bugün

adamın mına koruz adam ölür.
Dünyanın mustafa kemal'in adını duyduğu, hafızalarına kazıdığı tarihi zaferdir.
Bugün 103. Yılını idrak ediyoruz.

25 nisan 1915 tarihi çanakkale savaşları için bir dönüm noktasıdır.
Bugün sabaha karşı müttefik kuvvetler gelibolu yarımadasının 5 farklı noktasına çıkarma yapmış, en büyük yığınağı da anzaklar ile arıburnu mevkiine yapmıştır.

Işte bu çıkarmaya mustafa kemal ve kahraman 57. Alay karşı koymuş, kat be kat üstün düşman kuvvetleri sahilde çakılı kalmış adım atamamıştır.

Bugün ulu önder ve ebedi başkomutanımız mustafa kemal atatürk'ün şanlı 57. Alaya "ben size savaşmayı değil ölmeyi emrediyorum" dediği gündür.
Bugün kutsal vatan toprağının her bir karışının mehmetçiğin asil kanı ile sulandığı gündür.

Kahraman şehitlerimizin ruhları şad olsun.
görsel
çanakkale cephesi ve türk tarihindeki önemli dönüm noktalarından. bundan sonrasını mustafa kemal yazmıştır.
2014 yılında çanakkalede düzenlenen 57. Alay yürüyüşüne katılmıştım ve inanılmaz bi şekilde o hava giriyor insan. Bir sürü insan hep beraber sabah namazını kıldı. Ardından yola çıkıldı askerlerin aynı kumanyası bize de dağıtıldı ve onlar gibi conk bayırına tepeye yürümüştük. Çok ama çok yorulmuştum ama hayatımda yaşadığım en güzel deneyimlerden biriydi belki de.

Şehitlerimizin ruhları şad olsun asla haklarını ödeyemeyiz. Allah bir daha öyle zor günler de göstermesin vatanımıza.