1. 1.
  bulamadığım alakadır. siyasi bir olayın, tbmm'nin açılışının çoluk çocukla ne alakası var aq. tabi kemalistlerin putu bu ismi koyduğu için onlar adına dünyanın en mantıklı işidir.

  kemalist zihniyet milleti çocuk yaşta siyasete bulaştırıyor bu şekilde, beyinlerini daha rahat yıkayabilmek için.

  bir anne çocuk yaştaki evladına namaz kılmayı öğretse "sen karışma, reşit olduktan sonra namaz kılıp kılmayacağına kendi karar versin" der bu kemalistler.

  fakat kendileri bu milletin okula giden bütün evlatlarına çocuk yaşta kemalist zihniyeti pompalarken "biz karışmayalım, reşit olduktan sonra kemalist olup olmayacağına kendi karar versin" diye hiç düşünmüyorlar nedense.

  kemalist zihniyet dünyanın en aşağılık düşüncesidir.

  edit: 23 nisan meclisin kurulduğu tarihtir. milli mücadelede halkın yaptığı kahramanlıkla pek alakası yoktur. halkın, çocukların kahramanlığını bir güne adayacaksan sakarya meydan muharebesi veyahut büyük taarruz galibiyetlerini çocuklara adarsın. Meclis kuruluşunu değil.
  4 -43 ... jeffrey dahmer
 2. 2.
  Aşağılık dinciye koymuş durumdur.
  13 -5 ... gezi parki direniscisi
 3. 3.
  milli mücadelede kaç çocuk şehit verdiğimizi, çocukların milli mücadele için mermi ve cephane üretiminde çalıştığını, inebolu'dan ankara'ya çıplak ayakla cephane taşıdıklarını bilmeyen itlerin anlam veremediği alakadır.
  10 -2 ... bozkurt toros
 4. 4.
  23 Nisan'dan başka Dünyada Çocukların mutlu olması için yapılan veya uygulanan herhangi bir bayram mevcut değildir. insanların yüzünün gülmesi için herhangi bir sebep aramamalı bence. illa bir neden aranacaksa şöyle denilebilir:

  Çocukların yaşam haklarını, eğitim haklarını çeşitli antlaşmalarla işgalci emperyal devletlere teslim eden tiranlığın zulmünün bu topraklardan kovulduğu ve yerine TBMM'nin kurulduğu günün "Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı" olarak kutlanması gayet doğaldır.
  ... tarator
 5. 5.
  destekledikleri tiplerin çocukları asker kaçağı olan yobazların anlayamayacağı alakadır.
  8 -1 ... rumeli71
 6. 6.
  Kurulacak yeni ülkenin geleceğini çocuklar oluşturacaktı, bir önceki dönemde olduğu gibi 1 tane adamın oğulları yönetime gelmek için birbirlerini öldürmeyecekti. Dolayısıyla bu cumhuriyetin en önemli günlerinden birinin çocuklara armağan edilmesi çok anlamlıdır, anlayana.
  4 ... lannoldu
 7. 7.
  Kemalist zihniyet dünyanın en aşağlık düşüncesidir.

  Adam bunu yazarken jeffrey dahmer kullanıcı adını kullanıyor.

  Jeffrey dahmer kimdir?
  Çocuk tecavüzcüsü ve seri katildir.
  Çeşitli kıtalarda çocuk s.kip adam öldüren bir pislik.

  Senin çocuklarla alakasını anlaman için zihniyetine format atman gerekiyor.

  Şimdi s.ktir git, adam olmayı dene.
  8 -3 ... rockonbaby
 8. 8.
  23 nisan 1920'de meclis açılmıştır evet. ama bu gün daha sonraki yıllarda çocuk bayramı olarak kutlanmaya başlanmıştır. yani meclisin açılmasıyla pek bir alakası yok.
  2 ... kazangap
 9. 9.
  bugün 23 nisan
  neşe doluyor insan

  diyemeyecek kadar mühürlünmiş olanlar mühür tazelemeye devam ederek var oluşlarına anlam kazandırmaya devam edebilirler.
  2 -1 ... monk of monkmountain
 10. 10.
  erkek çocuklara defalarca tecavüz eden, defalarca tecavüz ettikleri ortaya çıkınca utanmadan "bir kereye mahsus bir olay" diyen, bu adamları korumak için kanun çıkartmaya çalışan, "buna bademleme denir" diye ballandıra ballandıra anlatan, kendi kızının bile şehvet uyandıracağını düşünüp korku ve iğrençlik içinde sözüm ona fetva veren, okuma yazma bile bilmeyen ana kucağı kızlarını türbana sokan bir güruhun anlamasını beklemediğimiz bir alakadır.

  kurucu kadroların aydınlığını ve vizyonunu anlayabilen bir bireyin zaten böyle bir sorunu olmaz. ama padişah oğlanı bir yobaz olunca elbette içinin kaynamasına engel olamıyor. siz pasif osmanlıcılar arasında bu normal karşılanıyor sanırım.
  3 -1 ... noxeca