bugün

20 yasinda gitmesi gereken askerligine hala cesitli bahanelerle gitmemis olan vatan haini üniversitelidir. Sonra gelir burda bize maval okur, yok akp söyle yok chp böyle, yok ülkeyi bölüyorlar, teröristlerle anlasma yapiyorlar falan diye.

ulan adama sorarlar sen daha askere gitmedin götündeki bok kurumamis, agzindaki süt yogurt olmamis neyin derdindesin diye.

yavsakligi birakip bir an önce askerlik gibi kutsal görevini yapacaksin aga. Okul mokul hikaye. Zaten o beyinle istedigin okulu bitir, girer konfeksiyonda götveren olarak calisirsin.

tesekkürler.
üniversite okumaktan bihaber olan kişi beyanidir. (bkz: dikkat çekmeye çalışmak)
bizim bölümde sık rastlanan durumdur. okul bitmiyor çocuk napsın?
şehidine kelle diyen, dalga geçer gibi şehit ailelerine yüzde yirmibeş internet yardımı yapan, 20 yaşındaki çocukları kuş gibi avlansın diye askere gönderen bir ülkenin evladıdır.

belki zengin çocuğu rahat rahat askerliğini yaparken, garibanların öldüğünün farketmiştir. belki hain başkalarıdır.

olamaz mı?
bide bu hainlerin çoğu 5 ayda yapar şimdi. sırf bunlar gibi hain olmamak için, üniversite falan okumadım tam 20 yaşında askere gittim, saçımı süpürge ettim, neler yapmadımki bu ülke için desemde inanmayın
O askerlik illa yapılcaktır kaçan yok göçen yok , askerliğe 20 sinde de yaparsın 25 inde de ama 25 inde okula gitmek hayat planını mahveder , tipik bildiğin uzun dönemlerin kısa dönemleri gıptayla veya kinle baktığı bir başlıktan ibaret.
resimdeki kişidir.

http://www.zaytung.com/fo.../rasim_ozan_kutahyali.jpg
kaç askerliğini yapmış hain gördük, sadece askerliğini yapmayan hain olsaydı keşke (araklamak kolay olurdu anlamında).
amerikan gençlerinin orduya kendi isteğiyle katılmayanlarını(yaklaşık %90) hain ilan etmiş yazar söylemi.
Sığ görüşlü bir kaç kimsenin arkalarına trollerin desteğini de alarak hainlikle suçladığı kimsedir. Doğru düzgün bir üniversite okumak, tuvalet nöbeti beklemekten daha verimlidir vatana & millete, dolayısıyla 20 yaşında yapılacak daha önemli işler olabilir ( ki devlet bunun farkında olmasa idi okul gerekçesiyle tecile izin vermezdi ).
askere gitmeyi kutsal bir görev sanan ama askerliğinin yarısını tuvalet temizleyerek, patates soyarak saçma muhabbetler kurarak geçiren insan beyanıdır. askere gitmek tercih mselesi olmalıdır. üniversitelilere saldırmak ise işin başka bir boyutudur. bir ülkeyi yükselten eğitim kurumlarıdır, askeriye değil. bunu anlamadığımız için ve çabalayanları hor gördüğümüz için bu haldeyiz zaten.
Askerlik görevini yapmayi düsünmeyen hainlerin, kendi vicdanlarini aklama basligi gibi anlasilmis Vatan hainleri tarafindan.

hic bosuna eveleyip gevelemeyin lafi. Götüm yemiyor askere gitmekten. benden bir bok olmaz. Elimde miting meydanlarinda bayrak sallamak disinda Vatanseverlik adina harcadigim caba yok, Fransiz tohumuyum, Amerikan emperyalistiyim, Angusum ben de en azindan dürüst deriz.
google mv ofisinde çalışmaya başlayıp hainliğime hainlik katacağımdan ötürü gururluyum.
hainliği farklı açılara vurarak kendisini tatmin etmek isteyen insan söylemi.

