bugün

Ölen birisidir sadece. Çıkıp "rahmetimiz gazabımızı aşmıştır" diyene iki laf edebilse, hakkında ben de iyi konuşurdum; ama içimden gelmiyor. Dini temsil eden adam korkusuz olur. Ayrıca da bir mesleği olur; ki ekmeğini kendi alın teriyle yiyebilsin. Kafesteki kuş da iyi ötüyor ve yemi önüne geliyor; ancak bir şey bilmese de seviyoruz. Ölünce de üzülürüz. Kafesteki kuşla bu adamın yaşadığımız züle tepkisi arasında hiç fark var mı? Hakiki din alimi imam-ı Azam'dır ve bu gibi insanlardır. Kellelerinden korkmaz, yiğit olurlar. insanoğlu kuş olmamalı.
işte biz ne çektiysek dincilerden çektik.
Ciddiye alınacak bir olay değildir.

Yuvarlayın bir çukura gitsin...
insanlar birbirlerine ne de kolay "hazret", "mübarek kişi" diyebiliyor.

Oysa inananlar için, kişinin ne olduğunun kararını verecek merci bizden çok ötededir. Senin çok mübarek sandığını belki sevmiyordur, kafir diye yaftaladığın da belki sevgilisidir. Biz insanlar haddimizi ne de çok aşıyoruz. Kalplerdekini; sadece şah damarından daha yakın olan bilir.
Kendisini kazak abdal’ın meşhur taşlamasıyla uğurluyoruz. (bkz: Eşegi saldım çayıra)
Yarın cuma namazını mütabiken cenaze namazı fatih camiden kaldıralacakmış.

Cenaze namazına gitseniz en iyi ihtimalle Eminönünde saf tutabilirsiniz. 1,5 milyondan fazla katılım olmasını bekliyorum...
Hazret lafına tavım. isa dahil.

Nötrüm.
ilmi neymişki hazret olmuş.

Taht kavgasında ne rezillikler görücez acaba.
Benim için hiçbir şey ifade etmeyen hazrettir. Madem ölmüş, yine de allah rahmet eylesin diyelim.
türkiyede ortalama eğitim 3 yıldır . bunun manası nedir ???
* babası , anası iki kelimeyi yanyana getiremeyen milyonlarca
insan vardır . bunlar kendilerine baba figürü arar . evdeki baba
konuşmaktan aciz tabii . bunlar kendilerine rehber ararlar . kimi a hocanın
peşinden gider kimi b mafya liderine tapar .bir başkası deniz gezmişi
idolü yapar .
kısacası baba figürü önemlidir . babasını kaybetmiş veya babasıyla
arası bozuk zengin , eğitimli çocuklarda da benzeri baba arayışı görülür .
ikinci dünya savaşı sonrasında batılı gençlerin hindistana gitmesi , gönderil
mesinin bir sebebi de budur . savaşta kaybettikleri babaları hindistanda
" guru " , " siri " olarak karşılarına çıktı ...
bir şahsın vefatıdır.

efendi derken? kimin efendisi? hayırdır lan insana mı tapıyorsunuz yavşaklar?
https://www.hurriyet.com....sindaki-gercekler-5308388

millet uzaktan kuru sıkı atıp duruyor. tam 6 sene ismailağa camisinin 2 alt sokağında çalıştım. bu cemaate üye olanlarda vardı tanıdığım bir sürü. cemaatin en tanınmışlarından bir tanesi cübbeli ahmettir. caminin devamındaki haliç caddesinde o videolarda izlediğiniz konuşmaları, sohbetleri yaptığı bir yer vardı. sadece bu cemaat için değil bu dünyada faaliyet gösteren tüm cemaatler, kiliseler, gruplar, tarikatlar vs vs içerisinde aklınızın hayalinizin alamayacağı çıkar çatışmaları, iktidar kavgaları, güç savaşları yaşanır. çoğunda ise yoğun şekilde kan akar..

