1. 1.
    sağlık bakanının bilim kurulu toplantısı sonrasında, birazdan yapacağı açıklamayla ortaya çıkacak durumdur
    1 -24 ... batakbilmeyenadam
  2. 2.
    akp hükümeti sokağa çıkma yasağı ilan e-de-mez.

yüz bin kişi de ölse yapamaz.

sokağa çıkma yasağı ilan edecek olan hükümet, kapıma kadar 2 paket sigaramı, hatta içeceğim rakıyı getirmek zorunda.
    akp hükümetinin, hazinenin başındaki damadın bunu yapacak gücü var mı?

sokağa çıkma yasağı ilan etmek demek, evde tutacağın her vatandaşının hesabına maaşını yatırman, evine erzağını götürmen, kapattığın her dükkanın kirasını karşılaman demek.
    akp bunu yapabilir mi?

asla.
    hazineye bozuk para atsan çilling çilling diye ses çıkar, bomboş çünkü.
    (bkz: evde kal türkiye/#43034025)
    35 -15 ... tengir budun
  3. 3.
    Kimsenin giderlerini karşılamayacağından, akp bunu yapamaz.
    3 ... lipsos
  4. 4.
    yapmıştır ve millet sokaklarda polisle köşe kapmaca oynamaktadır. virusu ciddiye alan yok bu insanların arasında. nasılsa ölceğim diyor bazıları. evde otururken öleceğime gezip dolaşırken öleyim felsefesi hakim bazılarında. benden sonra tufan mentalitesine sahip çoğu..
    4 -5 ... avanti
  5. 5.
    Sokağa çıkma yasağına gerek yok. Dışarıdaki park vs alanlarına girmeyi yasakla. Sadece gıda ve ilaç sağlayan dükkanların açık tutulmasını sağla al sana yasak.
    2 ... benimhalaumudumvar
  6. 6.
    Herkes bunu bekliyor konuşuyor.

Keşke “aşıyı bulduk” açıklamasını bekliyor olsaydık.

Ama herhangi bir çalışma, buna istinaden bir çaba olmadı türkiyeden.
    Keşke olsaydı. Şimdi mahkum mahkum sokağa çıkma yasağını bekliyoruz.
    3 -1 ... hot male
  7. 7.
    ben bunalımda ve intihara meyilliyim. sen benim haftalarca dışarı çıkmadan kafayı yemeyeceğimin garantisini ver ben de sokağa çıkma yasağını kabul edeyim. anlaştık mı ?
    dışarıdaki aç ve susuz hayvanları kimin besleyeceği konusuna hiç değinmedim bak.
    olmaması gereken durum. günde yarım saat yürüyüş yapıp akıl sağlığını korumayı ve aç ve susuz hayvanları beslemeyi insanlara çok görmeyin.
    2 -7 ... elmander vs kewell
  8. 8.
    içişleri bakanı süleyman soylu, kendisine yöneltilen "halkımız 'evde kal' çağrısına uymuyor. sokağa çıkma yasağı getirilecek mi?" sorusunu cevapladı. soylu soruya "sosyal izolasyon başarılı olmaz da virüs hızla yayılmaya devam ederse, sokağa çıkma yasağı gündemde" cevabını verdi.

(bkz: 23 mart 2020 süleyman soylu açıklamaları)
    1 -1 ... rall
  9. 9.
    2 hafta evde kalıp delirecekseniz işimiz zor.
    6 -1 ... lan senin de nickinin de amk
  10. 10.
    gece 00.00'da yapacaklarını tahmin ediyorum.

şimdi ilan etseler millet market raflarını boşaltır.

nasıl olacak lan bu işler allahım fenalardayız dünya olarak

dardayız.
    -2 ... polisaggaritx