bugün

hangi motivasyon ile akp ye oy atıyor merak ettiğim şahıs.
Başkası adına utanmaktır.
Bendim. işe girse de bi bok yapamaz. Yani işi yapar da yine asosyal bir ezik olarak kalır.
Kendinden daha kıdemli ak partililer olduğu için şimdilik evet şimdilik işsizdir sırası gelince o’da devlet işine girecektir az sabretsin reisin eli açık ekmeği boldur.
görsel
yokki. eger akpliyse, yani resmi olarak, olmayan akplidir.

zamaninda is icin konustugum bir tanidigim akp ye uye olursan kolay olur da obur turlu zor biliyorsun durumlari demis idi. ben seni ararim demesi cok zevkli olmustu, o sira iK departmanina mi yonelsem bilisimden demistim. tabi bundan size ne.
kıraathane de kek supervisor olarak işe başlayacaktır.
Evin oralarda eğlendiler dün, kutlama yaptılar falan.
Evin karşısında atm den sabah para çekeyim dedim bir önceki işlemin kağıdı duruyor. Şöyle bir bakayım dedim sabaha karşı 3.30 da muhtemelen dışardaki barkovizyondan balkon konuşması sonrası evine giden bir genç çekmiş:

Bakiye eksi 129
Çekilen tutar 20.

Lan dedim lan hadi neyse.
işsizlik bir bela ise vatansızlık ondan beter ayrı bela diyen;
sıkıntı zor ise hiç ümit kalmaması en zoru diyen;
şimdilik ben işsizsem bu hainler gelse sülalem işsiz kalır diyen;
çıkarlarına değil, kişiliğine, ailesine, inancına, kimliğine, memleketine düşkün bir insandır. işsizliğinden dolayı kendisi haricindeki sebeplerin tamamına eleştri hakkı vardır. hükümeti de eleştirebilir, tüketen toplumu da eleştirebilir, beni de eleştirebilir. ama sivrisinek ısırmasın diye gidip timsahın ağzına atlayacak kadar gerizekalı değildir.