bugün

akp hükümeti sokağa çıkma yasağı ilan e-de-mez.

yüz bin kişi de ölse yapamaz.

sokağa çıkma yasağı ilan edecek olan hükümet, kapıma kadar 2 paket sigaramı, hatta içeceğim rakıyı getirmek zorunda.
akp hükümetinin, hazinenin başındaki damadın bunu yapacak gücü var mı?

sokağa çıkma yasağı ilan etmek demek, evde tutacağın her vatandaşının hesabına maaşını yatırman, evine erzağını götürmen, kapattığın her dükkanın kirasını karşılaman demek.
akp bunu yapabilir mi?

asla.
hazineye bozuk para atsan çilling çilling diye ses çıkar, bomboş çünkü.
(bkz: evde kal türkiye/#43034025)
Kimsenin giderlerini karşılamayacağından, akp bunu yapamaz.
yapmıştır ve millet sokaklarda polisle köşe kapmaca oynamaktadır. virusu ciddiye alan yok bu insanların arasında. nasılsa ölceğim diyor bazıları. evde otururken öleceğime gezip dolaşırken öleyim felsefesi hakim bazılarında. benden sonra tufan mentalitesine sahip çoğu..
Sokağa çıkma yasağına gerek yok. Dışarıdaki park vs alanlarına girmeyi yasakla. Sadece gıda ve ilaç sağlayan dükkanların açık tutulmasını sağla al sana yasak.
2 hafta evde kalıp delirecekseniz işimiz zor.
edilmeyecektir.

şehirlerarası ulaşımın kısıtlanacağı görüşündeyim.
herhangi bir şehir ismi verilmeyecek ve genelmiş gibi lanse edilecek ancak vaka görülen şehirlerde sıkı bir şekilde uygulanacak.

kısacası vaka görülen şehirlere ''gizli'' karantina diyebiliriz.

topyekün bir yasağa ihtimal vermiyorum.
her ne kadar etik olmasa da, ekonomik faktörler buna izin vermeyecektir.

vaka görülen şehirlere giriş-çıkış polis-asker kontrolüne alınacak diye tahmin ediyorum.
böylece rutin hayat ve üretim devam edecek.

belki bu devlete çok faydalı, devletin çok ihtiyaç duyduğu ve hastalığı olan insanlar var.
anlatabildim umarım, öncelik insanların canı. senin keyfin değil.

ha gönül istiyor ki, salgın dursun.
hayat normale dönsün. okullar açılsın.. ulan sahip olduğumuz hayatın kıymetini anlıyorum.

edit: dediğim gibi ilan edilmemiş, herhangi radikal bir önlem planına gidilmemiştir.
arkadaşlar bunlar kolay edilebilecek şeyler değil.
olmayacak olandır, net.
Edilmemiştir.

6 saatlik bilim toplantısından hiçbir bilimsel karar çıkmamıştır.

Herkes kendi karantinasını kendi uygulamaya devam edecektir.

iyi karantinalar.
Sadece 23 Martta değil ileri bir tarihtr yapılıp yapılmayacağı büyük bir muamma olan karardır.
Ilan Edilmesi lazım olan, ancak paralar geçiș garantili Köprülere yollara, yolcu garantili havaalanlarina, ali agaoglu gibi kodamanlara gittigi için, devletin kefen parasi olan Para harcanip buhar olduğu için edilemez. Bizi kiskanan dünya ülkeleri ozelde veya kamuda calisan tüm vatandașlarinin ekonomik durumlari için tedbirler almistir. Kiskanilan ulkemiz ise, iș için mecbur yola çikmak zorunda olanlari resmen ölüme terketmistir. Bakan "kendi ohalinizi Ilan edin" diyerek bunu dogrulamistir.
edilmeyen ilandır.
aynı başlık ekşi üzerinde de açıldı ve açan uçuruldu.
umarım aynısı burada da gerçekleştirir ve böyle insanları galeyana getirenler tez uçurulur.
haberlerde görülmeyen, uydurma bilgidir.
henüz değil. ama olacak gibi görünüyor. cahil kesimin çokça yaşadığı istanbul başta olmak üzere bir çok ilde bir boşvermişliktir almış başını gidiyor.
Memesi.

Edilmemesi.

(bkz: başlık sil)
2002 den beri fabrikalari, limanlari, sattiniz, parayı yollara betona Insaata gomdunuz, bilime eğitime sagliga yatırım yapmadiniz. Hadi bakalim o betonlar korusun sizi Coronadan.