1. 1.
  saat 17:30'da başlayacak maç.
  ... salca
 2. 2.
  beşiktaş ın izmir e gelmesini sağlayan maçtır. bir izmirli olarak hasret kaldığımız maçlardır.
  1 ... kapaparantez
 3. 3.
  12. dakikada fahri tatan'ın golü ile beşiktaş'ın 1-0 öne geçtiği karşılaşmadır.
  ... insomniac
 4. 4.
  kendi yarısahasından atılan arapasla bir anda ceza alanına giren bobo'nun topu gerilerden gelen futbolcu fahri'ye aktarması ve bu futbolcunun vuruşunun gol olmasıyla 12. dakikada beşiktaş'ın 1-0 öne geçtiği maçtır.
  1 ... paleface
 5. 5.
  41. dakikada gökhan güleç'in golü ile 2-0 olan ve ilk yarısı bu skorla sona eren karşılaşmadır.

  ayrıca 43. dakikada, baki mercimek zararlısı, taç çizgisinin orda yaptığı bir elle müdahele sonucu ikinci sarı kartını görerek oyun dışı kalmıştır. aferin baki, böyle devam et.
  1 ... insomniac
 6. 6.
  bucaspordan da gol yiyen, kötü oynamak konusunda şaşılacak derecede istikrar sahibi defansa artık ne denebilirki dedirten mac. * * *
  ... soulsuicide
 7. 7.
  bakinin solbek oynamasının sakıncasını ispatlayan ve beşiktaşın galibiyetiyle sona eren maç (bkz: bir taşla iki kuş)
  1 ... legend of the stranger
 8. 8.
  skordan daha çok baki mercimek'in kırmızı kart gördüğünden dolayı, 1 maç cezalı konuma düşecek olması sevindiricidir.
  2 -1 ... salca
 9. 9.
  skora aldanılmaması gereken maçtır. bucaspor 2. lig b kategorisi takımı olmasından mütevellit maçı beşiktaşımız almıştır.

  ilk yarıda bucaspor %100 olmasa da net pozisyonlar bulmuştur. baki mercimek'in gördüğü ilk sarı kart evlere şenliktir. halı sahada öyle bodoslama dalsak arkadaşlarımız "nappıyosun salak mısın?" diye sorar. 2. sarı kart mahalleye şenliktir. kasti olarak elle oynamış, oyuna devam etmeye çalışmış yardımcı hakemin uyarısıyla orta hakem kuddusi müftüoğlu serbest vuruşu vermiş ve 2. sarı kartı çıkardığında hakem hiç utanmadan "hocam kasti oynamadım" demiştir. göz vardır nizam vardır. bugün karşıda bir 1. lig takımı olsaydı skor böyle farklı olmazdı. ilk yarıda (an itibariyle lig tv'den maçın tekrarını izliyorum) iki defa topla oynama istatistiği geldi birinde %49 bucaspor %51 bjk, diğerinde %50 bucaspor %50 bjk'tı bir başka istatistikte ise 42. dakikada 12 top kazanma bucaspor, 15 top kazanma bjk'tı. bjk öyle aman aman top da oynamadı. adam gibi oynasa 3. defa 10-0 olması işten değildi (adanaspor ve çorluspor galibiyetleri) hatta rekor kırıp 12, 13 de olabilridi ama dam gibi oynasa. 37 yaşındaki aygün bile taş gibi top oynadı.
  kalede murat şahin, defansta sağda tandoğan göbekte zan-toraman solda üzülmez. orta alanda sağda burak göbekteki ikili koray-delgado solda ibrahim akın bu dörtlünün önünde richardinho ileride tek forvet nobre. tabi bu sadece şablon. bu takıma serdar kurtuluş da girer (ama ön libero olarak değil) bir başkası da ama alanında oynayacak. göbekte oynarken milli takımın değişilmezi olan toraman sağa çekilerek yontulmayacak, sağın adamı serdar kurtuluş'tan ön libero icad edilmeyecek. kleberson devre arasında gönderilecek bobo, gökhan güleç maça göre tatiklerde yerlerini takımda bulacaklar ama 4-4-1-1 taktiğinde değil. baki devre arasında mümkünse bir 3. lig takımına hibe edilecek.
  seni bu hallere getirenler utansın beşiktaşım. biz seni sevdiğimiz için utanmıyoruz, utanmayacağız. biz bile (tigana'nın kariyerine göre biz devede kulak bile değiliz) bu takımdaki kişilerin yanlış yerde oynadığını görüyoruz ama tigana göremiyor. tuhaf. amaç herhalde bir şey yapamayacağını görüp, "takım kötü gitsin, beni şutlasınlar ben de şöyle çalışmadan 2 milyon euoryu afiyetle yiyeyim" demek herhalde.
  ... paleface
 10. 10.
  tam kadro çıkarak yendiğimiz için sevinmemiz mi yoksa düşünmemizmi gerekir anlam veremediğim maç.
  ... fatal