynamak için beklediği karşılaşma.
  2 -3 ... sinerita
 4. 4.
  2008-2009 turkcell süper ligi nin en kritik maçlarından birisidir.
  bir tarafta trabzonspor un 7 maç yapıp ta sadecec bir kez yenebildiği, sahasında kurda kuşa geçit vermeyen yiğidolar, diğer tarafta bu sezonun deplasman fatihi, kazanamazsa kesinlikle ilk üçe giremeyecek, kazanırsa şampiyonluk umudu artacak bir trabzonspor.
  - maçın erken saatte olması sivasspor için bir avantaj tabi,10 maçın sekizini neredeyse gündüz saatlerinde oynadılar.
  - son maçlara göre moral motivasyon ve ibrahima yattara & alanzinho faktörü ile trabzonspor ön planda.
  - sivasspor sahasında kolay kolay yenilmiyor ve bu sahada trabzonspor a karşı mağlubiyeti yok.
  - trabzonspor deplasmanlarda zor kaybeden ve en çok puan alan takım.
  - michael petkoviç eski bir trabzonspor lu ve bu maçlarda extra bir motivasyon ile oynuyor. ligin en az gol yiyen ikinci kalecisi. keza sedat bayrak ta eski bir akçaabat sebatspor lu onunda motivasyonu üst düzeyde ts maçlarında.
  - trabzonspor lu futbolcular geçen hafta seyircilerin tüm ısrarına rağmen kolbastı oynamadılar ve sivas ta kolbastı oynamak için adeta yemin ettiler, ekstra bir motivasyon olduğu bir gerçek.
  - sivasspor luların yenilse de kaybedeceği pek fazla birşey olmaz, o yüzden maçta daha rahat ve beraberlik havasında olacakları aşikar. bu durum artı bir motivasyon da olabilir.
  - sivasspor lular son altı maçtır mentör le çalışmayı sürdürüyor, ortalığa tezgah numaraları atıp geriye çekilerek bir nevi taktik savaşı veriyor. bu da streslerini azaltıyor.
  - tahminim çok net belli oluyor aslında. olağanüstü bir durum olmadığı takdirde, yüzde 60 beraberlik, yüzde 40 trabzonspor kazanır.
  3 -1 ... serander
 5. 5.
  galatasaray'a yarayacak olan maçtır.
  2 ... themanwhowatchlost
 6. 6.
  biletlerin tamamının tükendiği maçtır.
  not:
  1984 te gördüğüm son şampiyonluk coşkusunu yaşamak için bizleri * sivas ın yollarına sürükleyen 2008-2009 sezonu boyunca ter döken başta futbolcularımız ve teknik direktörümüz olmak üzere malzemecisinden yönetim kurulu na kadar tüm camiamıza teşekkür ederim. yenilsek te hep beraberiz, hep beraber olacağız.
  ... serander
 7. 7.
  Her ne kadar değişkenleri çok fazla olsada trabzonspor un bir adım önde olduğu maçtır. Sivasspor un tarihinin en önemli maçı olmakla beraber iddia da 0,3 - 0,4 puan yanlış değerlendirilmiştir.
  2 ... hewit
 8. 8.
  sivasspor :1,90 Beraberlik:3,10 Trabzonspor:3,00
  Sivassporun kazanmasını çok istediğim karşılaşma, ama beraberlik çıkma olasılığı fazla.
  1 -2 ... quatele
 9. 9.
  ilk yarıda gol olursa toplam gol sayısının 3'ten fazla olacağını tahmin ettiğim maç.

  iddaa'da beraberliğe 50 misli bastık, hadi bakalım.
  ... cataplexy
 10. 10.
  sivasspor'un kazanması halinde, bir çılgınlık yapmayacağını düşünürsek; şampiyonluk turunu yavaştan atmaya başlayacağı karşılaşma olacaktır. beşiktaş evinde bursa'ya puan verdikten sonra daha adam olmaz. şampiyonluk yarışına yavaştan ortak olan galatasaray, özellikle bu maçtan beraberlik çıkması durumunda, inönü'de beşiktaş'a maçı kolay kolay bırakmaz. orada da bir beraberlik alınırsa sivas işi götürür.

  hele ki son maç var, aman...
  1 -2 ... der meister