bugün

Tüm öğretmen arkadaşların öğretmenler günü kutlu olsun.
bu kutsal eğitim görevini her şartlar altında aynı duyguları taşıyarak yapan tüm öğretmenlerin. günüdür. kutluyorum onları.
özveri ile çalışan öğretmenlerin günü kutlu maaşları üç onlu olsun.
tüm öğretmen dostlarımızın öğretmenler günü kutlu olsun. iyi ki varsınız
görsel

hayatımızın bazen en güzel ve bazen en kötü anılarını birlikte geçirdiğimiz öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyoruz.
Başta başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, teröristler tarafından şehit edilen Neşe Alten, Aybüke Yalçın, Necmettin Yılmaz, Ayşenur Alkan öğretmenlerin; öğrenciye insan muamelesinde bulunup onlara insana yakışır şekilde davranan birçok insanın öğretmenler günü kutlu olsun efendim. Bir harfi düzgün yazamadı diye bağırıp çocuğun geleceğini karartan, özgüvenini zedeleyen, elalemin içinde küçük düşüren tiplerin öğretmenler günü kutlu olmasın, beter olsunlar, evet.
Sene 95, bi cuma günü. anne ve babam ayrıydılar 1 km ötede başka bi eve çıktık. Babam matematik öğretmeniydi lise'de. kalp krizi geçirmiş ve Ege üniversitesi tıp fakültesi hastanesine kaldırmışlar. Gittik ve öldü dediler. derste, kalp krizi geçirip, öğretmenler gününde ölen bi öğretmen olarak tarihe geçti dediler. 3 aylar ve mübarek gün de cabası. Mevzuyu bana böyle aktardılar hala beynim yanıyor.

Öğretmenler gününü pek sevmem, her öğretmenler gününde bu hikayeyle anıldım. Sonra ben de o okulda okudum Liseyi. Böyle bi anım vardır.
eti bakır tarafından da kutlanmıştır.

görsel
görsel
Yüreğinde insan sevgisi olan ve sorumluluğunun farkında tüm öğretmenlerimizin günü kutlu olsun.
öğrencilerine şiddetin her türlüsünü uygulamaktan kaçınan, öğrencilerinin yaş küçüklüğü ve savunmasızlığı üzerinden ego tatmini yapmak yerine gördüğü yanlışları düzeltmeye çalışan hepinizin ve başta mustafa kemal atatürk ve şehit öğretmenlerimiz olmak üzere tüm öğretmenlerimizin gününü içten dileklerimle kutlarım.
Başta Mustafa Kemal Atatürk ve görevleri başında şehit edilen öğretmenlerimiz olmak üzere, tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım öğretmenler günü kutlu olsun!
asıl öğretmenler günü 5 ekimdir bu arada.
Seviyoruz sizleri..
görsel

Kral babam ya, senede 3-4 kez, o da böyle durumlar icin, paylasim yapar. Yine unutmamis.
Öğrencilerini kendi çocukları kadar sevebilen, şiddetin her türlüsünü uygulamaktan uzak duran, öğrencileri üzerinde ego tatmini yapmak yerine kendini faydalı olmaya adayan, atanayım kaygısıyla eğitim fakültesini bitiren biri değil, " öğretmen" olan tüm öğretmenlerin öğretmenler günü kutlu olsun.
ilk öğretmen ana' dır. Günüm kutlu olsun.
kutlu olsun.
nadiren kutladığım özel günlerden biri.
öğretmenlik kolay meslek diyenlerin hiç kolay bi meslek olmadığını anlamaları için bi kaç tavsiyem olacak.
her gün günde en az 4 saat durmadan konuşun ya da 5 er dakika dinlenip konuşun.
kafası başka şeylerle dolu olan en az 40 kişiyi bir araya toplayın ve onlara pek ilgilenmedikleri hatta sevmedikleri şeyleri anlatın ve aldığınız tepkilere kızmadan katlanın.
sonra gelin kolay lan ne var yaptım işte diyin. bende alkış tutayım. tabi diyebilirseniz.
Öğretmen yazarlarin gününu kutluyorum. Sevgi ve saygi sizlere.
Yaşayan ve kaybettiğimiz tüm öğretmenlerimiz için kutlu olsun.
Günümüz kutlu olsun. Tebrik kabul edilir hahaha
Başta Mustafa Kemal Atatürk'ün, şehit olan tüm öğretmenlerin, hayatımda tanıyıp beni yetiştiren diğer öğretmenlerimin ve mesleğini layıkıyla yerine getiren tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutluyorum.
başta başöğretmen mustafa kemal atatürk ve ömrünün 50 yılını bu ülkeye faydalı insanlar yetiştirmek için bu uğurda tüketmiş değerli annem olmak üzere tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlarım.
Eğitip Öğretenlerin günü kutlu olsun.. Ezberletenlerin değil..!!
Öğretmen Andı

"Türkiye Cumhuriyeti anayasasına, Atatürk inkılâp ve ilkelerine, anayasada ifadesini bulan Türk milliyetçiliğine sadakatle bağlı kalacağıma;

Türkiye Cumhuriyeti kanunlarını tarafsız ve eşitlik ilkelerine bağlı kalarak uygulayacağıma;

Türk milletinin millî, ahlâkî, insanî, manevî ve kültürel değerlerini benimseyip, koruyup, bunları geliştirmek için çalışacağıma;

insan haklarına ve anayasanın temel ilkelerine dayanan millî, demokratik, lâik bir hukuk devleti olan

Türkiye Cumhuriyeti'ne karşı görev ve sorumluluklarımı bilerek, bunları davranış halinde göstereceğime namusum ve şerefim üzerine yemin ederim."

