bugün

25 kasım sabahı itibarı ile memur ve işçilerin grev yapacağı gün. bir insan haklarını ararken başkalarının özgürlüklerini kısıtlamamalı, önüne taş koymamalı. şöyle ki, türkiye bir hukuk devletidir, eğer bir konuda haksızlık varsa hukuk yoluyla halledilmedir. bu grev ile birçok insanın devlet dairelerinde işi aksıyacak, hasta olan insanlar hastanelerde perişan olucak. böyle hak aramak olmaz.
dün itibariyle gerçekleşmiş eylemdir. disk,kesk,eğitim-sen,kamu-sen,kadın örgütleri,emep,ödp,dev-lis gibi grupların katılımıyla gerçekleşmiş eylemdir. millet caddesi boyunca yürünmüş güzel bir katılımla sorunsuz gerçekleşmiştir.

memurların esasen grev hakları yoktur. ancak son zamanlarda aihm kararları anayasa'nın ve içtihatların değişmesini gerektirmektedir. zira uluslararası anlaşmalar iç hukuktan üstündür. aihm kararları memurların grev haklarını desteklemektedir. her ne kadar başbakan tehdit etmişte olsa memurlara uygulanacak idari yaptırımda, türkiye kişi başına binlerce euro tazminat ödemek zorunda kalacaktır. her ne kadar bizim hukuku'muzda suçta olsa uluslararası alanda değildir ve asla olmayacaktır!

ayrıca hukuk yoluyla halledilmesi gerekir mantığına ben de tarafım. ancak türkiye hiçbir anayasası'nda memurun grev hakkını benimsememiştir. sen kalkıpta hukuk yolu diye ötemezsin. devlet kendine karşı çıkamaz mantığı bizim mantığımızdan asla silinmeyecektir! ve ve en önemlisi senin işin aksayacak diye memurun haklarının elinden alınmasına ses çıkarmamasını beklemek saçmalıktır. önce düşün de gel!

her ne kadar yolda olan beni bu eylem mağdur etse de sonuna kadar arkasındaydım.!
bugün kartal da ki işlerimi aksatan hadise.