bugün

Fena salladı.

6 şiddetinde düzce depremiymiş. Tüm türkiye'ye çok geçmiş olsun.
depremi yaşayan herkese geçmiş olsun.
Çok fazla değildi sanki ama hafif titretti, geçmiş olsun.
yarım dakkadan fazla sürdü. korktuk...
O neydi ya öyle . Uykudan zıpladım
bahcesehirde yatak sallandi aq.
6.1 diye tahmin ettiğim depremdir ...
Zonguldak'tan fena hissedilen deprem.
6.0 diyor. 5.9 da olabilir galiba.
görsel
Uykudan uyandıracak şiddette hissedilen depremdi.
5.9 siddetinde duzce'debolmus depremdir.

Masallah herkesin gotu kandilli rasathanesi gibi yine.
La alın depreminizi sizin olsun aq mal mısınız. istanbul'da hayvan gibi hissedilince ben de istanbul'dadır diye düşünmüştüm ama değilmiş. Başlığı açan da öyle açmış işte.
5.9 düzce böyle sallıyorsa istanbul depreminden allah'a sığınırım. Evet.
isterse kars depremi olsun. Sağlam salladı mı? Salladı. Neyse allah beterinden esirgesin
Uykumun en tatlı yerinde uyandıran depremdir. Bu gece yine uyku yok bize anlaşıldı..
kayserı'den bartın'a, ankara'dan istanbul ve balikesir'e kadar olan hatlarda şiddetli bir şekilde hissedilen deprem.
büyüklüğü 5.9 açıklandı ama yarattığı etki açısından 6.5'tan az olmamalı diye düşünüyorum.
hepimize geçmiş olsun.
bilime güvenin arkadaşlar.
O kadar da zor uyumuştum ki bu gece. Sabah nasıl uyanırım diye düşünerek kafamı yastığa koydum. Şimdi de nasıl uyurum diye düşünüyorum. Çok geçmiş olsun herkese. Umarım bir daha yaşanmaz.
bursa'da da hissedilen, panikle yataktan fırlatan depremdir. avizeler , duvardaki tablolar yerinden çıkacak gibiydi.

allah yar ve yardımcımız olsun, türkiye'mizin bir deprem ülkesi olduğu gerçeğiyle yüzleştik ani bir sarsıntıyla; titreyen bacaklar, uykulu bir evlat ve heyecandan konuşamayan bir eş ve de ağızdan çıkacakmışçasına atan bir kalp ile.

ülkemize, herkese büyük geçmiş olsun.

insan hayatı işte böyle pamuk ipliğine bağlı, bir varsın bir yoksun. bir anda her şey kararır ve söner nice hayatlar.
Gecenin bi saatinde uykumuzdan uyandırmıştır.
işe gideceğiz oç bu saatimi buldun.
yatağın altına kedi falan mı girdi dedim ama depremmiş. herkese Geçmiş olsun...
istanbul'da çok pis hissedildi. yataktan bile düştüm hatta...

allah'a emanet yaşıyoruz valla. ya korkulan olsaydı..... düşünmek bile beni korkutuyor. ota boka planlama yapacağına acilen önlem alınmalı. internet bile yavaşlandıysa beklenen büyük istanbul depremi felaketi kaçınılmaz son. bir yandan anında tatbikatı uyguladım
Hızlı bir şekilde hükümetin, bir sonraki hükümetin, tüm hükümetin, yerel yönetimlerin, insanların daha fazla harekete geçmesi gerekiyor. Evet, deprem ani bi şey, öldürebilir ama bu ihtimali düşürmek insanların elinde. Daha sağlam binalar yapılabilir.

Muharrem ince’nin bir videosuna denk geldim şimdi Twitter’da. Eğer dedikleri uygunsa (deprem uzmanı, ekonomist, sosyolog ya da herhangi bir bilgiye sahip değilim ama dedikleri uygun, düzgün ve mantıklı görülüyor. Karşı iseniz bilginiz doğrultusunda nedenini yazarsınız) derhal hayata geçirilmeli mesela. Karaman’daki o sanayi bölgesinin deprem halinde Türkiye’yi beslemesi çok doğru olur. istanbul’dan uzaklaşmak lazım
Ankara'da vardiyada yakalandığım deprem.
Sandalyeye oturur oturmaz sallamaya başladı.
Düzce'yi düşünemiyorum bile. Allah beterinden korusun.
ben ve 2 abimi şoka sokmuş deprem.

küçük abim panik atağa girip dili tutulmuştu.

kdz ereğli de bir evin yıkıldığına dair bilgi var.
Geçmiş olsun! Allah büyüktür. Acizliğimiz gün gibi ortada. Elimizden bir şey gelmiyor. Böbürlenmek için fazlaca basit varlıklarız. Güzel insanlar olalım. Hayat hiçbir şeye değmez ve değişilmez.