ÖĞRETMEN MARŞI

Alnımızda bilgilerden bir çelenk,
Nura doğru can atan Türk genciyiz.
Yeryüzünde yoktur, olmaz Türk'e denk;
Korku bilmez soyumuz.

Şanlı yurdum, her bucağın şanla dolsun;
Yurdum seni yüceltmeye antlar olsun.

Candan açtık cehle karşı bir savaş,
Ey bu yolda ant içen genç arkadaş!
Öğren, öğret hakkı halka, gürle coş;
Durma durma koş.

Şanlı yurdum, her bucağın şanla dolsun;
Yurdum seni yüceltmeye antlar olsun.
Öğretmenlik kutsal bir meslektir.

Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.
Hz. Ali

Doktorluk ve öğretmenlik en saygın mesleklerdir.

Gününüz kutlu olsun kıymetli ve saygıdeğer öğretmenler.

görsel
Hepisinin ellerinden öpüyorum.Atatürk ve tüm öğretmenlerimiz var olsun.
"Okullarda öğretim vazifesinin güvenilir ellere teslimini, memleket evladının o vazifeyi kendine hem bir meslek hem bir ideal sayacak üstün saygıdeğer öğretmenler tarafından yetiştirilmesini sağlamak için öğretmenlik, diğer serbest ve yüksek meslekler gibi, derece derece ilerlemeye ve her hâlde refah sağlamaya uygun bir meslek hâline getirilmelidir. Dünyanın her tarafında öğretmenler, toplumun en fedakâr ve saygıdeğer unsurlarıdır."
"Öğretmenler! Yeni nesli cumhuriyetin fedakâr öğretmen ve eğitimcileri, sizler yetiştireceksiniz. Ve yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır. Eserin kıymeti; sizin maharetiniz ve fedakârlığınız derecesiyle orantılı bulunacaktır. Cumhuriyet; fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli ve yüksek karakterli koruyucular ister! Yeni nesli, bu özellik ve kabiliyette yetiştirmek sizin elinizdedir... Sizin başarınız, Cumhuriyetin başarısı olacaktır."
lisede bölüm müdür yardımcısı tarafından sürekli tartaklanmış bir birey olarak başta baş öğretmen mustafa kemal atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerimizin günü kutlu olsun. genşler emin olun özellikle 3 senelik lise hayatım boyunca şaka ile karışık yediğim dayağın toplamı belki buradaki yazarların yarısının lise yıllarında yediği dayağa eşdeğerdir. yani öğretmen/hoca zorbalığını 3 sene boyunca her gün yaşamış birisi olarak diyorum ki öğretmenlere kin gütmeyin.

adam bizim semtte oturuyordu. o senelerde bende bizim semtin futbol takımında oynuyorum. herif her hafta maçları izlemeye geliyor stada. gol atsam, gol attırsam veya gol kaçırsam, top kaptırsam falan fark etmiyor pazartesi günü okulun kapısında beni bekliyordu sırtımı yumruklamak için.. iyi bir şeyler yapmışsam "helal lan" diyerek vuruyor kötü bir şey yapmışsam "senin oynayacağın topun" diye gümbürdetiyordu. aynı şekilde okul futbol takımında da.. arkadaşların üzerinde sigara pakedi yakalardı onlarla beraber beni de odaya çekerdi. onlara 3 vuruyorsa bana 5 vuruyordu. bak bende sigara falan yok ha maksat gönüller bir olsun.. son sene staja başladık herkesin staj yeri ziyaretine bölüm hocaları giderken benimkine bizzat bu geldi belki işverenden malzeme ( çalışmıyor beceremiyor kaytarıyor vs ) falan çıkarda okuldaki 2 gün ( 3 gün staj 2 gün okul ) için bahane olur diye *

velhasılı her meslekte olduğu gibi öğretmenler içerisinde de çürük elmalar var evet. hiç çalışmayayım nasıl olsa mayış yatıyor diyenlerde vardır bol bol itirazım yok. ancak öğretmenlik en zor işlerden birisidir çünkü bire bir insan ile uğraşmak zorundasın. üstelik ergenlik çağındaki bir sürü velet ile uğraşmak zorundasın.. sen ben bu çocukların 2-3 tanesi sokakta oynarken gürültülerinden yaramazlıklarından 2 saat dayanamıyoruz bunlar en az yarım gün bunların 15-20-25-50 artık kaç kişilik ise sınıflar topluca bunlara katlanıyor.
başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerin ve öğretmen olmak isteyenlerin günü kutlu olsun.
Hayata dokunan iki işten biri öğretmenlik, diğeri doktorluk... Kutsal meslekler tabiki, başkaca konuşanlar boş konuşuyor. Gerçi emek verilen her iş kutsaldır. Öğretmenler gününüz kutlu olsun!
Tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlarım. Umarım bir dahaki öğretmenler gününde hepiniz daha iyi şartlarda yaşıyor olursunuz.
Siz pvhy ye bakmayın o sallıyor yok AMK 15 çocuk. Aldığınız para öğrettiğiniz kadar helaldir öyle çalışın. Gününüz de kutlu olsun bugün tatil değil ama olsun.
size yatıp maaş alanlar bile dediler.