okuduğunu var sayarsak hain sayılmaz.

bu söylemi savunan kişi bazı hastalıkları yüzünden askere alınmayan insanları da daha büyük vatan haini sayarlar. yazıktır sizlere düşünmeyi vakit kaybı sananlar.
akıl, fikir dağıtılırken hangi cehennemde olduğunu merak ettiğim kişi söylemidir.
30 yaşına kadar gitmese de sonuna kadar hak vereceğim insandır. hatta mümkünse hiç gitmeyin sabah akşam çalışıp gerekirse beyaz kadın ticareti yapıp bulun 30000'i bedelli yapın gelin. gidip orada iki yıldız takmış tiplerin egosunu tatmin etmenizden iyidir. sizi adam yerine koysalar neyse, canınızın gram kıymeti yok amk.
kariyerinin en güzel yerine askerlik kol gibi kıçına girince gitmediğine pişman olacak haindir. üniyi bitirmişin git yap gel ne daha bekliyon.
kime göre neye göre hain diye sorulasıdır. herşeyin çıkar ve menfaat ilişkisine döndüğü, cemaate yakın olanların kayırıldığı, parası olanların yaşadığı, olmayanların süründüğü, bakan çocuklarının 21 gün askerlik yapıp geldiği bir ülkede kimse kusura bakmasın ama; inadına askerlik yapılmamalıdır.
hain kelimesi cok acimasizca dusunebiliyormusunuz hain diyor dangalak.ulan dangalak adama sorarlar vatana hizmet sadece askerlikle mi yapiliyor.birakadam okulunu bitirsin istihdam yratsin. bu ulkede kalifiye vasifli elemanlra ihtiyac cok.geri kalmamizdaki en buyuk sebeplerden biriside egitimdir.deminki entryde denildigi gibi allah akil dagitirken hangi kenef cukurundaydin acaba.
29 yaşında askere gittim. bu sırada yüksek lisansımı yaptım ve çalıştım. hem iş tecrübesi edindim hem de eğitimime devam ettim.
okuyorsan da bu ülke için çalışıyorsun hocam. o yüzden hamaset edebiyatına gerek yok.
(bkz: hainliğinin dayanılmaz hafifliği)
(#18252360)burada bahsettiğimiz kişidir.
24 yaşana gelmiş lakin askerliğini yapmamış bir insana en başta vatan hainliği yaftası yapıştırılması çok yanlış bir olaydır. bu memlekette çok sorunlu aileler var, bazı kişiler 27 veya 28 yaşında askere gidiyor bazılar parayı verip hiç gitmiyor. yalnız 24 yaşında askere gitmeyen kişiler genelde aile sorunları iş güç evliyse eşiyle olan sorunlar falan bu insan askerden kaçacak hali yok illa ki gidecek.

fakat ne kadar erken gidilirse o kadar iyi hiç bir sorunu olmayan ve keyfi sallayan kişiler gittiği zaman sorunlar yaşıyor. demiri tavında dövmek lazım soğuduğu zaman çekiç işlemiyor. vatan hainliği çok gaddar ve türk gençlerinin kabul edemeyeceği bir kelime sadece ertelemek kötü bir olay lakin sorunlu aileler unutulmamalı .
ne diyon la yarram demek istediğim kişi söylemidir. çok seviyosan git bir daha yap.
askere giden herkes dağda bayırda komandoluk yapmıyor..bu oran tahminen asker nüfusunun %30'u hadi bilemedin 40'ını oluşturuyor..

bazı erkekler için askerlik hayatlarının en önemli olayı sayılıyor nedense. gidip patates soymak, komutanın karısının, çocuklarının peşinde koşturmak da askerlik göreviyken* 24 yaşına gelip de hala askerlik yapmayanı vatan haini olarak görmem.. bir nevi hayatının en verimli çağlarını gidip tuvalet nöbeti tutarak geçirmek çok da cazip olmasa gerek..

buyrun eksileri alayım
güncel Önemli Başlıklar