bugün

2010 güney afrika dünya kupası e grubu üçüncü maçı.
nelson mandela bay stadyumu'nda saat 21:30'da başlayacak 2010 dünya kupası e grubu maçı.
trt spikerinin hollandalı oyuncuların isimlerini sinir bozucu bir şekilde söylediği maçtır.
(bkz: dik köyt)
aşk ı memnu gölgesinde kalan dünya kupası karşılaşması .
(bkz: dark kayt)
spiker sayesinde hollanda'da "mathaysın" adlı bir futbolcunun varlığını öğrendiğimiz maç.

edit: geri alıyorum. harbi öyle okunuyormuş.
spiker sayesinde hollanda'da "köyt" adlı bir futbolcunun varlığını öğrendiğimiz maç.
--spoiler--
herif resmen köyt diyor..
--spoiler--
köyt ne lan?
(bkz: levent özçelik)
noolcak bu hollanda nın hali sorusunu sorduran maç olmuştur yine.

Not: ben entarimi girerken fan bronşköt dedi spiker. lan zorlasan yapamazsın bu kadarını..

(bkz: giovanni van bronckhorst)
24 haziran akşamı maçları sanırım aşkı memnu gölgesinde kalmıştır...maçlarda dakika an itibari ile 20 ancak entry sayısı 13.... (bkz: yapma bunu)
'ne köytmüş kardeşim ya' dediğimiz maç olmaktadır. trt spikerlerimi vuvuzela mı? illaki vuvuzella.
van persie'nin 36. dakikada attığı gol:

http://www.facebook.com/h...v=403466754085&ref=mf

facebook'um yok diyenler için alternatif :

http://www.vidivodo.com/3...un-hollanda-v-persie-golu
hollandanın kameruna acıtmadan tecavüz ettiği maç.
penaltı kararı çıkan maç; dakika 64.
1-1 olan maç. eto'o'dan geldi gol.
üzerlerinde turuncu formları olmadıkları zaman en dandik takıma karşı bile olsa tutmadığım o hollanda, hiç değilse gruptan çıkmayı garantiledikten sonra; kamerun karşısında pek zorlanmaz dediysem de; bu maç, ülkesel olarak mazlumun yanındayız siteminden ibaret bir düşünceyle mi kamerun'u tutuyoruz bilmiyorum ama çoğu kişi aşk-ı memnu gibi bir diziyi izlerken ben hakikaten dükkanda sinek avlıyorum(deyim olarak değil sahiden)

kısacası bana böyle dedirtti bu maç.
(bkz: höntelaar)
huntelaar'ın golüyle hollanda 2-1 öne geçti. dakika 83.
spiker resmen fayn pıronkoyyştt dedi lan.
Aşk-ı Memnu'ya kurban gitmiş maçtır.