1. ?.
  hükümetle zam konusunda anlaşamayan memurun başvurduğu çaredir.
  http://www.personelmeb.ne...rini-acikladi-h57503.html
  2 ... 1984
 2. ?.
  taksimde olacak olan yürüyüşe yazar milatelcisi nin de katılacağı eylemdir.
  2 ... milatelcisi
 3. 1.
  aç gözlü, doymak nedir bilmeyen memurların katılacağı eylem.
  1 -8 ... alwayspiizbecauseizmitliyiz
 4. 2.
  kesk ve kamu sen ortak kararıyla düzenlenecek eylemdir.
  ... ana kiz kutsal ruj
 5. 3.
  Gönülden desteklediğim grev. Hayırlısı olsun.
  3 ... megaloman pilatipus
 6. 4.
  bir memur serzenişi,
  evet hergün aynı işi yapıyorum, torpille işe girdiğimi iddia edecek olanın alnını karışlarım, 93 kpss puanına sahibim. özel sektörde yapamayacağım kanısındayım. sırf yükselmek için kısım şefi yahut bilmem ne sorumlusu olmak için bir başka arkadaşımın arkasından iş çeviremeyeceğimi ve bu yüzden kurtlar sofrasında mücadele edemeyeceğimi düşünüyorum. onun içindir ki memur olmaya karar verdim. on sene sonra da 20 sene sonra da sosyal haklarım ve gelirim oran olarak şimdikinin aynısı olacağını bilerek seçtim bu yolu. hırs yapmadım. gelelim başka bir konuya;
  siz memuru sadece nüfusta bankoda bekleyen kişiler olarak görmek istersiniz lakin öyle değildir. mesela evin yandığında, kendi çocuğunu dahi kurtarmak için atlayamadığın ateşlerin içine senin yerine giren itfaiye eri de memurdur, gece gündüz acilde nöbet tutan, yakınlarından yediği dayağa rağmen hastanı kurtarmak için koşturan sağlıkçı da memurdur, ilk salgınlarda ölümcül hastalıklara yakalanan hastane çalışanları da memurdur. uzatmadan, şayet özelde yaşadıklarınızdan ötürü pişmansanız buyurun girin kpss ye siz de atanın, en azından iş garantiniz olsun. başkalarının kendi sosyal haklarını aramasına engel olmayın.
  4 -1 ... milatelcisi
 7. 5.
  işverenine (devlet) göbekten bağlı bir kesimin uygulayacağı amaçsız grevdir. türkiye'de işgücünden ucuz bir şey daha yok. öyle ki silahlı kuvvetlerde bile kaybolan bir silah, şehit olan/ölen erden daha çok toz kaldırır.

  ayrıca son yapılan zamla anlaşıldı ki kaşıkla verip kepçe ile alınmaya devam edilecektir. bu saatten sonra grevle değil kökten bir devrimle anca çözebilecek boyutta sorunlarımız var. ama biber gazıyla harmanlanmış panzer suyu ekstrem bir çarşamba yaşamamızı sağlayabilir.

  ya da her memur, iş yerine "grev" yazan bir kıyafetle gidip çalışmaya devam edebilir. bir günlük grevdense aylarca sürecek bir direniş uluslararası kamuoyunda hükumeti daha aciz düşürecek bir harekettir. ha bu kimin işine yarar onu zaman gösterecek.
  2 ... mujdeci
 8. 6.
  Kamu emekçileri yarın tüm yurtta greve çıkacak. TKP'nin Sesi de bugünkü sayısını greve ayırarak, hükümetin tehditlerine aldırış edilmemesini önerdi:

  "Türkiye'yi ne kadar da çok zenginleştirip büyüttüğüyle övünüp duran AKP hükümeti sıra kamu emekçilerine gelince çıka çıka yüzde üç buçuğa çıkmış!

  Alay ediyorlar yani...

  Grevli toplu sözleşme hakkını yıllardır reddeden, emekçilerin taleplerini karşılamak yerine yandaş sendikalar kurduran, 2010 Eylül referandumunda Anayasa reformu diye grev hakkını daha da kısıtlayan AKP iktidarının hangi dilden anladığı bellidir.

  Kamu emekçileri 23 Mayıs'ta GREV diyorlar!

  Yarın ve sonrasında hükümet soruşturma diyecek, tehdit edecek, hizmetler aksadı diye halkın diğer kesimlerini kamu emekçilerine karşı kışkırtmayı deneyecek...

  Bu tuzaklara düşmeyelim. Kamu emekçilerinin direnişine sahip çıkalım, omuz verelim. 23 Mayıs grevi bütün halkın, AKP'ye ihtarı olsun.

  (*) Türkiye komünist partisi olarak grev günü kamu emekçilerinin toplanacağı tüm alanlarda biz de yanlarında olacağız."
  3 -1 ... anadol
 9. 7.
  Memurun partisi olmaz diyorlar ama bizim hocalar yarın grevde anasını satayım.''Partiyle alakası yok bu mevzunun birader'' falan da demeyin allah rızası için.TKPliler arasında olacaklar.

  Not : Liseliyim.
  1 -1 ... let my heart go
 10. 8.
  o kamu emekçileri fabrikada tekstilde madende çalışanlara destek veriyor mu hayır. ama onlar yine de bu adamlara destek verecekler. bu hep böyledir. lan şu grev çağrısı bile samimiyetsizlik kokuyor. haydi kamu çalışanlarının yanında olalım adamlar bütün gün nette mesai saatlerini doldurup paralarını beğenmiyorlar onlar ne güzel insanlar.
  1 -1 ... sweeneytodd