bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    20 yasinda gitmesi gereken askerligine hala cesitli bahanelerle gitmemis olan vatan haini üniversitelidir. Sonra gelir burda bize maval okur, yok akp söyle yok chp böyle, yok ülkeyi bölüyorlar, teröristlerle anlasma yapiyorlar falan diye.

ulan adama sorarlar sen daha askere gitmedin götündeki bok kurumamis, agzindaki süt yogurt olmamis neyin derdindesin diye.

yavsakligi birakip bir an önce askerlik gibi kutsal görevini yapacaksin aga. Okul mokul hikaye. Zaten o beyinle istedigin okulu bitir, girer konfeksiyonda götveren olarak calisirsin.

tesekkürler.
    6 -35 ... bilgisavar
  2. 2.
    üniversite okumaktan bihaber olan kişi beyanidir. (bkz: dikkat çekmeye çalışmak)
    5 -2 ... kuyruk yagi
  3. 3.
    bizim bölümde sık rastlanan durumdur. okul bitmiyor çocuk napsın?
    4 ... elektronikteki kiz
  4. 4.
    şehidine kelle diyen, dalga geçer gibi şehit ailelerine yüzde yirmibeş internet yardımı yapan, 20 yaşındaki çocukları kuş gibi avlansın diye askere gönderen bir ülkenin evladıdır.

belki zengin çocuğu rahat rahat askerliğini yaparken, garibanların öldüğünün farketmiştir. belki hain başkalarıdır.

olamaz mı?
    6 -1 ... yakbisigara
  5. 5.
    bide bu hainlerin çoğu 5 ayda yapar şimdi. sırf bunlar gibi hain olmamak için, üniversite falan okumadım tam 20 yaşında askere gittim, saçımı süpürge ettim, neler yapmadımki bu ülke için desemde inanmayın
    2 -1 ... theother
  6. 6.
    O askerlik illa yapılcaktır kaçan yok göçen yok , askerliğe 20 sinde de yaparsın 25 inde de ama 25 inde okula gitmek hayat planını mahveder , tipik bildiğin uzun dönemlerin kısa dönemleri gıptayla veya kinle baktığı bir başlıktan ibaret.
    1 ... mahojohn
  7. 7.
    resimdeki kişidir.

http://www.zaytung.com/fo.../rasim_ozan_kutahyali.jpg
    5 -1 ... essek kesen kasap
  8. 8.
    asıl bunu söyleyen yazarın hain olmasıdır.
    3 -1 ... adikari
  9. 9.
    kaç askerliğini yapmış hain gördük, sadece askerliğini yapmayan hain olsaydı keşke (araklamak kolay olurdu anlamında).
    2 ... a c nucleary
  10. 10.
    amerikan gençlerinin orduya kendi isteğiyle katılmayanlarını(yaklaşık %90) hain ilan etmiş yazar söylemi.
    1 ... dont be scared homie
kapat