1. .
  Rajan Rondo'nun şov yapacağı Boston'ı playoff finallerine götürecek olan maçtır.Finalde Phoneix ile karşılaşmalarını bekleyeceğim.
  ... decheneisk
 2. .
  normal süresi 86-86 biten maç uzatmalara gitmiştir. maçı, başından sonuna kadar önde götüren orlando, maçın sonunda, elindeki maçı boston'a vermek ve kaybetmek için herşeyi yapmış, ancak boston bu ikramı nazik bir şekilde reddetmiştir.

  nitekim, maçın uzamasının baş sorumlularından, dengesiz nelson'un 2 üçlüğü sonucu, maç, uzatmaların son iki dakikasına girilirken, 92-86 ya gelmiştir. ardından ray allen'in üçlüğü farkı 3 sayıya indirmiş, fakat howard'ın balının da yardımıyla bulduğu basket faulle skor 94-89 olmuştur. howard'ın faulü kaçırmasının ardından, ray allen bir üçlük daha bularak maçın bitimine 1.13 kala farkı 2 sayıya indirmiş, fakat, götünden bal damlayan howard pota altında bir basket daha bularak skoru 96-92 ye getirmiştir. maçın sonunda paul pierce aynı hücumda iki kez üçlüğü kaçırınca, boston'un maçı kaybetmesi kaçınılmaz olmuş ve maç 96-92 sona ermiştir.

  bu maç göstermiştir ki, orlando ne yaparsa yapsın, boston'u eleyecek kapasitede değildir. çok iyi başladıkları ve çok iyi götürdükleri bir maçta bile, rehavet içindeki boston'u ancak uzatmalarda, o da şansının yardımıyla yenebilmiştir.

  ayrıca, maçın uzatmalara gitmesine rağmen, önceki üç maçta olduğu gibi, iki takımın da 100 sayının altında kalması ilginç bir istatistik olmuştur.

  maç hakkında detaylı bilgi ve istatistikler için;

  (bkz: http://www.nba.com/games/...p0040900304#nbaGIboxscore)
  4 ... hypercube
 3. .
  Eğer Orlando buradan seriyi çevirirse söylenebilecek tek şey vardır. (bkz: yok artık lebron james)
  ... decheneisk
 4. .
  boston' lı glen davis' in* magic' in yıldızı dwight howard' a* kapak niteliğindeki bloğu yaptığı maçtır.* boston çarşamba gecesi son nokyayı koyar daha da uzatmaz seriyi. boston taraftarı olarak finalde de lakers' ı istiyorum.*

  bu arada aklıma gelmişken boston seyircisi bir ara abartarak rajon rondo için mvp* tezahüratı yaptı. tamam 2 sene içinde kendini çok geliştirdi, çok önemli oyuncu ama mvp olması için daha zamanı var.
  1 ... supremo
 5. .
  orlando'nun bende büyüğüm dediği maç.şuana kadar eski günlerinin çok uzağında olan carter biraz hareketlenir,nelson da bencil oynamaz takımı oynatmaya çalışırsa orlando'nun turu geçebileceğine inanıyorum.ayrıca rondo etkisiz kalırsa takım tekliyor.rondo'yu etkisiz kılmak için bence jason willams daha çok süre almalı.ancak en önemli nokta tabi ki howard o günündeyse takım ona top indiriyorsa orlando'nun kaybetmesi çok zor.
  1 ... tataramazan