bugün

granger'ın muhtemelen sakatlıktan döneceği maç. bu, baskonia için bir avantaj. hücumu yönlendirecek ve çabuk kararlar verecek bir oyuncu sıkıntısı çektiler son iki karşılaşmada. bununla birlikte, baskonia'nın, fenerbahçe ile yapılan maçlarda 13-10 gibi bir üstünlüğü bulunuyor. ispanya'da ise 10 karşılaşma yapılmış ve fenerbahçe bu maçların sadece ikisini kazanabilmiş. bu açıdan bakıldığında, üçüncü maçta gelebilecek olası bir baskonia galibiyeti sürpriz olmayacaktır. Avrupa'nın en iyi fast break takımlarından birisi olan baskonia ile yapılacak bu maç ister istemez bol skorlu da olabilir. tahminim: 86-79 baskonia galibiyeti.
Fenerbahçe'nin ilk yarısını -bilerek- 10 sayı geride kapattığı karşılaşma. Obradovic öyle bir hoca ki, dikkat ediyorum, seri olarak oynanan maçları çok farklı kazanmıyor evinde, deplasmanda ise rakibin uyumasını sağlayarak bitirici hamleyi sonda yapmaya çalışıyor. Şimdi burada uzun uzun anlatmasına anlatırım ama işin ne olduğunu yazıp geçeyim dedim, çünkü okunmuyor efendim. Uzun yazılar pek okunmuyor.

maç sonunda fenerbahçe'nin kazanarak adını 3-0'la final four'a yazdıracağı karşılaşmadır diye düşünüyorum.

Edit: 4. çeyreğinin ilk 4 dakikası Baskonia 15-0'lık seri yaptı. Aynı çeyreğin son 4 dakikası 17-6'lık seri yapmamıza rağmen maçı son 40 saniyedeki Datome'nin basit bir hatasıyla verdik. O hücumdan sayı ile dönsek son 40-45 saniyede farkı tek topa indirmiş olacaktık.
88-83 baskonia galibiyeti ile biten mücadele.