bugün

Başlığının açılmamasına şaşırdığım karşılaşma. Saat 20:45 te başlayacak.

Takım trajedik şekilde mağlup olduğumuz fener maçını unutup bu maçı galip gelirse grup liderliği için lazio - moskova maçının sonucuna bağlı olarak italyaya rahat gidebileriz.

Payet yok ve cengiz in durumu da belli değil. Marsilya genel olarak maçları alt biten defansif yönü ağır basan bir ekip. Kupa iki de bu tip maçlar genelde haftanın dikkat çeken maçı olur eski gücünde olmayan ama bir zamanlar ekol oluşturmuş iki ekip karşılacak. O yüzden dengeli ve az gollü bir maç olacaktır.

ilk yarı muhammed, halil ikilisi ile 4 4 2 oynayıp ilk yarıyı berabere bitirip ikinci yarı 65 ten sonra 4 2 3 1 e dönüp halil diagne değişikliği ile üç puanı koparırız gibime geliyor.

Beraberlik güzel olur, galibiyet ise takımı moral olarak düzeltir ve kadayıf gibi olur.
Yenmemiz lazım bakalım nasıl bir taktik ile oynayacağız.
yaklaşık 45 bin kişinin izleyeceği çok önemli bir maç. marsilyanın ne kadar çirkef bir takım olduğunu deplasmanda görmüştük. aramızda husumet var. yarınki karşılaşmalar arasında en dikkat çekeni ve tansiyonu en yüksek maç olacak. galatasaray seyircisi intikam almak için oraya gidecek. ciddi bir nefretle marsilyayı ıslıklayacaklar. marsilya aman aman top oynamasa da yabana atılamacak kadar güçlü bir ekip. çoğu maçı berabere bitiyor. dimitri payet yok. deplasmanda çok pozisyon vermedik onlara ama pozisyonda bulamadık fazla. galatasaray çok dengesiz oynuyor. bazen bakmışsın çok iyi bazen bakmıssın kötü. bu kadronun genç olmasından kaynaklanıyor. avrupa ligi fener maçından daha önemli. bu maç çok önemli. galatasaray bu sezon 2 golden daha fazla atamadı bir maçta. rize maçı hariç. kazma forvetlerimiz var. pozisyona giriyoruz ancak atamıyoruz. atıyoruz golümüzü iptal ediyorlar fener maçında olduğu gibi. aslında halil umut melerin suçladığımız kadar vardaki orospunun evladı yaşar kemal uğurluyu daha çok suçlamalıyız. fenerli oyuncular itince oyna devam, gs li oyuncu itince hoop hakemi vara çağır ve iptal ettir. bunun ahı yerde kalmayacak. bu haksızlığın acısı ilerde fitil fitil çıkacak.

her neyse. maç kafa kafaya ve tempolu geçecek. galatasaray topa sahip olmalı. topu rakibine vermemeli. salak saçma goller yiyoruz bu sezon. dikkat etmeliyiz. akıllıca oynayıp kazanmalıyız. ama benim içime sanki mağlup olacakmışız gibi bir his doğuyor inşallah yanılırım. beraberlikte kötü sonuç değil. ama kesinlikle kazanmak için oynamalıyız. fener maçında 1-0 gs alır diyordum. eğer mesutun golünden önce irfanın itmesine faul verseydi belkide maç 1-0 biterdi. orada hakemi hesaba katmadık ki. amk türk hakemleri ve federasyonu. bir sistemde doğru işlesin şu ülkede. temiz bir şeyler olsun artık. o maç gs nin hakkıydı. ve hakkı yendi. ama avrupa da futbol masa da değil saha da oynanıyor. başarılar avrupa fatihi. başarılar bu ülkenin vedarı iftiharı. başarılar bjk ve fener gibi en kolay grupta sıfır çekmeyen takımım.
pazar günü yediği küskü kaynaklı bazı arkadaşların hala göt üzerine oturamadığını gözler önüne seren maç.

öyle olsa böyle olsa diye senaryo yazan amcık ağızlılar acaba marcao hak ettiği gibi atılsa kaç yiyeceklerdi onun da hesabını yapıyorlar mı?

ağlamaya devam et aslanım.
marsilya kazanır.
kaçırmayın oranı.
marsilya'nın zayıf rakibine acımayacağı maç. böylece avrupa'daki cincon balonu da sönmüş olacak.

1-3 skor tahminim.
cimbomun marsilyayı 2-0 yeneceği mücadeledir.
marsilya’nın saplayıp geçeceği maçtır.
Avrupa'da sıfır çekenler 4 maçında yenilgisi olmayan Galatasaray'a balon demiş.

hangi tinerin kafası bu?
çok heyecanlı maç. ev arkadaşlarım hep fransız. kazanırsak çok pis dalga geçeceğim.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.