bugün

22 yıldır kullanıyoruz bu lanet televizyonu. televizyonun yaşı benden büyük. hiç bozulmaz sapasağlam şerefsiz. arada bir "baba artık değiştirsek şu televizyonu "diye mırıldanıyorum ama nafile. babam "bozulsun değitiririz oğlum" diyor. bazen şu televizyona bir çomak soksam mı diye düşünmüyor değilim. cinnet geçirip atacağım pencereden şerefsizi. televizyon alındığında sscb vardı be.
televizyon bozulmadığı sürece aynı televizyonu senelerce kullanacak olan ailedir. geleneksel türk ailesidir bu aile. bu ailede sadece televizyon değil, hiçbir elektronik alet bozulmadığı sürece değiştirilmez.

hem en iyisi böyle lan! her gün çeşit çeşit elektronik alet piyasaya sürülüyor. her yenilikte değiştirilirse bu aletler, aile ekonomisinin amına koyarsın. dolayısıyla, kıssadan hisse yaparsak, elektronik aletler bozulmadıkça değiştirilmemelidir.
dantelde 22 yıllık ise kap kara olmuştur.

ayşe teyze yetiş.
(bkz: bizi tanıdılar sen kaç)
(bkz: antika)
o televizyon da ailenin bireyidir artık. ismi mesela osman'dır. ilk alırken kalitelisinden alınmıştır. ünlü düşünür ne demiş ucuzunu alacak kadar zengin değilim. yeni bir 90 60 90 LCD ekran tv alınıp çiftleştirilebilir. en makbulü budur.
(bkz: siz yokken ben vardım lan) *