bugün

(bkz: 24 saat yemek yiyebilme potansiyelli insan)ın 24 saat uyuma becerisine sahip bir başka modelidir.
-çeşitli nedenlerden dolayı(iş-okul)yeteri kadar uykusunu alamayan ve gün boyunca aşırı yorulan,bırakılsalar bir gün boyunca uyuyabilecek kapasiteye sahip kişilerdir.
-yine bazı nedenlerden dolayı(işsizlik-okulsuzluk-hastalık)sürekli evde kalmak zorunda olan kişilerin günün 24 saatini uyuyarak geçirmesi durumudur.
bezgin bekir olabilme ihtimali yüksek olan insandır.
7 uyuyanlar efsanesine inanmış kişileri pek şaşırtmayacak insandır..mademki potansiyeli vardır neden kullanmasındır.
sahip olduğu pontasiyel aniden harekete geçerse ortaya çıkacak kinetik kozmik dengeyi bozup uzayı bükeblir yavaş yavaş uyandırmak en mantıklı davranış olacaktır.
(bkz: 10000 yillik uykumdan uyandim)
(bkz: narkolepsi)
Öğrenci evlerinde rastlanabilen bir durumdur. Finaller sonrası, tarafımdan 24 olmasa da 18 saat uyunarak bir nebze olsun ispat edilmeye çalışılmış durumdur.
dolu dolu 3 gün uyumamış akabinde şalterleri kapatıp hayatla bağlantısını kesmiş "off" modundaki insandır.
kuzenimdir. 12 saat falan uyuduktan sonra annesi kaldirinca, "ben aslinda 24 saat uyurum da, okul var iste." diye tepki vermistir.
24 saat uyuduktan sonra 24 saat uyumama becerisini göstermesi gereken kişidir.
uyandıgında günleri ayları sasıracak insansır ayrıca.

birde aman o potansiyel kinetik'e dönüşmesin. (bkz: bırakın uyusun)
aşırı derecede gamsız, hayatı seven ve hastalık derecesinde hedonist insandır.
homosapiens olmadığına kanaat getirdiğim farklı bir cinstir.

( anlattığına göre gece yatmaz gündüz kalkmaz kardeşim, bu işi becermiş vaktin birinde. yemeden içmeden sadece uyuyarak bir günü devirdiğini övünçle anlattı. hey allahım bu benim kardeşim mi cidden? bir işaret ver, bir işaret, işaret... )
saglikli her birey bunu yapabilir.

gereken seyler: bir bilgisayar, internet baglantisi, (allah ne verdiyse) kola, cekirdek, kahve, sigara ve bilumum kafein icerikli yiyecek ve icecekler. (saglikli insan dedik, mide saglam olacak)

bu saydigim besin maddelerini tukettigi surece, bir insan yaklasik 35 saat bilgisayar basinda* uykusu gelmeden oturabilir. *
bu 35 saatin sonrasinda, 24 saatten bile fazla uyunabilir hatta. evdekilerin suphelenip uyandirmasi sonucu 22 saatlik uykumdan uyandim. belki de uykumda olebilirdim bilemiyorum daha kac saat uyuyabilecegimi ama hic oyle uykusunu almis gibi hissetmiyor insan uyandiktan sonra. berbat bir bas agrisi ve donmesi, aksamdan kalmis gibi bir hal ve sisik surat. tavsiye etmem. yapmayin, yapana engel olun.
kyk'da, sık rastlanabilecek insan modelidir.
(bkz: öğrenci)
her zaman yapabiliyorsa, bir hastalığı olan insandır, doktora görünmelidir. örneğin şeker hastası olabilir.
yan etkisi uyku olan ilaç kullanıyorsa normal insandır.
DERDi OLAN iNSANLARIN YAPABiLECEĞi BiR YÖNTEMDiR AYRICA. ÇOK SIKINTILI iNSANLAR SORUNLARINDAN KAÇMAK iÇiN UYUMAYI TERCiH EDERLER COGU ZAMAN. UYANIK VE BiLiNÇLi OLMAK ZOR GELiR ÇÜNKÜ. BiR KAÇAMAK OLARAK UYKU
yatağın çekim kuvvetine yenik düşen insandır, bu kimsenin yataktan fazla uzaklaşmamak için bilgisayarın bulunduğu masayı yatağın dibine çektiği de gözlenmiştir.
27 temmuz metallica istanbul konserine gitmek için uyku saatlerini yolda geçiren ve uyuyamayan insanlar bunlara örnek olarak verilebilir.
Bunalımda olan hayattan zevk alamayan insandır yada çok derdi vardır dertlerden uyuyarak kaçmaktadır. bazıları ise dertlerden kaçmak için ölesiye içer.