bugün

şimdiden söyleyeyim bu kore olayı en az 1 yıl sürer, bugün resmen füzeler, bombalar havada uçuştu. ve resmen bugün savaş ilan edildi olayın türkiye, ırak, iran ve abd'yi büyük ölçüde etkileyeceğini tahmin ediyorum. türkiye zaten kore'deki her dalgadan en çok etkilenen ülkelerin başında geliyor.

şimdilik taraflar şöyle:

türkiye-abd-avrupa birliği-brezilya-ırak-japonya-israil (güney kore tarafında)

çin-iran-bolivya-hindistan (kuzey kore tarafında)

bakalım rusya hangi tarafı seçecek, büyük ihtimal iran'ın yanında yer alır..

edit1: tahminimce 3-4 ay sonra da kurtlar vadisi güney kore'nin çekimleri başlar..

edit2: ilginç, baba vanga da zamanında bana hak vermiş. bu kadın obama'nın başkan olacağını 18 yıl önce bilmişti.

işte 3.dünya savaşı ile ilgili tahmini:

http://haber.mynet.com/de...ler/485779/2#haber-baslik
güney kore ve kuzey kore'nin zaten resmi olarak savaş halinin sürdüğünü, arada sırada böyle çatışmaların çıktığını bilmeyen bir kişinin muhteşem analizinin sonucudur.

ha, iki ülke tekrar sıcak savaş ortamına girebilir, milyonlarca kişi ölebilir, fakat bu şu komik analizle de alakalı olmaz, olamaz.
(bkz: hepimiz koreliyiz)
iki sene önce rusya ile gürcistan arasında güney osetya yüzünden sorun çıkmıştı. rus askerleri o bölgeyi talan edip çıkmıştı. o zamanda bir sürü kişi amerika etkin rol oynayacak, müdahele edecek falan filan diye 3. dünya savaşı naraları atıyordu. sonunda ne oldu? amerikanın desteğiyle palazlanmaya çalışan gürcistan kimin kim olduğu anladı ve sadece gürcistan'ın toprak bütünlüğü tehlikeye girdi. *

ne meraklısınız arkadaşım savaşmaya.
tam da askere gideceğim dönem çıkması beni hiç de şaşırtmayacak olan savaş.
savaş çığırtkanlarının ağzının salyalanması. siliniz salyacıklarınızı.
işte bu da kanıtı:

http://haber.mynet.com/de...ler/485779/2#haber-baslik
savaş baltalarını hazırlayın..
(bkz: göz kore kore savaş çıkıyor lan)
(bkz: savaş çıkarma merakı)
(bkz: korkma yeğen 3 dünya savaşı çıkmaz kolay kolay)
Ben şahsen güney kore'den "sen nükleere güveniyon olm ben allahıma güveniyom" şeklinde bi tepki bekliyorum bu kardeş kavgasında. Zaten Amerika'nın ekonomisinde filler sikişirken sanmam bu olaya müdahil olacağını. Dolayısıyla vukuat büyümez, mahallenin abileri öpüştürüp barıştırır onları.
Savaş çıkarsa da fırsattan istifade yunanistan'a dalalım mınako. Atina'ya gerek yok, selanik'i alsak kafidir.

O değil de bunlar teorik olarak zaten savaş halindelermiş. Biz de san marino ile savaş halindeyiz.
Acayip işler bunlar...
italya önce kuzey kore saflarında,ardından ise güney kore saflarında yer alacak.
her durumda üst biter.
kore gazileri derneği'nin bugün açıklama yaptığı sıcak gelişmedir.
biz girersek almanya'nın girmeyeceği savaş. Biz Yenilirsek onlar da yenik sayılır çünkü. Birincisinde bizeydi, bu sefer onlara. Sırayla bu işler.
--spoiler--
2010 - 3. dünya savaşı kasım 2010 da başlayacak ve ekim 2014 yılına kadar sürecek. -baba vanga-
--spoiler--
Amerika, çin, rusya gibi yüksek puanlı ülkelerin varlığını göz önünde bulundurursak; ölüm grubuna düşmemizin kuvvetle muhtemel olduğu savaş. Ayrıca çok antrenmansısız. Bence ermenistan ile bir dostluk savaşı organize ederek eksiklerimizi görmemiz lazım.
(bkz: savaş parsellemek)
türkiye'nin acilen girmesi gereken hede. bari buraya katılalım. dünya kupalarını özledik mnskm.
kılıcımı çektim bekliyom hacı. headshot atıp combo çekicem kafire. (bkz: gaza gelmiş türk genci)
benzeri için: (bkz: 24 mayıs 2006 kayserispor inter maçı): 2005-2006 sezonunun şampiyonlar ligi finalidir. bir tarafta benim önderliğimde ön elemede omonia ve dinamo kiev i eledikten sonra, levski sofya, manchester united ve fc copenhagen in bulunduğu gruptan nasıl olduysa 6 puanla united ın ardından 2. olarak çıkmayı başaran ve sekizli finallerde kayseri deki maçta juventus un bütün ataklarına dayanıp maçı 0-0 bitirmeyi başardıktan sonra delle alpi de yine sağlam savunma yapıp buffon un hatalı degaj ya da pasında faruk bayar ın topu boş kaleye yollamasının ardından maçı 0-1 kazandıktan sonra çeyrek finallerde kayseri de newcastle la 1-1 berabere kaldıktan sonra st james park taki 3-3 lük beraberliğin ardından deplasman golüyle yükseldiği yarı finalde allianz arena da jorge torales in golleriyle bayern munich i 0-2 yendikten sonra kayseri deki kontrollü oyunu sonrasında 0-0 lık beraberliğin ardından finale çıkan kayserispor; diğer tarafta ise real madrid, milan, psv ve daha birçok dünya devini geride bırakıp finale gelen alberto zaccheroni nin inter i. karşılıklı ataklar ve goller sonucunda 90 dakika 3-3 berabere bitmiştir ve her iki takım da uzatmalarda birer gol bulunca 4-4 lük beraberlik maçı penaltılara götürmiştür. penaltılar da kayserispor hiç gol kaçırmazken inter bir penaltı kaçırınca emre güsar denen gariban stoper kayserispor a kupayı getiren ve blackleatherjacket ı efsane yapan o son penaltıyı gole çevirir.
Tüm gün sanal dünyada gezinen sanal dünya vatandaşının korkusudur.
Gerçek dünyada petrol için bile çıkmamışken...
sabri nin attığı hiçbir mermiyi düşmana isabet ettirememesi nedeni ile kaybedeceğimiz savaştır. düşman yerine sürekli kendi adamlarını vuracağından dolayı sayımızda git gide azalacaktır.
çıkması muhtemel büyük ölçekli savaşlar, sam amca'nın işine gelmez. o genellikle, kontrolu tümüyle elinde bulundurup olabildiğince silah ve mühimmat satabileceği bölgesel savaşları sever.

bu nedenle,

her ne kadar demode oldukları bilinse de pasifiğin diğer kıyısındaki nükleer başlıklı balistik füzelerin menzilindeki ülkesini tehlikeye atacak ve japonya, çin, rusya'ya komşu bir bölgede, aslında hiç bitmemiş bir savaşın közlerine körükle gidebilecek kadar aç olabileceğini düşünmüyorum.

lakin,

sam amca dır o; kendisini aç hissettiğinde, ne zaman ne herze yiyeceği pek belli olmaz.
başlıktaki entrye bakarsak çifte şans 01 diyorum.
japonya nerdeyse biz de orda olmalıyızdır.