bugün

Ölen birisidir sadece. Çıkıp "rahmetimiz gazabımızı aşmıştır" diyene iki laf edebilse, hakkında ben de iyi konuşurdum; ama içimden gelmiyor. Dini temsil eden adam korkusuz olur. Ayrıca da bir mesleği olur; ki ekmeğini kendi alın teriyle yiyebilsin. Kafesteki kuş da iyi ötüyor ve yemi önüne geliyor; ancak bir şey bilmese de seviyoruz. Ölünce de üzülürüz. Kafesteki kuşla bu adamın yaşadığımız züle tepkisi arasında hiç fark var mı? Hakiki din alimi imam-ı Azam'dır ve bu gibi insanlardır. Kellelerinden korkmaz, yiğit olurlar. insanoğlu kuş olmamalı.
Beni bir haftadır ağlatan durum.
işte biz ne çektiysek dincilerden çektik.
Ciddiye alınacak bir olay değildir.

Yuvarlayın bir çukura gitsin...
insanlar birbirlerine ne de kolay "hazret", "mübarek kişi" diyebiliyor.

Oysa inananlar için, kişinin ne olduğunun kararını verecek merci bizden çok ötededir. Senin çok mübarek sandığını belki sevmiyordur, kafir diye yaftaladığın da belki sevgilisidir. Biz insanlar haddimizi ne de çok aşıyoruz. Kalplerdekini; sadece şah damarından daha yakın olan bilir.
Kendisini kazak abdal’ın meşhur taşlamasıyla uğurluyoruz. (bkz: Eşegi saldım çayıra)
alimin ölümü alemin ölümü gibidir demişler.. yarım asırı aşkın sürece islama ne denli büyük hizmetleri olduğu belli ki islam düşmanı köpekleri arkasından epeyce havlatmış..
Bu ülke nice Saidi nursiler, süleyman hilmi tunahanlar, ahmet mahmut ünlüler, mahmut hocalar yetiştirir. Şüphesiz ki nurunu mutlaka tamamlayacaktır diyen bir allahın resulünün ümmetiyiz.
görsel
Yarın cuma namazını mütabiken cenaze namazı fatih camiden kaldıralacakmış.

Cenaze namazına gitseniz en iyi ihtimalle Eminönünde saf tutabilirsiniz. 1,5 milyondan fazla katılım olmasını bekliyorum...
hüzne boğmuştur.ancak nedense ağlayamadım belki de kalbim karamaya yüz tuttu gizlice tuvalete girip duvara kafa attım ağlamak için şu an hastanedeyim beyin kanaması geçirdim ama saatlerdir de ağlıyorum. mekanın cennet olsun hocam.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.