bugün

idam gelsin mi diye halka soracaklar. Sonra bunu anayasa paketi olarak meclis genel kurulunda oylamaya sunacaklar. Chp ve hdp hayır diyecek ama mhp nin oylaıyla 330 geçileceği için bir daha referanduma gidilecek. Sonuç olarak idamın yasalaşacağı tarih muhtemelen 2020 yi bulacak.
Ama yasalaşmayacak. Akp nin idamı istemediği gün gibi ortada.
(bkz: avrasya tüneli)'nin adının belirlenmesindeki adaletin aynısını burdada gösterecek saygın referandum.
eved.
Tecavüzcüleri, teröristleri kapsayacak deyip siyasi açıdan sakıncalı bulunanları asacaktır. idam olsaydı Balyoz'da Ergenekon'da bir sürü kişi haksız yere asılırdı. Ülkede bir daha düzmece davalar olmayacağının garantisi var mı?
Dolar kaca cikti acaba bu aciklamayla.
idam gelmemelidir, bu başımızdakilerin eline idam gibi bir güç veremeyiz, kimsenin eline idam gibi bir gücü veremeyiz, önceki entrylerde de bahsedilmiş balyoz ve ergenekon sanıkları daha yeni aklanıyor, onların haksız yere asılmış olacağını bir düşünün.

bunun yerine bu çok çok ağır suçları ( vatana ihanet, çocuk tecavüzü, normal tecavüz ) işleyenlerin bedenleri bilime adanmalıdır, bilim insanlarının bu insanlar üzerinde özgürce deney yapabilmesi sağlanmalıdır, böylece hem olası bir aklanmada cezanın bir nebze de olsa geri dönüşü olacak, hem de bilime katkı sağlanmış olacaktır bu insanlar da cezasını bir anda değil yavaş yavaş hak ettikleri gibi çekeceklerdir.
önce hukuk geri gelmelidir.

edit: yukarıda bir entry dikkatimi çekti. yazan arkadaş yanlış anlamasın, belli ki iyi niyetle yazmış ve bu kişilerin vücutlarının bilime verilmesini istemiş.

hangi bilim? yapmadığımız kanser araştırmaları mı? mars'a adam göndereceğiz gönüllü mü yok? ışınlanmayı bulmanın eşiğindeyiz, kimse ışınlanmak istemiyor mu? bilim diye ancak diyanete verirler, çünkü bu kadar boş bedeni besleyecek bütçe sadece onlarda var.
Başkanlık araya sokuşturulmazsa mevcut hükümetin sunduğu tek evet diyeceğim referandum olur. araya başkanlık falan sıkıştırılırsa hayır der geçerim.
gereksiz bir referandumdur. çağdaş bir ülkede idamın lafı geçmemelidir artık. ayrıca ülkede bu kadar çok referandum ve seçim olması da düşündürücüdür.
eger cagdas bir ülkeysek "idama evet" oyu vermemiz gerekir. bunca hayatta kalmayi hak etmeyen varliklar varken mecburuz. en basta orospu cocuklarin önde gideni apo öcalan.
güncel Önemli Başlıklar