1. .
  siyasi entrylerin bitmesi temennisiyle beklenen gün.güneşin bir başka doğması ve sözlüğün yeniden eğlenceli bir hal alması.*
  ... birbarfilozofu
 2. .
  baykal'ın istifa edeceği gün. ahan da buraya yazıyorum....* * *
  1 -1 ... kirmizi baslikli kiz
 3. .
  Asıl siyasetin tavan yapacağı gündür. Sonuçlar açıklandıktan sonra yazarlar kendilerinden geçmiş şekilde hem eski başlıklara saldıracak hemde yeni başlıklar açılacak siyaset zirvesi yapılacak seçimlerden önce söylenen "tek başıma iktidar olmazsam istifa ederim" gibi sözler hatırlatılacak taraflar birbirne ne oldu gülüm ne oldu kukum şeklinde sataşacaktır. Böylesi normaldir aslında. Bir ülke de siyaset konuşulmuyorsa tartışılmıyorsa sorun vardır.

  Ha bunun yeri sözlük mü dür?

  Dozunu aşmamak kaydı ile sözlükte de olur tabi ki. ama herşeyde olduğu gibi doz aşımı insanı öldürebilir sıkabilir daraltabilir. O üzen diyelim ki; konuşalım tartışalım ama dozunu iyi ayarlayalım.
  ... frost
 4. .
  ülkemiz siyasi tarihi açısından değişikliklere gebe olabilecek süreçtir. 22 temmuz seçimleri sonrası meclise girecek parti sayısı artmasıyla çok sesliliğin oluşması, baykal'ın yılardır süren muhalefet döneminden sonra iktidar konumuna gelebilmesi, eğer sözünü tutarsa * akp genel başkanı rte nin siyaset sahnesinden silinmesi,yıllardır kan kaybeden mhp nin bir nebze olsun toparlanması gibi sonuçlar karşımıza çıkacaktır. sanılanın aksine siyasi entry ler bitmeyecektir.
  ... akustik