bugün

10 Şubat 2017 tarihinde Deuter Futura Vario 50+10 lt çanta siparişi verdim hepsiburada adresinden. %20 indirimli hali ile aldığım çantanın fiyatı 477 lira idi. en geç 14 şubat 2017'de ise kargolanacağı sözü verilmişti... 14 Şubat, 15 Şubat, 16 şubat.. Hala ürün yollanmadı. Ben yine iyi niyetli düşünmeye çalıştım, "1-2 gün daha bekleyeyim gönderirler" diye düşündüm... Ama yok, ürün yollanmıyor.

görsel

En son 20 Şubat'ta mesaj attım bunlara.. Söz verdiğiniz tarihten 6 gün geçti, ürün hala yok dedim.. Verdikleri cevapta "Ürününüzün tedarik tarihi 25.02.2017 olup, bu sürenin de aşılmaması için elimizden gelen çabayı göstereceğimizden emin olmanızı isteriz." yazıyordu.

http://i.hizliresim.com/5gRE1q.png

Tamam dedim, teşekkür ettim.. 25 Şubat'a kadar göndereceklerini düşünerek beklerken bugün bir mail geldi..

Bu sefer neymiş, tedarik edilemiyormuş(!)

http://i.hizliresim.com/ZZ1joA.png

Yahu kardeşim.. madem ürün elinizde yoktu; e ne diye beklettiniz beni 15 gün? Madem elinizde yok bu ürün mağazada neden satıyorsunuz? 500 lira ödemeyi alıp 15 gün sonra "ürün elimizde yoktur" demeye utanmıyor musunuz?

Ve elinizde yoksa 20 Şubat tarihinde size mesaj attığımda niçin 25 Şubat'a kadar göndereceğiz diyorsunuz.. E demek ki elinizde var ki tarih veriyorsunuz.. Sonradan da ürünü yollamıyorsunuz!

Edit: Ayrıca merak ediyorum acaba bu yapılanlar yasal mıdır.. Vatandaşın parasını 15 gün ellerinde tutup, 15 gün sonra gönderemiyoruz isterseniz siparişinizi iptal edebilirsiniz demeleri ne kadar hukukidir? Tüketici hakları mahkemesi buna bir şey demiyor mu?

Edit2: Outdoor sporlarıyla ilgili uzaktan yakından alakası olmayan arkadaşlar çantanın fiyatına sallıyorsunuz ya inanın çok komik duruyorsunuz buradan. ilgili olmayı bırak, en cahili bile 60 litre çantaların piyasasının 200 liradan başladığını bilir. Çoluk çocuk lütfen yorum yapmasın.
olabilir, sonuçta tedarikçi firmadan alıyorlar.

firma bu çanta konusunda stop geçmediyse bu adamlarda çanta varmış gibi satışını yapabilir.

bence tedarikçi firmanın suçu, hepsiburadayı da zor durumda bırakmışlar.
okumadım ama rezalet gibi duran durum. evet.
eee sende 3 gün geçtikten sonra iptal edeydin. Ne de olsa allahın hakkı 3 tür. Ne diye 15 gün bekliyon
Hepsiburada'nın değil tedarikçinin hatasıdır, olabilir
başıma gelmeden inanmam, kimsenin gazına gelecek değilim. devir şantaj montaj devri. belki de hepsiburada'yı kötülemek amaçlı açılmış bir başlıktır. belki de değil zaten o amaçlı ama demek istediğim haksız yere bir karalama kampanyası olabileceğidir.
(bkz: rezalet)
bence asıl rezalet bir çantaya 477 lira vermek.

yanlışım varsa düzeltin.
bence asıl rezalet bir çantaya 477 lira vermek.

yanlışım varsa düzeltin.
insanı derin düşüncelere sevk eden rezalettir.
Düşünsene abi. Bi çantaya 477 lira verip almak istiyorsun. Ama o çantaya daha once başka kerizler de 477 lira verip almış ve stokta kalmamış. Vay anasını yaa. Nasıl zenginlersiniz abi siz?
hala doğan grubu'ndan alışveriş yapanları göstermiştir. ne diyelim, madem bu heriflerden alışveriş yapıyorsun, sonuçlarına katlanacaksın o zaman.
(bkz: bunu bari siyasete bağlamayın)
(bkz: tüketici hakem heyeti)

rezalet başlığını da uplayanı ilk defa görüyorum ayrıca.