içerisinde insanın olduğu neredeyse tüm oluşumlar sıkıntılıdır. hani şeriat isterük şeriat isterük diye gezen aklı evvel bir güruh var ya bu sözlüktede. insanlara "hazreti" diye hitap edenlerde dahil. onlara da sürekli soruyorum ama bir tanesi kalkıp adam akıllı bir cevap veremedi 6 senedir. şeriatı getirdiniz diyelim şeriat hükümlerini kim kesecek ?? hangi insan evladına onca gücü vereceksiniz ve allahın emirlerini kendi yorumunu/çıkarını katmadan yerine getirecek. çok basit bir cemaatte bile iktidar için insanlar çatır çutur birbirlerine kıyarlarken alemlerin rabbinin sözcüsü olarak kimi tayin edeceksiniz..
fesli delinin ustune gomseler bari. Daha fazla vatan topragi mundar olmaz en azindan.
ben bu tarikat cemaat denilince bir tek aklıma cübbeli ahmet hoca geliyor gerisi kimdir ne değildir tanımam etmem. şöyle de bir olay var bu hoca şeriatı desteklediği için islam inancılar sahip olmayanlar dışında doğal olarak sevilmeyecektir. nasıl siz ateistseniz, komünistseniz bunun da görüşü o işte yapacak bir şey yok.
Tarikatlara aşırı karşı olan biriyim, Allah ile aranıza kimseyi sokmayınız efendim hepiniz akıllı insanlarsınız.Allah’ın bir kulu ölmüştür ve hak günahlarını affetsin,kalan yakınlarına metanet versin.

Edit: Tarikatların hepsinin mal varlıklarına el konulup hazineye devredilip hareket alanları kısıtlansın.Bana yazdıklarımdan dolayı dua ve intizar edenlere rabbim iki katını versin.
Buradakiler anlamaz bilmez ama böyle insanlar çok insanın hayatına dokunmuştur. Allah rahmet eylesin.
görsel
görsel
Edit: yerine cübbeli ahmet geçmez umarım zira hiçbir yere yakışmıyor kendisi.

Şişt kuduruklar asla bu insanın ulaştığı kadar insana ulaşamayacaksınız ve asla onun kadar sevilmeyeceksiniz. Kininizle yaşayıp arkanızdan bir hayır dua eden olmadan öleceksiniz eksilemeye devam.
Allah ömründen almış sokak hayvanlarına vermiş, demek ki dua diye bir şey gerçekten de varmış ve tutuyormuş hayret.
hincileiri hayırlı işi ne manyak olan, cehenneme odun olarak gitmek mi.
bu dincilerin tek hayırlı yaptıkları iş böyle dünyadan göçüp gitmek olsa gerek...
görsel
valla bahaneyle dinsizlerin mÜnafıkLarın günaHları katmerleşiyor ALLAH ISLAH ETSiN NE DiYELiM.
Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun. Bu millete çok faydası oldu rabbim ondan razı olsun.
(bkz: tarikatçıların ebu cehil den daha müşrik olması)
CEHALET ABiDELERi MAHMUT EFENDiNiN CEMAATi DE HiÇ BiR KiMSE DE ONU PEYGAMBER YERiNE KOYMADI DiNDEN iMANDAN HABERiNiZ YOK AMA SALLAMAYA NE KADAR ÇOK MERAKLISINIZ.
insanlığa faydası yokmuş önce kendine sor bakım senin insanlığa ne faydan var
Binlerce belkide milyonlarca talebesi olmuş hepsine Allah kitap demeyi öğretmiş bu kadar müslümanın hayır duasını almış bı alime kalkmış laf atmaya çalışıyor hasbam..papa olseydi yas tutardin ama demi yada papaya laf soleyen birine demedinibirakmazdin laik fikir özgürlüğü naraları atmaya başlardin klasik laik ağlamaları... öle bı kültürel miras birakmiski ateşi bol olsun bazı kişiler elin gavuru bile bu kadar islam dusmani değildir.