1. ?.
  Sabah sabah mutlu olduğum bir haber. Bilgisayarsız çocuk kalmasın.
  -1 ... cervello
 2. 1.
  ingiltere'nin tanınmış oyun geliştiricisi David Braben, bir USB ve bir HDMI portundan oluşan 25 dolarlık bir PC yaptı. USB çubuk şeklindeki PC, 128MB RAM içeren 700MHz ARM11 işlemcisini, 1080p grafik çıkışını ve Linux desteğini üzerinde barındırıyor.
  Thrillville, Lost Winds ve Rollercoaster Tycoon serilerini yayınlayan Frontier Developments'ın arkasındaki isim olan Braben, en çok Elite'in geliştiricilerinden olmasıyla tanınıyor.
  Cihazın çalışması için yapılması gereken şey ise çok basit. USB çubuğun bir tarafına monitörü, diğer tarafına ise klavyeyi bağlamanız yeterli. Depolama ürünü olarak bir SD karta ihtiyacınız var. Diğer harici modüller ise eklenebiliyor. Yazılım olarak herhangi bir dağıtımını kullanmanız mümkün, ancak cihazın Ubuntu dağıtımıyla sevk edilecek olması olası.

  Ürünün fiyatına baktığımızda ve webde dolaşma, ofis uygulamalarını kullanma ve daha fazlasına izin verdiğini düşündüğümüzde iyi bir buluş olduğunu söyleyebiliriz. Braben, dağıtımın 12 ay içerisinde başlamasını umuyor.
  http://www.destekegitimi..../25-dolara-bilgisayar.htm
  ... cervello
 3. 2.
  (bkz: hesap makinesi)
  1 ... worldisblack
 4. 3.
  Monitör ve klavye ücreti dahil değil galiba. yine de aç gözlü computer üreticilerine fiyat kırdırabilecek bir durum. Darısı mac lerin başına.
  ... cervello
 5. 4.
  bilgisayarsız çocuk kalmasın ki, radyasyona maruz kalmaya, körpe yaşta başlasınlar, gözlerinin anası ağlasın, yaşıtlarıyla dışarıda yakan top oynayamasın kanlı bıçaklı oyunlar oynamaktan ve asosyal olsunlar.
  1 ... pardus tulliana