1. .
  Gençlik ve Spor il Müdürlüğü Salonunda yapılan, istiklal Marşı'nın okunmadığı, barış ve demokrasi şehitleri (!) adına saygı duruşunda bulunulan, Saygı duruşundan sonra zafer işaretler ile Kürtçe bir marş okunan, teröristlerden gerilla diye bahsedilen ve teröristbaşı Abdullah Öcalan lehine sloganlar atılan bir kongre.

  (bkz: eceli gelen it cami duvarına işer)

  http://www.hurriyet.com.tr/gundem/9015878.asp
  http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=693626
  http://www.haber3.com/haber.php?haber_id=375528
  1 -2 ... uvjb
 2. .
  "Biz tek devleti kabul ediyoruz. Ama tek milleti kabul etmiyoruz. Başbakan PKK'ya `terörist' demediğimiz için bizi muhattap almadı. Terörist, suçsuz olanları öldürenlerdir. Terörist, Şemdinli'yi bombalayanlardır. Terörist, yöresel elbise giyip nevruzu kutlamak isteyen kadınları coplayanlardır. Tüm dünyanın gözü önünde 13 yaşındaki çocuğun kolunu kıranlardır. Biz bu kirli savaşın durmasını istiyoruz. Biz askerlerin de gerillaların da ölmesini istemiyoruz."

  "Siz önce kendi iç barışınızı sağlayın. Hergün asker ve gerilla yaşamını yitiriyor. Operasyonlar sürerken hala Eve Dönüş Yasası'ndan medet bekleniyor. Böylesi çatışmalı ortamda kimse eve gelmez. Onlar ailelerine küstükleri için orada değiller. Onlar devlete küstükleri için ordalar. Onlar demokratikleşme adımları atılmadığı için oraya gitti. Eğer onları getirmekte samiyseniz, öyle bir siyasetiniz varsa önce onları dağlara gönderen koşulları gözden geçirmeniz gerekir. PKK, Kürt sorununu yaratmadı. Var olan, devam eden bir çıkmazın sonucunda PKK oluştu. Bensayın Öcalan`'ın Kürt sorununun demokratikleşmesinde önemli olduğunu ve sıradan bir mahkum olmadığını söylüyorum. Ayrıca çok önemli şeyler söylüyor avukatları aracılığıyla. Bunlar gözardı edilmeden diyalog geliştirilmesi gerekiyor. Bizim ortaya koyduğumuz demokratik özerklik projesi çok önemli. Bu önemli projemiz bazı safsatalarla içi boşaltılmaya çalışılıyor. Bu proje ülkemizin önünü açacaktır. Gelin bu projeyi tartışalım."

  vatan
  ... uvjb