1. 1.
  arkadaş ne çabuk unuttunuz mühürsüz oyları. ne çabuk unuttunuz geçen seçimi. ne çabuk unuttunuz mühürsüz oyların kabul edileceğini. hangi akla, hala sandıkta şöyle yapacağız böyle yapacağız diye tutturuyorsunuz.

  yahu bunlar yalnızca sembol. mhp'yi altına alan, chp'yi sembolik muhalefet yapan, hdp'nin tamamen susturulduğu bir ortamda, siz çıkıp diyeceksiniz ki sandıkta belli olur her şey. bunca planı yapıp, her gün üzerimizde deneme yanılmalarla, halkın tepkisini ölçen bir düzende siz çıkmış iyi parti'ye sarılıyorsunuz. bunlar bunu görmüyor mu, iyi parti'ye sarılacağınızı bilmiyor mu. siz bile biliyordunuz en baştan.

  şimdi aynı mantıkla, bize seçim yaptıracaklar ve biz seçtik sanacağız öyle mi. yine aynı mantıkla "zorunlu şık" bırakıp biz seçtik diyeceğiz öyle mi. yapmayın gözünüzü seveyim. bu yönetimi istemiyoruz evet. istemiyoruz diye sadece bu duyguyla yola çıkıp bizi kandırmalarına izin mi verelim.

  ne diyor iyi parti, hiç bir vaad yok, çözüm yok. elle tutulur hiç bir şey yok. sadece bu karşıtlıktan faydalanıp destek almış bir parti. tamam bu partiye verelim oyumuzu ama her şeyi göz ardı edip kendimizi başka bir boşluğa sürüklemeyelim.

  bir dönem akp'nin yaptığı gibi "kötünün iyisi" mantığıyla aynı çukura düşmeyelim. hesap sormaya devam edelim.

  bu bir siyasi oyundur. yönetimdeki her kadro birbirleriyle anlaşmalıdır. türk halkı yönetiminden tamamen kopma noktasındadır. oy verdim gittiyle olmadı bu işler, olmayacakta.

  edit:bir delikanlı babayiğit buğra kavuncu'nun kim olduğu ve neden iyi parti genel kurul'una alındığıyla ilgili bir cevap versin. işte liste'de kimlerin adı var buyrun:

  http://www.cumhuriyet.com...isimler_ve_tam_liste.html

  edit2:niye seçim yapıyormuş direk akp iktidar diyebilirmiş. ne yani, madem öyle geçen seçimde de hile yok. hile yapcaklarına direk akp yine iktidar diyebilirlerdi. niye mühürsüz oy tasarısını kabul ettiler ne gerek vardı ki?
  ... altarin oglu tarkan mi
 2. 2.
  hiçte yapmayabilirlerdi. direk biz erken seçimi yaptık akp yine iktidar diyebilirlerdi. inan bana kimse de bir şey diyemezdi.
  -1 ... true