1. 1.
  aralarında bir savaş çıksa bu tüm dünyayı etkiler. tabiki savaş kötü bişey ama amerika'nında şunu bilmesi lazım ki iran ile bir savaşa girerse iranı yenebilir ama oda eskisi gibi kalmaz. illaki yıpranacaktır. ırak gibi irandan daha düşük kalibrede olan bir ülkede bile rezil oldular. o kadar teknolojiye ramen. amerikanın düşeceğini bilsem bütün kalbimle bu savaşın başlamasını isterdim. kendini beğenmiş k*hpe evlatları.
  2 -4 ... redkit34
 2. 2.
  bölgede batı'nın çıkarlarına en büyük direnç iran'dan geliyor. teokrat ve antidemokratik olmasına sıcak bakmasam da iran büyük bir denge unsuru.

  israil asla güvende olmaz şii hilali varken.

  iran kumar oynuyor. haklı haksız bu başka dava, ancak iran'ın bu agresif hamlelerine karşı türkiye olarak denge politikasını uygulamak tek çıkar yol. her şekil kazanan biz oluruz. dış ilişkilerde çapsız akp politikaları ile iflas ettik, artık aklımızı başımıza alalım.
  5 -2 ... muhendis tarihci
 3. 3.
  ortadogu'nun, abd ve muttefiklerinin kontrolune gecmesine karsi en buyuk guc iran'dir.
  hallac pamuguna donmus suriye, ne yaptigini bilmeyen turkiye'ye benzemez iran.
  ordu gucu olarak bundan 20 yil once dunyanin en iyi 3 ordusundan biri gosterilen turkiye 20 yil sonunda ne hale geldi ortada. rusya menseili ve sangay beslisine dahil iran'in oyle tehdit edilecek, tehdit edilince yaptirim yapilacak ulke olmadigini amerika da bilir. ancak trump'in baskanligindaki amerika'nin agzindan cikani kulagi duymaz o ayri mevzu.
  2 -1 ... pillars of creation
 4. 4.
  Stalin taktiği. En zayıfı bul, ona öylesine baskı kur ve sindir ki bu şekilde geri kalanları terbiye et. Öyle bir tehtit işte.
  ... billyhalleck
 5. 5.
  şia diye sevmediğiniz iran bugün alayına kafa tutuyor peki biz?
  bizim iktidar aman filistine bir şey olmasın aman arap kardeşlerim, katil israil, katil netenyahu dedi ee hani yaptırım ambargo?
  alma patates yok, mavi marmara defterini aç yok, ozaman coca cola fabrikalarını kapat ona da yok. resmen it olmuşuz abd israile karşı.
  sadece boş teneke çok ses çıkarır misalı hep boş laf. çomar gazı almaca oyunları.
  2 -1 ... kafam bir milyon
 6. 6.
  Iranla abd savaşırsa bundan kotü yönde en çok etkilenecek ülke biz oluruz. Akpnin 10 Iq dış politikasıyla suriyenin sonuçları ortada. Bir koyup 3ün 1ini alıyoruz maşallah.
  2 -1 ... yok herif
 7. 7.
  Su irani gözünüzde fazla büyütmeyin amerikanin yapmasi gereken sey belli kapsamli hava harekati yapip alt yapisini ve askeri tesisleri vurmak 20 yil geriye gider iran.
  2 ... karton toplayan cocuk
 8. 8.
  iran ile Amerika bir gün savaşa tutuşur diye düşünen varsa odasının penceresini açsın, biraz taze oksijen alsın.
  Yahu, yıllardır aynı terane. Hatta Suriye’de israil pat pat iran hedeflerini vuruyor da karşılığında tek tepki gelmiyor. Hele söz konusu Amerika’ysa tamamen fıs. Birbirlerine hırlıyorlar. O digerine artistik yapıyor. Sonra herkes mutlu mesut köşesine çekiliyor. Koca sosyalist Sovyetler ile diğer süper güç Amerika bile kaç sene ortak nokta bulmaya çabaladı. iran kim ki Başka memlekete kafa tutsun?

  Ayrıca ne Amerikan vatandaşları böyle bir olaya destek verir ne de iran hali hazırda karışık olan iç meselelerini bu tip bir olayın içine sürükler.
  1 -1 ... odysseus
 9. 9.
  Yaklaşan savaştır maalesef. Henüz büyük israil kurulmadı iran'ın topraklarına ihtiyaçları var. Orta doğunun en büyük en güçlü ülkesini indirmeden rahat etmeyecekler.
  ... letheways
 10. 10.
  Bu pis şeriatçılara karşı emperyalist Amerika bile benim gözümde kraldır. ihtimal dışı ama keşke Amerika oraya da demokrasi! Getirse.

  4ever usa ulan.
  -6 ... sweet pyschopath