ben evde 3 çocukla baş edemiyorum aldığınız para ananızın ak sütü gibi helal olsun. gününüz kutlu olsun.
Yeni nesile bakiyorsun ogretmeni, ogrencisinden daha serseri. Nitelik yok, kalite yok. Neyse.
Genelevde çalışamayacaklar bile öğretmen olmuş.
Sadece atamın ve çok sevdiğim lise coğrafya hocamın öğretmenler gününü kutluyorum.

iyi ki vardın ve iyi ki varsın...
butun ders telefonla aile sorunlarini konusuyor eve de odev veriyormus ailenize de burada olan hicbir seyi anlatmayacaksiniz diyormus.
bir de tepegoz var tabi ac videoyu cocuklar izlesin.

cocuk cerrahlari disinda hicbir meslek kutsal degil.
Şimdi gelsin bunlara pastalar hediyeler.
bir öğretmen adayı olan ben de üzerime alınıyorum ve çok teşekkür ediyorum. öğretmenler günümüz kutlu olsun.
Allah aşkına bakın arkadaşlar. kutsal meslek yoktur.

hele öğretmenler hiç kutsal değildir. bizim sınıflarımız 80 kişiydi. bir iki denyoyu zapt edemeyen öğretmenler götünü sandalyeye vurur, anlatmıyorum benim maaşım yatıyor ne de olsa diyerek öğrencileri tehdit eder ahkam keserdi.

bugün öğrenciler dershaneye gitmek zorunda kalıyorsa bunun sebebi bu tür öğretmenler. öğretmenlerin hepsi istisnasız zorbaydı.

sınıfın ortasında senin baban ne iş yapıyor sorusundan tutun, saçını kesmemiş kestirememiş çocuğun saçlarını yandan makasla kesip rezil etmeye, her dönem topladıkları haksız aidatı ödemeyenleri her gün yoklayıp sınıfta rezil etmekten tutun, ikinci soru sorulunca sen salak mısın diye aşağılamaya kadar her türlü zorbalığı yaparlardı.

toplum psikolojisi sebebiyle kalkıp kutsal diyerek beni çıldırtmayın amk.

atanma mevzusuna gelince. 81 ilin neredeyse hepsinde üniversite var. övünüyorlardı bir ara bununla. her ilde bir üniversite bile olsa, hepsinde de fakülte olduğunu öğretmen yetiştirdiğini varsayarsak ki bu tüm meslekler için geçerli, her sene 4-5 bin arası mezun veriliyor olmalı. dayanamadım baktım eğitim bakanı yılda 40 bin mezun 15 bin emekli oluyor demiş.

25 bin mezunu neremize atama yapalım tam olarak? Anadolu'nun kıytırık bir şehrinin siktiri boktan bir üniversitesinde eğitim almış adam da elinde diploma var diye kendisini eğitmen sayıyor.

ülkede ciddi bir üniversite krizi var. eğitim kalitesizliği var.

sonuç olarak, türkçe öğretmeni olup imla kurallarına dikkat etmeyen insanlar olduğu gibi alanının yetkinliğinden sıfır çekecek sürüsüne bereket insan var. kpss alan sınavı sonuçlarında buna dair bir başarısızlık örneği vardı geçen sene. bu insanlar sırf öğretmen diye atanmayı hak etmiyorlar.

eyyorlamam bu kadar.

davar gelip sığır gitmeyin bu hayattan. Instagram'a girdiğiniz kadar da kitap okuyun aq.
görsel
öğretmenlik kutsal bir meslek. umarım atanamayan öğretmenler de en kısa sürede atanır.
Tüm meslektaşlarımın öğretmenler günü kutlu olsun.
görsel
izinde, ışığında… kutlu olsun.
En çok da atanamayanların ki kutlu olsun. içlerinde kalmıştır atanamama durumu. O yüzden sizlerinkini kutluyorum önce.
görsel
öğretmenlerin genelini sevmediğim için kutlamadığım gündür.

yılda 3 ay yatıyorlar zaten.

(bkz: let the linç begin)
Başta Mustafa Kemal ATATÜRK ve görevleri başında şehit edilen öğretmenlerimiz olmak üzere, tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlu olsun!

Seviyoruz sizleri..
Tüm hocalarımızın öğretmenler günü kutlu olsun.
Yine hediyeleri kapatınız köftehorlar.