bugün

ben söyleyeyim...
pandemi palavra, pcr testi palavra, vaka sayıları palavra, ölüm oranları palavra, önlemler palavra...
Ben söyleyeyim.

insanımızın mallık seviyesi yetmiyormuş gibi bir de dışarıdan ithal ortadoğu malı getiriyoruz.
Mesafe ve maske eksikliğinin bayram yoğunluğuyla birleşmesinin sonucudur. Önünüzdeki günlerde azalacaktır. Kısıtlamaya ihtiyaç yok.
Boşuna uğraşmayın kaçarınız yok Eylül sonu kapanacağız.
%100 aşılanma olsa bile.
Eylül 15 kapanma tedbirleri coming soon.
ikinci dozu daha bugün vurdurmuş biri olarak zerre s*kimde olmayan sayıdır. bugün 11094 kişi grip oldu diye düzenimi bozamam. ha, bu grip bazı aşısızlar için kötü geçiyorsa da benim problemim değil arkadaşlar. devlet, herkese ikişer doz ücretsiz, evet, bedava aşı hakkı tanımlamış. yaptırmayanın kendi kararı. herkes kendinden sorumlu. kapanma söylentilerinizi alın siktirin gidin. sadece aşısızlara özel kısıtlamalar gelirse de şükredin.

aşılar işe yaramıyor diyenler var, eğer ki dediğiniz gibiyse ve aşı hiçbir işe yaramıyorsa (yarıyor da neyse) ben pes ederim. bırakın ne olacaksa olsun.
Ne oldu? Hani aşı öldürmezdi? Hani korona aşı olunca bulaşmmıyordu? Aşı olmama kararım pekişti.
Bugün anneannemde covid belirtileri görüyoruz.
Yaşlı, tansiyonu vb var.

Bunca zaman koruduk.
Bu bayram nasılsa virüs bitti diye herkes zoraki elini öpe öpe dibine gire gire.

Hayır ne bitmesi?
Bayramdan önce kurum yemeğine gittim. Tek maskeli bendim.
Biri pandemi bitti eylulsabahi'ne desin diye dalga geçtiler.

Geçen hafta düğündeydim. Ayıp olmasın diye gittim, yakın akrabamdı.
Maske takan en fazla 5 kişiydik koca salonda.

Bayramlaşma sırasında tokalaşmayan, maske kullanan iki kişiden biriydim.

Ulan bu millet harbi.. neyse sövmeyeceğim.