1. 1.
  rizeli reis 14 15 bin farkla kimse başkan oldum demesin diyor ama edirne de fark sadece 23 oy.

  23 oyla başkan olunması 15 bin oyla olunmaması

  bizde mi kabul etmeyelim.
  demokrasiyi ayaklar altına aldınız bari milletin aklıyla oynamayın efenim. günahtır günah.
  18 -1 ... kafam bir milyon
 2. 2.
  Sorarlarsa Demolratik bir ülkeyiz dersiniz..
  6 ... hayat zor bea
 3. 3.
  nerede seçildiğinize göre değişir o türkiyede.
  5 ... flat head
 4. 4.
  akp genel başkanı tarafından yapılan o 15 bin oy yetmez söylemlerinin altı boştur, sandıktan çıkan iradeyi eğip bükmeye kimsenin gücü yetmez, eğer akp böyle bir hata yaparsa ilk seçimde siyaset tarihinin tozlu sayfalarında yerini alır.

  ve emini akp genel başkanının danışmanları bunu görüyor ve ona anlatmaya çalışıyorlardır, ama o kişisel egosunu bu tavsiyelerin önüne koyup hem partisini hem ülkeyi büyük bir krizin içine sokarsa izleyip görürüz.
  1 ... murthy
 5. 5.
  36 bin seçmenin olduğu ilçe ile 10.5 milyon seçmenin olduğu istanbul u bir tutacak kadar salakların yorum yapmaması gereken konu. sonra adama derler ki dalyaprak; kırklarelinde 112 oyla kazandınız ses edildi mi, yalova da 2 yerel seçimdir 100 oyla kazanıyorsunuz bir şey dendi mi denir.
  ulan koskoca istanbul da 7500 kişi x parti yerine z partisine oy verse belediye başkanı değişecek yani on binde 7.
  -7 ... inderex
 6. 6.
  23 oyla başkan olunması 15 bin oyla olunmaması

  Bana legal
  Sana illegal
  ben kaybedince milli irade
  sen kazanınca şaibe
  10 ... mukaarc
 7. 7.
  (#41362706)

  salak olmayan kişi dün 80 milyonluk ülke için cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yüzde 50 artı bir oyun yeterli olduğunu sonra bugün 15 milyonluk istanbul belediye başkan seçimi için 15 bin farkı yeterli olmadığını söyleyince bu adama ne derler ki;

  80 milyon vatandaşın temsil edilmesi gereken makamını uçağını,helikopterini, makam araçlarını, tüm maddi manevi gücünü kullanarak her gittiği yerde Cumhurbaşkanlığı forsu takılı kürsülerde akpli belediyelere oy isterken parti propagandası konuşma yaparken bu millet sana ses etti mi

  (bkz: https://www.uludagsozluk.com/e/41362590/)
  1 ... mukaarc
 8. 8.
  seçimlerin 17 yıldır şaibeli olduğunu her söylediğimizde onca yılın fetö kankalığına rağmen "en güvenli seçim bizde." diyenler şimdi seçimlerin şaibeli olduğu iddiasıyla su koyveriyorlar.
  demek onlara göre bu ülkede şaibesiz seçim kazanılmıyor.
  kendi apartman dairesine 40 seçmen kayıt ettiren üsküdar akp belediye meclis üyesinin ifşa edildiği günlerde şaibe var diye akitlerin sesi niye çıkmadı?
  6 ... strawberry blonde