bugün

Fena salladı.

6 şiddetinde düzce depremiymiş. Tüm türkiye'ye çok geçmiş olsun.
depremi yaşayan herkese geçmiş olsun.
Çok fazla değildi sanki ama hafif titretti, geçmiş olsun.
mis gibi salladı. beyle beyle ölecem inşallah.
yarım dakkadan fazla sürdü. korktuk...
O neydi ya öyle . Uykudan zıpladım
düzce'de olmamama hatta epey de uzak olmama rağmen beni uykumdan uyandıran deprem. Çok geçmiş olsun herkese.
bahcesehirde yatak sallandi aq.
Yatağı, dolabı beşik gibi salladı.
6.1 diye tahmin ettiğim depremdir ...
Zonguldak'tan fena hissedilen deprem.
valla şaka maka bizim otel beşik gibi sallandı. nişantaşı'nda. aydınpınar depremi bunu yapıyorsa, istanbul depreminde ben elenirim arkadaşlar.

istanbul'da zayiat çok olur korkarım ki o gün gelince.

5.3 diye yazdı çalışanım ama emin olamadım.
6.0 diyor. 5.9 da olabilir galiba.
görsel
Uykudan uyandıracak şiddette hissedilen depremdi.
5.9 siddetinde duzce'debolmus depremdir.

Masallah herkesin gotu kandilli rasathanesi gibi yine.
La alın depreminizi sizin olsun aq mal mısınız. istanbul'da hayvan gibi hissedilince ben de istanbul'dadır diye düşünmüştüm ama değilmiş. Başlığı açan da öyle açmış işte.
5.9 düzce böyle sallıyorsa istanbul depreminden allah'a sığınırım. Evet.
isterse kars depremi olsun. Sağlam salladı mı? Salladı. Neyse allah beterinden esirgesin
Uykumun en tatlı yerinde uyandıran depremdir. Bu gece yine uyku yok bize anlaşıldı..
kayserı'den bartın'a, ankara'dan istanbul ve balikesir'e kadar olan hatlarda şiddetli bir şekilde hissedilen deprem.
büyüklüğü 5.9 açıklandı ama yarattığı etki açısından 6.5'tan az olmamalı diye düşünüyorum.
hepimize geçmiş olsun.
bilime güvenin arkadaşlar.
O kadar da zor uyumuştum ki bu gece. Sabah nasıl uyanırım diye düşünerek kafamı yastığa koydum. Şimdi de nasıl uyurum diye düşünüyorum. Çok geçmiş olsun herkese. Umarım bir daha yaşanmaz.
çok korkunç bir depremdi açıkçası.
bursa'da yaşıyorum. sallantı bitmedi sanki çok uzun sürdü.

büyük bir çaresizlik durumu şu deprem.
hepimize geçmiş olsun.
bursa'da da hissedilen, panikle yataktan fırlatan depremdir. avizeler , duvardaki tablolar yerinden çıkacak gibiydi.

allah yar ve yardımcımız olsun, türkiye'mizin bir deprem ülkesi olduğu gerçeğiyle yüzleştik ani bir sarsıntıyla; titreyen bacaklar, uykulu bir evlat ve heyecandan konuşamayan bir eş ve de ağızdan çıkacakmışçasına atan bir kalp ile.

ülkemize, herkese büyük geçmiş olsun.

insan hayatı işte böyle pamuk ipliğine bağlı, bir varsın bir yoksun. bir anda her şey kararır ve söner nice hayatlar.
Gecenin bi saatinde uykumuzdan uyandırmıştır.
işe gideceğiz oç bu saatimi buldun.
yatağın altına kedi falan mı girdi dedim ama depremmiş. herkese Geçmiş olsun...
40 yıllık ateist babama bismillah çektiren depremdir.
istanbul'da çok pis hissedildi. yataktan bile düştüm hatta...

allah'a emanet yaşıyoruz valla. ya korkulan olsaydı..... düşünmek bile beni korkutuyor. ota boka planlama yapacağına acilen önlem alınmalı. internet bile yavaşlandıysa beklenen büyük istanbul depremi felaketi kaçınılmaz son. bir yandan anında tatbikatı uyguladım
Hızlı bir şekilde hükümetin, bir sonraki hükümetin, tüm hükümetin, yerel yönetimlerin, insanların daha fazla harekete geçmesi gerekiyor. Evet, deprem ani bi şey, öldürebilir ama bu ihtimali düşürmek insanların elinde. Daha sağlam binalar yapılabilir.

