bugün

üst edit tamam lan tamam, hafif sallandık

iyi salladı. detaylar gelir elbet.

edit: çok kısa sürdü allaha şükür ama baya bir sarstı. allahım sen afetinde bizi koru yarabbim.

edit 2: depremin merkez üssü marmara ereğlisi, şiddeti ise 4.2. şimdilik edindiğimiz bilgiler bunlar.

edit 3: evet , sismik götlüyüm.

https://www.cnnturk.com/v...ulda-korkutan-deprem-2409
Fenaydı.

Zina etmeyin lütfen.

edit: merkez üssüne 60 km mesafedeydim.
kısa sürdü ama fena salladı.

editto: ilk açıklamaya göre marmara denizi 4,3... koordinatlara göz atınca orta marmara çukuru yani kuzey anadolu fay hattı üzerinde olduğunu görüyoruz.
geliyor gelmekte olan.
Bulunduğum bina, karton koliden hallice olduğu için çok fena hissettik.
Çok kısa bir o kadar şiddetliydi. Allah beterinden korusun.
olmuştur.
kısa sürdü 5 sn kadar. muhtemelen 4 civarı marmara denizi filandır.
Nereyi nezaman çökerteceği belli değil.allahın takdiri..
depremi umursamayanlara uyarı gibi bir deprem oldu ama muhtemelen gene kimse umursamıyacak ne zamanki katliam gibi deprem olacak ozaman çıkıp ah vah edecekler.
Geçmiş olsun . Yazar kardeşlerim bu vesileyle namaza başlayabilirsiniz belki. Gerçi sizden umudum yok ya. Allah beterinden korusun.
4.8 bence..merkeZ üssü Gölcük..
Sallanmadim. Nasil hissettiniz lan.
deprem avrupa yakası tarafında diyorlar, anadolu yakasında varla yok arasıydı. başım dönüyor sandım depreme yormadım.

büyüğü gelmez umarım.
Geliyor, geliyor az kaldı.
http://www.koeri.boun.edu.tr/scripts/lst2.asp

haberine göre 4.3 şiddetinde merkez üssü marmara denizi denmiş.
Marmara Denizi'nde Tekirdağ'ın Marmaraereğlisi ilçesi yakınlarında saat 16.38'de 4,2 büyüklüğünde.

https://mobile.twitter.co...amp%5Eserp%7Ctwgr%5Etweet
Geçmiş olsun.
o değil de haftalardır beklediğim kağıtlarım prim yapmaya başlamıştı. bu denk geldi.
zaten bi şeyim düzelirken başka şeylerim bozulur. bu hiç değişmez.
sözlükte entry girerken hissettiğim deprem. hiç istifimi bozmadan entry girmeye devam etmemden bu dünyayı ne kadar sevdiğimi tahmin edebilirsiniz.
hissedenler hangi ilçede olduklarını yazsınlar. ben şişli'deyim kılım kıpırdamadı. baktım avize de kıpırdamamış.
izmit'ten hissedilmemiştir. Hisseden sismik götlüdür.
allah beterinden korusun bizleri amin.
Şimdiye kadar yazılanlara bakıyorum da...
Gerçekten acınası insanlar görüyorum demek en hafif tabir olur.

Corona virüs salgını ile istanbul'u vuracak 7 şiddetinde depremi karşılaştırma yaparsanız "keşke corana virüs olsaydı da 500.000 insan ölseydi, 50 milyon insan virüse yakalansaydı, 2-3 yıl evlerde karantina altında kalsaydık" dersiniz.

Aslında konumuz-korkumuz ne deprem ne Corona salgını...
Asıl felâket Corona salgınında 10 lira yardım parası isteyen, 3-5 maske dağıtamayan bir sistemin içinde olmamız.
Dün Kızılay mesaj yollamış, evde eğitim için internetsiz televizyonsuz çocuklar için yine yardım parası istiyor.

Düşünün, devletin emekli maaşının sağlık harcamalarının gelirinin %40 oranında karşıladığı bir yerde 7 şiddetinde ki bir deprem sonunda uğrayacağı kayıp ne olur?

Yaşanacak deprem felâketi ile ortaya çıkacak manzara, durumu ve sonrasında yaşanacakları tahmin etseniz gece gözünüze uyku girmez.
Corona salgını bile size önemsiz gelir.
Çok geçmiş olsun,umarım öncü deprem değildir.
güncel Önemli Başlıklar