bugün

insanlık onuru uğruna mücadele verenlerin grevidir. %3 gibi komik oranlara tepkdir.
şükretmek gerek ne diye grev yapıyorsun diyenlere verilecek cevabımız vardır efenim :şükür, kullara değil Allaha yapılır. bizler hastayken de çok kazanırken de darlıkta ve bollukta her zaman allah'a şükrederiz. kula teşekür edilir, fakat adaletsiz yöneticiye de o yapılmaz. tepkimiz yaratana değil yönetene. dünya işlerinde bir alt kesimdeki insanlara değil, evrensel standartlara bakılır. cebine %45 aktarıp da karşıdakine %3 veren adaletsizdir ve her bakımdan tepki gerektirir. bir de biz %3,5 alırsak askari ücretli havasını alır oraları da bir düşünün.
tanım: 23 mayısta zatımın da katıldığı eylemdir.
Ben bir üniversite ogrencisiyim ve bu eyleme destek veriyorum. Annem ve babam da bugun Konya'da alanlarda ve onlarla gurur duyuyorum.
tren garlarında başlamış durumdadır.
Denizli, Sarayköy, Nazilli, Çatal, Tire, Ödemiş, Torbalı Biçerova, izmir-Halkapınar, Bandırma Alsancak ve Söke Garları'nda da grev başladı. Zonguldak ve Karabük'te de trenler durmuş durumda.

bu da bir grev pankartının demiryolu emekçileri tarafından asılırkenki fotoğrafı:
http://www.facebook.com/p...60&type=1&theater
her yıl tekrar eden 1 mayıs gibi bir eylem. her yıl aynı muhabbet aynı halaylar, aynı iş bırakmalar, aynı eylem kıyafetleri, geçen yıldan kalma pankartlar vs. haberlerde '' memurlar hükümetle anlaşamadıkları için 1 gün iş bırakma eylemi yapıyorlar. fakat hastanelerin acil bölümlerinde müdahale yapacak doktorlar bulunacak deniliyor.'' yok artık acildekiler de gitsin eylem yapsın! zaten normal günlerde devlet hastanelerinde insana nekadar değer veriliyor ki eylem günü acilde ki pratisyen doktorlar değer versinler. bu böyle gelmiş böyle gider. bu sene istedikleri zammı alsalar seneye yine aynı eylemi yapar daha fazla isterler. ama mesai saatleri dolduğunda gebersen de sana bakmazlar. burunlarından da kıl aldırmazlar.
bunların grevinden ne olacak aq...greve 8.5 da başlarlar..10 da çay molası.12 de öğle yemeği.3 te çay molası..4.5 da paydos...

binlerce yıldır buna alışık adamlar.
tcdd'de iş bırakıcakmış pendik h.paşa arası yolculuk yapacaklara duyurulur.
her şeye %20 zam yapan, ama memura %3,5 öneren hükümete karşı yapılan grevdir.
ankara üniversitesi iletişim fakültesi'nde ve siyasal bilgiler fakültesi'nde öğretim üyelerinin destek amacıyla sınavlara girmeyeceği ve dolayısıyla yarınki finallerin iptaline yol açan grevdir.

akademisyenlerin bu duyarlılığını selamlıyoruz. darısı diğer üniversitelerimizin başına!
tepki gereklidir lakin "iş bırakma" haddizatında desteklemediğim bir durumdur, zira maduriyetler başkaları/öğrenciler madur edilerek çözülmemelidir.
yarın memurlar tarafından türkiye çapında yapılacak eylemdir. kendilerine %40 zam verip memurlara%3 zammı uygun gören adeta dalga geçen hükümete bir tepki niteliğindedir.
(bkz: kıçımın grevi)
Grev yapar yapar sandıkta yüzde 50 basarsan adama grevi sallamaz hükümet tabi.Kimse sallamaz.
o kamu emekçileri fabrikada tekstilde madende çalışanlara destek veriyor mu hayır. ama onlar yine de bu adamlara destek verecekler. bu hep böyledir. lan şu grev çağrısı bile samimiyetsizlik kokuyor. haydi kamu çalışanlarının yanında olalım adamlar bütün gün nette mesai saatlerini doldurup paralarını beğenmiyorlar onlar ne güzel insanlar.
Memurun partisi olmaz diyorlar ama bizim hocalar yarın grevde anasını satayım.''Partiyle alakası yok bu mevzunun birader'' falan da demeyin allah rızası için.TKPliler arasında olacaklar.

