1. ?.
  haftalar öncesinden bildirilen, sibirya soğukları ile birlikte geleceği tahmin edilen ve pazartesi sabahı güneş ile birlikte başlamış bulunan fırtınadır. istanbul genelinde şu ana kadar pek etkili değildir ama akşama doğru şiddetini göstereceği bekleniyor. (bkz: gelişmeleri ilerleyen saatlerde bildireceğiz)
  1 ... devedikeni
 2. 1.
  an itibariyle şiddetli etkilerini istanbul genelinde göstermiş olan kar fırtınasıdır.öğlen 2 civarıda daha yoğun bir kar fırtınası beklenmektedir.bütün millet alarma geçmiştir günler öncesinden.tahminler tutmuştur tebrik ederiz.kar topu oyununda iyi eğlenceler dileriz:=)
  1 ... naten
 3. 2.
  "keşke izmir'de de olsa, bir kar yüzü göremedik" dedirten, kimisi için eğlenceli, kimisi için de felaket olacak olan olay.
  1 ... frozen hopes
 4. 3.
  muhtemelen geceyi ofiste geçireceğimi gösteren fırtınadır
  1 ... devedikeni
 5. 4.
  sayesinde okula gidemediğim,"burda böyleyse doğuda nasıldır?" dedirten doğa olayı.allah sokaktakilere yardım etsin,dondurucu soğuk var çünkü.
  1 ... elendil
 6. 5.
  şu an için sadece buradaki kar miktarını 1 metreden 1,5 metreye çıkartacak normal bir meteoroloji olayı.
  1 ... komandost
 7. 6.
  an itibariyle benimde ikamet ettiğim izmit ve çevresindeki yerleşim birimleri etkisi altına alan hava olayı
  1 ... paramecium
 8. 7.
  meteorolojinin karizmasını çizdirmeyen hava olayı.
  1 ... kısmetsiz
 9. 8.
  24 ocak 2006'ya sarkan fakat her türlü okulu tatil ettiği halde işyerlerinin inatla tatil etmediği, yine sabahın köründe ofiste olmak zorunda kaldığım, izlenesi, dışarıda kalanlara da üzülünesi doğa olayı.
  1 ... devedikeni
 10. 9.
  okulumun da (bkz: istanbul universitesi) tatil olmasıyla beni eve hapsetmiş, kafayı yemeye sebebiyet veren meteorolojik olaylar silsilesi.
  1 ... memet