bugün

Allah'ım bu ekşiciler bir ateisti bile imana getiriyor. yok artık ya 24 bin lira para mı lan it diyeninden tutunda et fiyatlarını kıyaslayanlarına kadar... la memleketin gibisi olur mu? istersen git 50 bin euro al mutlu olamadığın bir yerde nasıl mutlu olacaksın? mutluluk parayla ekşicilere göre... kaldı ki 24 bin lira ile süper bir hayat yaşanır ve ülkene atatürk'ün emanet ettiği senden de nefret etse bu halkı sahipleneceksin. hem atatürk'ü seviceksin hem yurtdışına kaçıcaksın. yok öyle vatanseverlik.

yok ben Atatürk'çüyüm halkı sevmiyorum halk atatürk'ten nefret ediyor... bahaneler. hayır sen ülkeni sevmiyorsun sen parayı seviyorsun tıpkı yandaşları paragöz olmasını bildiğin gibi sende paragözsün. ne olur yani çok güzel bir program ilk defa bi haber böyle sevindirdi beni. bilge insanlarımızı ülkemize geri çağırıyorlar ki ülkemiz gelişsin. tamam benim de şüphelerim var kesin yandaşları gönderip tekrar ülkeye sokup paraları kendilerine alması gibi... ama bir düşün bir kişi bile bir dünya çapında bir gelişme yapsa ne bilim bir sosyal uygulama. kötü mü olur? nedir bu kin yeter ya sağcısından solcusuna kadar herkesin beyni yıkanmış kin dolmuş. sanki diğer ülkeler çok farklı hile konusunda. daha geçenlerde ekşide bir kişi amerika'da bile seçimlerde hile yapıldığına dair birşeyler yazdı. eee bundan öncekiler de çaldı bunlar kadar da olmasa.
adama maaş bağlaman yetmiyor bir de araştırma yapması için ödenek ayırman gerek.
yurtdışında ayda 4.000 euro kazanan sıradan bir çalışanın, zaten türkiye'deki kurla hesaplanınca 24.000 T.L. aldığını hesaplayamayan kişilerin, 24.000 lirayı çok ve cazip zannederek insan çekebileceklerini düşünmeleri hadisesidir.

komiktir elbette. ulan sıradan berberde saçımı kesitiriyorum, türk lirasıyla 150 lira veriyorum burada. gidiş - dönüş metroya binsen 8 euro (48 TL) veriyorsun. kim siker sizin 24.000 liranızı.

ayrıca bir tanesi mutlu olmadıktan sonra orada 50 bin euro alsan n'olur, türkiye'de mutluluk var falan yazmış. sana burada mutlu olmadığımızı söyleyen kim acaba? insan yerine konulduğu bir yerde, insani şartlarda çalışıp/yaşayıp neden mutlu olmasın insan. bırakın bu boş vatan millet sakarya ayaklarını. sanki türkiye'de mutluluk huzur falan kalmış gibi işkembeden sallıyorlar. lan verdiğin oyu bile çalıyorlar. bu mu mutluluk amk? seni adam yerine koydukları tek yer sandık, onda da hür iradeni çalıyorlar. buna mı mutlu oluyorsun?
hepsi palavra..

stanford‘dan, westinghouse‘dan geri gelen adamları gördü bu gözler..

rezil ettik hepsini..

pişman ettik.. geri gitmenin hesaplarını yapıyorlar an itibariyle..

birisi koç üni’de, diğeri roketsan’da.

bu kadar diyeyim..

yalanınız, propagandanız batsın amçolar!
istersen 240 ver. adam gelip yere tüküren adamı mı izleyecek? sağdan sollayan aniden önüne kıran şahini mi izleyecek? 10 kat imarlı yeri olan arsasına kendi 11.i katı çıkamazken rüşveti basan yan arsa sahibinin 20 kat çıktığını mı izleyecek? daha sayayım mı?
Özgürlüğün olmadığı yerde para neye yarar?
millet geri gelsinde "sosyal medyada bunu yazdın, şunu söyledin" diye tutuklayın!
(bkz: havalimanı tutuklamaları)

Bir önceki programla dönenler şimdi yeniden kaçıyorken kimsenin ciddiye almayacağı program.
ayrıca o paraların kimlere gideceğini herkes çok iyi biliyor, bence siz kendiniz çalın kendiniz oynayın böylesi en güzeli.
çöpe gideceği şimdiden kesin. yurtdışına kaçan insanlar sadece para için kaçmıyor ama bu ve benzeri programı hayata geçirenlerin tek motivasyonu para.
bu ülkedeki zihniyetin açık bir yansıması olan program. "kaç lira ulan, kaç lira istersin" zihniyeti devletin dahi iliklerine kadar işlemiş. zannedersin ki terk eden sadece para için terk etti.

özgürlük vadet, şeffaflık vadet, medeniyet vadet. para nedir amk?
1500 pound asgari ücretle çalışmaya giden arkadaşım var. iki kişi çalışsalar 3000 pound. adam zaten o parayı kazanıyor. adam dediğim de asgari ücretli çalışan yani. hemde hakimine savcısına adaletine güvendiği bir ülkede güvenlik kaygısı olmadan.
(bkz: üstüne para versen gelmem)
Bu sabah itibariyle Boğaziçi üniversitesi ve Bilgi üniversitesinden bir çok akademisyenin gözaltına alınmasıyla akıllara gelen programdır.

http://www.cumhuriyet.com...syon__Gozaltilar_var.html
yahu onlar da biliyor beyin göçü sebebinin maddiyattan değil kötü yönetimden kaynaklandığını.
yurt dışındaki kıytırık yerlerde eğitim görüp mezun olan yandaş veletlerini dönüş yapmış gibi 24 bin lira maaşla ihya edecekler işte.
güncel Önemli Başlıklar