bugün

Okuyan var. Daha önce kasa kiralanmadım. Ama bankanın kazanın içinde ne olduğunu bilemez diye bir ifade kullanmak saçma olur. Kasanın içinde her ne varsa mantıken tutanak ile kayda geçirilmesi gerekir. Bankaya bok atıldığını hiç sanmıyorum burası Türkiye sonuçta hiç bir kimse ve hiç bir kurum işini doğru şekilde yapmaz ve hatasını asla kabul etmez, mağdur olan mağdur olduğu ile kalır bu ülkede.
Tebde kasası varmış personel patlatmış. Üşenenler için kısa özet.
haktır amk. 30 yılda 500.000 tl biriktirmişmiş.

nereden geliyor la bu para söylesene ? yeşilden mi ? yoksa ödemediginiz elektrik faturalarından, yaptığınız kaçakçılıklardan, devletten aldığınız yardımlardan mı ? aşiret beyi misiniz yoksa toprak ağası falan mı ? söylesene gerçekten merak ettim.
mevzuda bi personelin kasanın patladığı tarihte izne ayrılmış olması detayı olmasa hiç bi şekilde bankanın suçlu olduğu konusunda kamuoyu oluşturamazdı ama o bilgi elemanın doğru söylediğini düşündürüyor.
Bu nasıl bir iş amk kasanın içinde ki değerli eşya yada paradan madem banka sorumlu değil ben ne sikime gidip bankaya koyayım değerli eşyamı. Gider kasa alır evde saklarım aynı hesaba gelir.
Tanım: ekşiden alıntılanmış başlıktır.

Olaya gelecek olursak, içinde ciddi tutarsızlıklar barındırmaktadır.

Şöyle ki; ev almak için aniden bankadan çekme ihtiyacıyla yüklü bir miktar parayı mevduat hesabı yerine kasada tutmak mantığa uymamaktadır. Sonuçta prosedür aynıdır ve bu tarz yüklü mevduatları bulunan kişiler bankanın bireysel temsilcilerini telefonla arayarak sıra beklemeksizin işlem yapabilirler. Hem ayrıca para bankada beklediği için Türk lirası olduğunu varsayarsak %25’e varan mevduat faizinden veya döviz olduğunu varsayarsak arbitaj(alım-satım) avantajından vazgeçilmiş sayılır ki yıl içinde sürekli bankaya gelerek kasasına para ekleyen bir müşterinin böyle davranması akla mantığa uygun değildir.

Benim şahsi düşüncem para sahibi eşlerden biri parayı kumar, borç vb. Başka bir yere verdi. Para mevduat hesabında olsaydı mobil bankacılıktan filan dijital takibi daha kolay olacağı için eşini ikna ederek parayı banka kasasına yatırdı daha sonra azar azar çekti ve şimdi de bankaya iftira atıyor.

Dediğim gibi bu benim şahsi görüşümdür. Savcılığın yapacağı mali araştırma neticesi olayın aydınlatılması çok kolaydır. Eğer başlıkta iddia edilen süreç gerçekten yaşanmışsa basından takip edin bence ters köşe olacaksınız.
Eksi’den arak iceriklerds bugun. O kadar durumumuz yoktu ki kardes inan okuyamadim.
agbi salak mısınız bankaya kasaya para mı konur.

koy evinde güvenli bir yere
bankaya para koymak nedir..
valla 500 k param olsa bankaya kasaya mi koyarım, hayır tabiki de. ben hanımdan habersiz bir şekilde bütün paranın cukkalandigini düşünüyorum.
yukarıda da belirtilmiş.
bankada her şey tutanaklar ile kayda geçirilmez mi? ne demek içinde ne var bilemeyiz.

yani ola ki, koyduğu paradan fazla para bir şekilde o kasaya giriş yaptı.
teslim edecek misiniz?

ben de bankaya çamur atıldığını düşünmüyorum.
şubenin, şube personelinin hatası olmuş olabilir. ha şayet banka maillere, ihtarlara cevap vermiyorsa banka da hatalıdır. haksız dahi olunsa bilgilendirme şeklinde geri dönüş yapmalıdır.

ek olarak, teb ne bro ya.

burada gelip yok şu yılda şu kadar para mı biriktirilir minvalinde sorular.
böyle kolay banka dolandırılmaz kardeşim, olsa olsa baş belaya sokulur, yapılacak iş değil kısacası.
Kasanın içeriği ile ilğili banka tutanak tutmaz. öyle bir kanun yok. Kasanın içindekileri ne banka bilir ne çalışan personel.
Yıllarca kasa kiralamış biri olarak, bu beyfendinin dediğine hic inanmadım. çalışanın elindeki bulunan tek anahtarla, full kamara korunaklı bir odaya girmesi imkansız..
Bankanın ilgisizliğinin sebebi adamı ciddiye almadıkları içindir.
Tutarsız olay.

Kiralık kasanın içinde ne olduğunu sadece kiralayan bilir.

Şüpheli durumlar söz konusu ise noter huzurunda açılır.

Para döviz ise döviz hesaplarına müdahale edileceği endişesi ile bu iş yapılmış olabilir fakat tutarsızlık çok.
başlığı çalıyorsunuz link bırakın bari saygısızlar. düpe düz hırsızlık bu.