bugün

ezeli rekabet yalanı da böylece ortadan kalkmış oldu. geriye sadece ucl kaldı. sora kulübü kapatıp dağılabiliriz.
kafa golü, penaltı ve kontra atakla feneri her pozisyona soktuğumuz maçtır.
Herkes dönmüş Galataraylı olmuş. Fenerbahçe taraftarı kötü günde de Fenerbahçelidir. Fenerbahçe hangi ligde olursa olsun, asla onu bırakmayacağı bi taraftarı vardır.
galatasaraylı arkadaşları dalga geçmenin dozunu kaçırmadığı sürece tebrik ettiğim karşılaşma. hak ettikleri bir galibiyet aldılar.

bana kalırsa hakem keşke iki penaltıyı da vermeseydi de tartışma olmasaydı daha iyiydi.

fenerbahçe’nin lige havlu attığı maçtır. türkiye kupasına odaklanması gerekiyor artık fenerbahçenin en azından avrupa diyebilmesi için. bu futbolla ilk 4 zor.
Fenerli elleri görmek isterim.
bundan sonra daha zevkli ve gollü derbiler izlemeye yol açacak maçtır.
fenerbahçe yenilmezlik serisini namus meselesine çevirmişti. sahaya çıkarken dövüşe ringe çıkar gibiler hepsi.
20 yıldır neler yapılmadı ki ? gs'lı futbolcuların midesine, taşaklarına, kafasına tekmeler. küfürler...
bir düşünün;
galatasaray'ın kadıköy'de kazanma isteği mi ?
fenerbahçe'nin yenilmeme arzusu mu... ağır basar ?

binlerce kat fazla fb'nin yenilmeme isteği ağır basar. bu olayı saplantı hastalığına çevirmiş durumdaydılar. bizde sizi tedavi ettik. artık insan gibi rahat oynarsınız. keyifli maçlar ortaya çıkar.
öyle topun arkasına 11 adam dizilip tekme tokat dalma işi artık bitmiştir sanırım.
futbolla ilgim alakam yok ama bi galatasaraylı olarak inceden mutlu oldum. 20 yıl sonra kadıköy'de yenmek de ayrı bi keyif olsa gerek, helal olsun aslan parçaları.
Kızılay meydanında puslu gözlerle bana boş caddeleri izleten maç olmuştur. Üzüldük. Ama en kotu gün bugünse bugünde yarında Fenerbahçeliyiz.
--- alıntı ---

Tutunduğunuz tek dalı, rüya başkanınız ve rüya hocanız varken aldık elinizden orospu çocukları...

https://twitter.com/_ykar...tatus/1231642233876729857

--- alıntı ---
galatasaray'ın zayıf rakibine çok kolay üstünlük kurduğu vasat maç. kayıpsız geçmek yeterli diyip 3 gol atmış, işi şova dökmemişlerdir.

(bkz: ter idmanı)
Bir aziz yıldırım atasözü
Der ki

Sen seni bil sen seni
Yoksa batlatirlar enseni.
Eved.
(bkz: s*ktik öldü)

https://youtu.be/KcpjoHrSKPs
Konuşmayayım konuşmayayım dedim ama kendimi daha fazla tutamayacağım.
Hiç hakemi bahane etmeyeceğim fakat hakem fenere penaltı verdikten sonra resmen kendi kafasında oyunu dengelemek için ota boka galatasaray lehine düdük çaldı. Hadi hakem faktörünü siktir edelim galatasaray takımı bizden daha iyiydi bu bir gerçek. Benim zoruma giden şey bu takım yıllardır bizden kat kat üstün kadrolarla da kadıköye geldi, en baba drogbalı, sneijderli kadroya bile yenilmemişken şu siktiri boktan falcaolu, belhandalı kadroya yenilmelerini açıkcası kabullenemiyorum. gerçekten zoruma gidiyor. Bu büyü öyle ya da böyle zaten bozulacaktı, tabii ki de sonsuza kadar kadıköyde nağmalup olmayacaktı fenerbahçe ama bunun böyle sonlanmasını beklemiyordum. Yemin ederim o drogbalı kadroyla yenseler bu kadar zoruma gitmezdi ama şu kadroya da kadıköyde yenilmeyin be amk. O kadar vedat dedik çok iyi forvet dedik abarta abarta bitiremedik adamın koca maçta bir tane şutu yok. Bir de madem bu mehmet ekici bu kadar iyi oynuyordu da ne sikime 10 dakika kala sokuyorsun ki? Başlatsana tolga ciğerci yerine ilk 11 de.
Neyse söyleyeceklerim bu kadardı. Fenerinin de amk cimbomunun da.
zaten şampiyon olamayacağımız ve berbat geçen bir sezonda, mehmet ekici ve deniz türüç ün ilk 11 de oynatılmadığı bir derbide, galatasarayın çok iyi bir ivme kazandığı dönemde yenilmek gayet normal.
normal olmayan ali koç un ve ersun yanal ın hala göreve devam etmesi.
zaten şampiyon olamayacağımız ve berbat geçen bir sezonda, mehmet ekici ve deniz türüç ün ilk 11 de oynatılmadığı bir derbide, galatasarayın çok iyi bir ivme kazandığı dönemde yenilmek gayet normal.
normal olmayan ali koç un ve ersun yanal ın hala göreve devam etmesi.
Galatasaray tarihinin en büyük zaferidir, gs uefa kupasını ve süper kupayı 20 yıl önce almıştır, ama feneri kadiköyde 21 yıldır yenememiştir.21 yılda bir olan mucize dün gece gerçekleşmiştir, gs şampiyonlar ligi kupasını müzesine koyabilir, ama bu zaferin yerini tutmaz.
Galatasaray'ın hakederek kazandığı maç.

Not: bjk.
işteydim, izleyemedim.

işlerin baya çirkinleşmesini bekliyordum, art arda ambulanslar geçti maç esnasında. (işyerim kadıköyde)

Yensek de yenilsek de fenerbahçe diyorum. Kazanınca seven, kaybedince sövenlerden olmayacağız.
Onyekuru nun malı çıkarıp fb nin suratına “şak şak” vurduğu maç olarak tarihteki yerini almıştır.
Hala hakem diyenler var. Dakkika 6’da 4 net pozisyona girmislerdi, Fenerbahce dakka 75’de ilk organize atagini yapti...
Her mac hakem dedikce oyunculari korudunuz, sonuc?
TFF’nin emrine amade ben olmadim, biz olmadik. Kendi dusen aglamaz... pardon hakem diye aglar...
bitmiş maçtır.
bitmiş maçın davası olmaz. seneye inşallah.
(bkz: this is küskü)
maç öncesi analizimi buradan yapmıştım. (bkz: #42876200) Nasıl kazanabileceğimizin şifrelerini de vermiştim. Sanki fatih hoca okumuş yazımı *

Ersun hoca da jailson u defansta oynatarak ve hiç oynamamış tolgay ı orta sahada oynatarak büyük bir hata yaptı saolsun ve kazanmamızı kolaylaştırdı resmen.

Maç sonrası teknik analizi burada zamanım olunca uzunca yapacağım ama kısaca gs için şifre kontraydı ve hızlı ataklardı, beklenen oldu.
Şikesporlularin artık elinde tutacağı dal kalmadi..
fenerbahçe 0-1 galatasaray tahmini vermiştim maçtan önce ama tutmadı sağlık olsun.
güncel Önemli Başlıklar