bugün

Eski 23 nisanlarda (sene 90'lar bilemedin 2000'lerin tam başı) bildiğin el elde veya el belde, omuzda tören alanında danslar etmiş efsane nesildir efendim.

Evet şarkılar öyle çok çok romantik olmasa da provalar esnasında eşlerimizle bir uyum yakalama çabamız gerçekten takdire şayandı.

Hatırlarım kızlar yalnızca deli çok iyi uyum sağlıyor ben eşimden memnunum deyip öğretmenimize değiştirmemesini söylüyorlardı ama öğretmen hep boy kilo konusunda aşırı takık olduğu için herkesin tam denk olmasını istiyordu. 3-5 tane kıymetli kız arkadaşımız dans eşi olarak benden ayrılınca diğer hödüklerle dans etmek zorunda kalınca, 'yaa ali yapamıyo öyretmenim biz yalnızca deliyle çok iyiydik deyip tepki gösteriyorlardı.'

Halbuki ben de kereste gibi dans ediyordum ama hem başlardaki mahcubiyetimden olsa gerek ve de bir asker edasıyla işimi ciddiye alışımdan ve partnerlerimin lafını dinliyor oluşumdan, kızlar bana çabuk ısınır, sempati duyarlardı. Yakınlık, dostluk gösterirlerdi.

Yani o zamanlar bizler kızlı erkekli son derece birbirimize saygılı ve sevgiliydik. ne kadar çekingen de olsak kızlarla iletişim kurmak durumunda kalır ve hatta onlarla dans eder, onlarla aynı sırada oturur aynı dilden konuşmayı öğrenir hatta ve hatta bu vesileyle kendimize güvenimiz artardı. Bir hanımefendiyle konuşurken nazik beyfendiler olurduk. Derslerimizde daha başarılı olduğumuz bile olmuştur. Çünkü yanınızda çalışkan bir kız öğrenci varsa mutlaka ondan feyz alırdınız. insanlara Davranışlarınız değişir, derslere konsantreniz artardı. Şimdi öyle mi? Ah ah.
23 Nisan'da mevsimler oyunu oynamıştık. ama kızlı erkekli dans etme şansım olamadı çünkü ben güneştim. *

aklımda kalan replik:
ilkbaharı cicim pek çok sevdiğim için hep yeşildir elbiselerim, ben bu rengi pek çok severim.
O nesil büyüdü hocam kimisi damadıyla evlendi kimisi kardeşinden çocuk yaptı. Hiç mi 3. Sayfa okumuyorsunuz.
eyy gidi... bir keresinde 23 nisan müsameresinde kızlı erkekli vals yapmıştık.
Of be. Her seferinde en öne koyarlardı beni. Zeybekti, harmandalıydı falan. Kızlar da benimle eş olmak için kavga ederlerdi, ne günlerdi.

Gençliğe hitabeyi de hep kürsüye çıkarıp bana okuttururlardı zaten. ilkokulda acayip popiydim be.