Not : Liseliyim.
Kamu emekçileri yarın tüm yurtta greve çıkacak. TKP'nin Sesi de bugünkü sayısını greve ayırarak, hükümetin tehditlerine aldırış edilmemesini önerdi:

"Türkiye'yi ne kadar da çok zenginleştirip büyüttüğüyle övünüp duran AKP hükümeti sıra kamu emekçilerine gelince çıka çıka yüzde üç buçuğa çıkmış!

Alay ediyorlar yani...

Grevli toplu sözleşme hakkını yıllardır reddeden, emekçilerin taleplerini karşılamak yerine yandaş sendikalar kurduran, 2010 Eylül referandumunda Anayasa reformu diye grev hakkını daha da kısıtlayan AKP iktidarının hangi dilden anladığı bellidir.

Kamu emekçileri 23 Mayıs'ta GREV diyorlar!

Yarın ve sonrasında hükümet soruşturma diyecek, tehdit edecek, hizmetler aksadı diye halkın diğer kesimlerini kamu emekçilerine karşı kışkırtmayı deneyecek...

Bu tuzaklara düşmeyelim. Kamu emekçilerinin direnişine sahip çıkalım, omuz verelim. 23 Mayıs grevi bütün halkın, AKP'ye ihtarı olsun.

(*) Türkiye komünist partisi olarak grev günü kamu emekçilerinin toplanacağı tüm alanlarda biz de yanlarında olacağız."
işverenine (devlet) göbekten bağlı bir kesimin uygulayacağı amaçsız grevdir. türkiye'de işgücünden ucuz bir şey daha yok. öyle ki silahlı kuvvetlerde bile kaybolan bir silah, şehit olan/ölen erden daha çok toz kaldırır.

ayrıca son yapılan zamla anlaşıldı ki kaşıkla verip kepçe ile alınmaya devam edilecektir. bu saatten sonra grevle değil kökten bir devrimle anca çözebilecek boyutta sorunlarımız var. ama biber gazıyla harmanlanmış panzer suyu ekstrem bir çarşamba yaşamamızı sağlayabilir.

ya da her memur, iş yerine "grev" yazan bir kıyafetle gidip çalışmaya devam edebilir. bir günlük grevdense aylarca sürecek bir direniş uluslararası kamuoyunda hükumeti daha aciz düşürecek bir harekettir. ha bu kimin işine yarar onu zaman gösterecek.
bir memur serzenişi,
evet hergün aynı işi yapıyorum, torpille işe girdiğimi iddia edecek olanın alnını karışlarım, 93 kpss puanına sahibim. özel sektörde yapamayacağım kanısındayım. sırf yükselmek için kısım şefi yahut bilmem ne sorumlusu olmak için bir başka arkadaşımın arkasından iş çeviremeyeceğimi ve bu yüzden kurtlar sofrasında mücadele edemeyeceğimi düşünüyorum. onun içindir ki memur olmaya karar verdim. on sene sonra da 20 sene sonra da sosyal haklarım ve gelirim oran olarak şimdikinin aynısı olacağını bilerek seçtim bu yolu. hırs yapmadım. gelelim başka bir konuya;
siz memuru sadece nüfusta bankoda bekleyen kişiler olarak görmek istersiniz lakin öyle değildir. mesela evin yandığında, kendi çocuğunu dahi kurtarmak için atlayamadığın ateşlerin içine senin yerine giren itfaiye eri de memurdur, gece gündüz acilde nöbet tutan, yakınlarından yediği dayağa rağmen hastanı kurtarmak için koşturan sağlıkçı da memurdur, ilk salgınlarda ölümcül hastalıklara yakalanan hastane çalışanları da memurdur. uzatmadan, şayet özelde yaşadıklarınızdan ötürü pişmansanız buyurun girin kpss ye siz de atanın, en azından iş garantiniz olsun. başkalarının kendi sosyal haklarını aramasına engel olmayın.
Gönülden desteklediğim grev. Hayırlısı olsun.
kesk ve kamu sen ortak kararıyla düzenlenecek eylemdir.
aç gözlü, doymak nedir bilmeyen memurların katılacağı eylem.
taksimde olacak olan yürüyüşe yazar milatelcisi nin de katılacağı eylemdir.
hükümetle zam konusunda anlaşamayan memurun başvurduğu çaredir.
http://www.personelmeb.ne...rini-acikladi-h57503.html