1. 1.
  Fenerbahcenin rakibini eleyip şampiyonlar ligine kalacagı macların ikincisidir,galatasaraydan şüphelenilmektedir *
  1 -5 ... yazıyorum
 2. 2.
  fenerbahçe için b36 kadar kolay olmayacak maçtır.
  ... hadiii
 3. 3.
  şampiyonlar ligine 100.yılında devam edememiyeceği maçtır..hemen havaya girmişlerdi.ii oldu bu mağlubiyet..kiew-3 ferner-1
  ... merokaplan
 4. 4.
  ilk maçın* skoru dikkate alındığında fenerbahçe için gerçekten zor geçecek olan maçtır. 3-1'lik mağlubiyet kesinlikle o kadar da kötü değil denilebilecek bir skor değildir. dinamo kiev kontratak oyununu çok iyi oynayan bir takım olduğunu ilk maçta gösterdi. eh ikinci maçta da fener tur için saldıracağına göre kiev takımına bol bol boş alan bırakıp kontratak şansı da verecektir. şampiyonlar ligi'ne katılma açısından kendi takımımı şanslı görmüyorum aslına bakılırsa ama futbol bu hiç belli olmaz. * kimse fenerbahçe'nin inanılmaz bir futbol oynayıp rakibini darmadağan etmeyeceği garantisini veremez. çünkü bu takımın orta düzey, eh işte gibi ifadelerle nitelendirebileceğimiz bir oyunu olmayacak. ya karşısındakini sürklase edecek, ya da kiev'e ilk maçta kaybettiği gibi kaybedecek. fener zaten kiev'den bir gol yerse* uzatma için 3, tur için 4 taneye ihtiyacı var. yani gol yememesi gerekiyor fenerbahçe'nin. bu takımın; "lugano yetişecek mi, yetişirse oynayacak mı?" gibi sorularla boğuşmasının tek sebebi ise aziz yıldırım'dır. ha lugano yetişir de oynarsa, bir de iyi oynarsa* zico'nun teknik direktörlüğünü hiç tartışmamıza gerek yoktur. çünkü zico fener'i ilk izledikten sonra, "sıkıntı savunmanın göbeğinde, bize bir stoper lazım." diyerek hemen lugano'yu istemiştir.

  neticede fener turu geçer geçmez artık bu saatten sonra benim için çok bir şey ifade etmiyor. çünkü gerçekten içimden bir his şampiyonlar ligi'ne kalınsa bile* fener'in yine aynı şekilde, bol gol atıp, bolca da yiyerek elenip geri döneceği şeklinde sinyal veriyor.

  ha turu geçmek için ne mi yapmak lazım? savunmanı ne olursa olsun kapalı tutacaksın. anelka ve tuncay'dan vazgeçeceksin, mehmet yozgatlı'yı sahaya süreceksin. semih belki nobre kadar gol vuruşlarında şanslı bir oyuncu değil. ama top hakimiyeti bakımından nobre'yi katlıyor, alex ile verkaçlara giriyor, pozisyon hazırlıyor, pozisyona giriyor. bu yüzden semih konusunda ısrarlı olunması gerektiğini düşünüyorum ben. mehmet yozgatlı ise çok farklı bir hikaye. bu adam belki de türkiye'nin en iyi hücum yapan kanat oyuncusu. bu kadar rahat adam eksiltebilen, bu kadar düzgün ortalar açan bir adam başka hangi takımda var. keza uğur boral da aynı şekilde. çok rahat adam geçiyor, çok süratli ve hep kaleye gitmeyi düşünüyor. belki tümer yedek oturtulup, oyunun gidişatına göre oyuna alınmalı ve iki tane ofansif kanat oyuncusuyla** başlanmalı oyuna. şayet lugano oynayacaksa, yanında oynayacak kişi can arat olmalı. çünkü can ilk maçta rezil olan savunmanın en iyisi olarak göze çarptı. yani önder'i sağa çekip, ortaya can ve lugano, sola da malesef ümit özat. ümit için ayrı bir parantez. ümit geri dönüşlerde geç kalmasının dışında hiçbir kötü yanı olmayan oyuncu. ancak kiev kadar hızlı bir takıma karşı siz büyük boşluklar bırakmayı göze alamazsınız, alırsanız fark yersiniz. orta alanda da appiah ve aurelio savunma yönleriyle çift ön libero gibi durup atağa da çıkabilecek şekilde oynamalı. atağa çıkmalarını sağlayacak iki isim de mehmet ve uğur. gerektiğinde içeri gömülüp, gerektiğinde kanatlara iyice açılıp çabuk top taşıyabilen oyuncular varsa einizde, değerlendirmemek eşekliktir. merkezde alex ve ilerde semih benim kafamdaki ilk 11.

  vallahi güzel senaryo oldu takım kurma faslı. gerçi zico benim dediğimi okuyup ona göre kurmaz takımı ya her neyse. her şeye rağmen başarılar fenerbahçe!

  not: bir de kanal d yönetimine yalvarıyorum. ilker yasin, emre tilev veya gökhan telkenar'ı maçı anlatırken duymak istemiyorum. ertem şener'e bile razıyım, yeter ki başkası anlatsın şu maçı!!!!
  4 -1 ... shyer
 5. 5.
  fenerbahçe'nin 2-1'lik galibiyetinin tur için yetmeyeceği maçtır.
  -1 ... yasakani
 6. 6.
  "bu sefer de ilker yasin yorumlarsa izlemem ben bu maçı" dedirten karşılaşmadır.
  ... insomniac
 7. 7.
  ilker yasin gibi usta bir spiker tarafından anlatılmasını dilediğim karşılaşmadır. yıllar yılı spikerlik yapmış birisinden maç dinlemek pek daha zevklidir. bu maçın sonucunda fener'in turu atlama olasılığı bana göre %30'dur.
  1 -1 ... alcoholica
 8. 8.
  yayın haklarını elinde bulunduran kanal d' ye

  (bkz: ilker yasin tarafından yetiştirilmek)

  başlığını mail olarak göndermeme sebep olacağını düşündüğüm maçtır. fenerbahçe' nin turu geçme şansının çok çok küçük olduğunu düşünsem de allahtan umut kesilmez 'dir.
  1 ... fth
 9. 9.
  ilker yasin'in artık anlatmayı gökhan telkenar'a bırakması gereken karşılaşmadır.
  ayrıntılı bilgi için (bkz: ilker yasin tarafindan yetistirilmek)
  ... insomniac
 10. 10.
  *

  fenerbahçenin tur için gol yememesi gereken karşılaşmadır.tribünün gazı ile fenerbahçe başlarda bir gol bulursa tur için ümitlenilebilir.Zira fenerbahçe havaya girdi mi atan bir takım.Elense bile yensin ki Türkiye kazansın dediğimiz maçtır.*

  not:tramso faciası gibi entryler fenerbahçe taraftarını komik duruma düşürmekde yapmayın etmeyin.
  2 ... osmanthegral