bugün

yüksek ihtimalle dini götünden anlayanların yaptığı saldırı. insanlıgın ve ingiltere halkının başı sağolsun.
birazdan sevinç çığlıkları atanlarla dolar buralar.
görüntülerden pek terör saldırısı izlenimi vermeyen patlama.
Allah rahmet eylesin.
(bkz: bu entry yakında kendini dolduracak)
Biraz acımasızca biliyorum ama umrumda değil. Tıpkı bizde olunca onların yaptığı gibi...
Manchester’daki saldırıyı kınıyorum. Düşüncelerim, olaydan etkilenenlerle birliktedir. Türkiye, terörle mücadelede birleşik krallık ile çalışmaya bağlı.

görsel

(bkz: mütekabiliyet)
Sevinç cığlıklarınız, arşı rahatsız ediyor.
Kendinize gelin.
Gecmiş olsun, ingiltere.
henüz herhangi bir net bilgi olmayan patlamadır.
bazı kaynaklarda 100'e yakın ölü var derken, bazı kaynaklar polis patlama olmadan alanı tahliye etti demekte.
son dakika olarak manchester arenada patlama olduğu belirtiliyor. ingiliz polisi ölü ve yaralıların oldugunu teyit ediyor. patlama 2 kez olmuş. farklı bölgelerde.
ne sebeple, nerede, kim olursa olsun masum insanlara zarar veren terörün ne ırkı ne de dini olur. ingilizler emperyalisttir, şudur budur her neyse... ölen insanlar konsere giden masum insanlar.
Konser alanina giriste ust aramasi yapilmadigi soyleniyor. Boyleyse sayet sasirtmadi.

Lakin burasi ingiltere. Burasi siradan bir ulke degil, burada da patliyorsa ne diyeyim allah sonumuzu hayretsin...
Ingiltere istihbaratinin habersiz oldugunu hic sanmiyorum. Konser alaninda hep cocuk, genc dolu. Ona uzuldum. Bunun ardindan ne gelecek cok merak ediyorum. Ve korkuyorum.

Edit: bir gorgu tanigi ifadesinde sunlari demis : “as we got outside, lots of police came racing towards the area and the whole of the victoria train station was surrounded by police.” “screaming and crying everywhere shouting that there’s a bomb and also people were saying there’s a shooter."

Etrafa ateş açan bir şahsin oldugundan bahsediliyor ayrica..
Dünya üzerinde siyasi gayeye bağlı değil bomba, anglosakson ülkelerinin bilgisi dahilinde olmadan çakmakla sigara bile yakan olmaz.
Dolayısıyla vardır bu uğursuzların yine pis bir tezgahı. .
ingiliz basını: #ManchesterArena'daki patlamada en az 20 kişi yaşamını yitirdi
Ulan terörün kaynağı ingiltere vardır bi amaçları . Olan yitip giden yaşanmamış hayatlara oluyor .
Allah Vefat eden insanların Ailelerine sabır Versin bu nasıl bir Vahşettir bu nasıl bir Pisliktir Bunu yapan şerefsizler umarım bir gün en ağır biçimde bedelini öder !
ABD/Ingiltere ya da Almanya/Ingiltere hesaplaşmasından mülhem meydana gelmiş olma olasılığı çok yüksek. Yeni 9/11 lerin habercisi. Hangi sebeple olursa olsun Global Policy sahiplerinin yegane dayanağı olan Islamofobiyi pompalayacagi aşikar.
Sevinenler var resmen, siyasiler ölmüyor sonuçta masum insanlar orada ölenler. Terör her yerde terördür.
maalesef çocuk diyebileceğimiz insanların canını kaybettiği patlama.

an itibariyle terör saldırısı olduğuna dair bir bilgi yok.

ingiltere tarihine meraklı biri olarak söylemem gerekirse;

belirli bölgeler dışında polislerinin dahi silah taşımadığı bir ülkede bu denli bir terör saldırısının sonuçları vahim olur.

ingilterede vatandaşının canı çok kıymetlidir. o yüzden komplo teorisyenlerinin fikirlerine gülüp geçmeyin. suriye'de dengeler değişebilir veya iran'a ivedilikle demokrosi gelebilir.

ortalama bir ingiliz vatandaşının beşiktaş patlamasına üzüldüğü kadar üzülürüm.

bir kızılderili sözünü hatırlatmakta fayda var 'bir su birikintisinde iki balık kavga ediyorsa, ordan bir ingiliz geçmiştir'

edit: terör saldırısı olduğu resmi olarak kesinleşmesede patlamanın şekli terör eylemi olduğunu gösteriyor. gönül isterki islam adını kullanan bir örgüt çıkmasın.

an itibari ile 19 can kaybı olduğu bilgisi resmi kanallardan açıklandı.
Din dil ırk ne olursa olsun terör çok kötü. Hem masum insanları çocukları hedef alıyor ülkemizde ki terör saldırılarıyla başka ülkelerdekinin hiç bir farkı yok masum bir canı hedef alıyor.

Sadece vatandaşlarımız olunca canımız yanıyor biraz daha fazla etkileniyoruz. yoksa terör aynı terör lanet olsun.
Ölenlere Allah'tan rahmet diliyorum ve patlama olur olmaz Twitter üzerinden bik bik öten hewal hdp tayfası hepinizin Allah cezasını versin bilinçsiz it sürüsü.
teröristlere lanet olsun. ailelerine sabır diliyorum.
işid canilerinin ne kadar tehlikeli olduğu ve bir an önce yokedilmesi gerektiğini dünyaya bir daha hatırlatmış vahim olay . Olay yerinin 50 metre yakınında Manchester kadetrali bahçesinde 2. bomba bulunmuş ve kontrollü şekilde patlatılmış, umarım devamı gelmez.
görsel

iki farklı patlamanın olduğu rivayet edilen konser saldırısı.
terör tekrar kuzeydedir.