Muharrem ince’nin bir videosuna denk geldim şimdi Twitter’da. Eğer dedikleri uygunsa (deprem uzmanı, ekonomist, sosyolog ya da herhangi bir bilgiye sahip değilim ama dedikleri uygun, düzgün ve mantıklı görülüyor. Karşı iseniz bilginiz doğrultusunda nedenini yazarsınız) derhal hayata geçirilmeli mesela. Karaman’daki o sanayi bölgesinin deprem halinde Türkiye’yi beslemesi çok doğru olur. istanbul’dan uzaklaşmak lazım
Ankara'da vardiyada yakalandığım deprem.
Sandalyeye oturur oturmaz sallamaya başladı.
Düzce'yi düşünemiyorum bile. Allah beterinden korusun.
ben ve 2 abimi şoka sokmuş deprem.

küçük abim panik atağa girip dili tutulmuştu.

kdz ereğli de bir evin yıkıldığına dair bilgi var.
Geçmiş olsun! Allah büyüktür. Acizliğimiz gün gibi ortada. Elimizden bir şey gelmiyor. Böbürlenmek için fazlaca basit varlıklarız. Güzel insanlar olalım. Hayat hiçbir şeye değmez ve değişilmez.
Allah daha büyüklerinden korusun.insanlar eve şimdi girdiler.
Adapazarı yine şiddetli sallandı.
Ankarada öyle bir hissedildi ki dedim aha gidiyoruz amk. Geçmiş olsun herkese.
bizim evi bambudan mı yaptılar bilmiyorum karsta deprem olsa hissediyorum.

geçmiş olsun inşallah can kaybı yoktur.
Herkese geçmiş olsun.
Geçmiş olsun. inşallah tarih tekerrürden ibarettir olmaz. Yoksa hala uygunsuz rant ile yapılan yapılar insanlara mezar olacak ama verilere göre en geç 2030 yılı.
su an duzcedeyim. hala sallaniyor. sallanmadan once sesten dalganin geldigini bile alenen anlayabiliyorsun.
herkese çok geçmiş olsun. inşallah can kaybı olmamıştır.

istanbuldan bu kadar kuvvetli hissetiğimiz depremin oradaki etkisini ancak allah bilir.. zaten saat 3 e kadar uyuyamadım evde misafirler var. saat 3.30 civarı bir dalar gibi oldum kafamın hemen yanındaki gardrop güp güp güp güp sesler çıkartıp duvara vurunca kendime geldim.

doprom olo yoşomoyo oloşmoloyoz. 17 ağustos ile beraber bu kaçıncı deprem oldu lan alışamıyoruz işte bir türlü..
herkese çok büyün geçmiş olsun, Allah beterinden saklasın bir daha böyle bir şey yaşatmasın inşallah.
hepiniz Allaha emanetsiniz.
Bu zelzele doğanın gücünü birkez daha bizlere gösterdi. Umarım binalar sağlam, insanlar sağlıklı olurlar. Geçmiş olsun
Benim Düzce'deki akrabalarla konuştum. Yıkıntı yok ama evde eşyalar yerlere saçıldı dediler. Zor işleri, zaten 99 depreminden dolayı travmaları var. Apartmanda oturanıyorlar. Hepsi müstakil ev yaptılar şehir merkezi dışında.
Ne olur ne olmaz diye buraya yazayım.

Deprem ağı diye bir uygulama var. Depremi 20 saniye ve 45 saniye öncesinden hissediyor ve zil sesiyle uyarıyor.

indirin ve yayın.
Kocaeli Darıca'da hiçbir şey hissetmedim. Halbuki bir çok arkadaşım uyanmış, WhatsApp gruplarında deli muhabbetler dönmüş ama ben hiçbirini görmedim. Şaka yaptık yazsanız kameraya el sallarım o derece. ilk defa bu kadar şiddetli bir depremi hissetmedim. Hayır hanım da hissetmedi, oğlan da hissetmedi. Keşke hep böyle olsa..
bayağı sallandı. insanlar nasıl hissetmemiş anlamadım. ben ilk defa bu kadar depremi hissettim. yatağım beşik gibi sallandı. tanım: sadece istanbul'da hissedilmeyen deprem.
bir de insanların dışarı çıkmasını fırsat bilen tipler hırsızlık için evlere girmiş...gerçekten kainatın bambaşka bir boyutuyuz türkler olarak...

2011 japonya depreminde yakuza üyeleri insanların yıkılan evlerinin arasında devriye gezip ekmek, süt dağıttı depremzedelere. bizde de hırsızlık gasp ne ararsan var. allahım sen sabır ver.
hemen terk edin oraları karadenize falan taşının.
Yatağım delicesine sallanıyordu. Bir an işe geç kaldığım için uyandırıldığımı düşünürken uyandıracak kimsenin olmadığı aklıma geldi. Gözümü açtım, sanki beşikteyim. Kapının altına gittim durdu,2-3 dakika bekleyip uyudum geri. Geçmiş olsun.
korkusunu bu kadar iyi Kamufle eden, bu kadar güzel bir kadın görmemiştim...

https://www.mynet.com/59-...yakalandi-8177812-myvideo
Arkadaşlar farkında mısınız? Tatbikat yapıp 80 küsür milyona aynı zamanda deprem düşündürterek enerjiyi çektik.
Mikro seviyede bilim imkanı var 2 tane börtü böcek karınca yuvası ne bileyim bişeyler takip eden sistem kurup 10-15 dk önce öğrenemiyorlar şu depremleri ag.