bugün

22 yaşında her şeyi yaşadığın zannetme yanılgısı içine düşmek desek daha doğru olur sanırım. dün sıçtığı bokun dumanı üstüne tütüyor, ne ara hayatın tüm sırlarını çözdün demezler mi adama ?
(bkz: her şey)

Hayatta her şeyi yaşamak nedir? sorusuna cevap verebilmek gereklidir öncelikle. Her şeyi "*m, g*t, meme" olarak adleden insanlar için, onlarca, yüzlerce defa sevişmek elbetteki her şeyi yaşamak olarak nitelendirilebilir.

Oysaki gerçekte öyle midir? 22 yaşında bir insanın her şeyi yaşamış olması demek; babasını, annesini ve tüm sevdiklerini kaybetmek demektir mesela. Tüm dünya'yı gezmiş olmak, tüm servetini kaybetmek veya sıfırdan bir servet yaratabilmiş olmak da bu her şeyin bir parçasıdır bana göre.

her şeyi yaşamak, tüm acıları, tüm hüzünleri, tüm macera dolu anları ve nicesini yaşamış olmak demektir.

(bkz: geç ergenlik)
bide 15 yaşında her şeyi yaşamış olmak var yigidim.
Bence kendinide miktirmiştir.
Her şeyi yaşamış sonuçta.
- everything? - he everything!!!
Vardır böyle bir şey. Bizim nesil hızlı tüketiyor. "50 sene daha napicaz lan biz" diye sızlanan çok arkadaşım var. Hayatı sindire sindire yaşamak lazım.
Sonra birden henüz hiçbir şey yaşamadığının farkına varmak.
annem babam boşandı
babam eski bi suçlu ceza yedi çıktı
annem akıl hastası
ablamda sinir hastaligi var evimiz yok sağda solda kaliyoz tüm aile ayri ayri yerlerde.ben desen kendi haline sessiz sakin biriyim. hayat beni çok yordu ama ben bile şu hayatta herşeyi yaşadığımı düşünmüyorum. sen ise sevgili şu bu mevzuları yüzünden herşeyi yaşadım ettim diyorsun kendine gel dostum aşk evlilik bir ihtiyaç değil lüx dür.karnını doyurabiliyorsan evlenirsin vb. eyer karnını doyuramıyorsan ne aşk falan insanın umrunda olmaz belki ilerde güzel bir işim olur evim olur benimde tek derdim sevgili şu bu olur. ne biliyim hayat hep sol tarafta geliyor öldürmüyor süründürüyor.
ergenliğin son halidir.

insan sürekli zannediyordur...
(bkz: bir ergenin rüyası)

hele bi otuza gelin yeğenim.
19 um kalan 4 yılda yaşamaz isem bomboşum. Hayatımı başkasına versem daha kaliteli kullanırdı sanırım.
neler yaşadiğini cok merak ettiğim kişi beyâni.
daha doğru ifade edilişi, 22 yaşında her şeyi yaşamış olduğunu sanmaktır.
Mümkün olmayan durum, evet herşeyi yaşamış olmak için her şeyi yaşamış olmak gerektiğinden gerçekleşmesi mümkün olmayan durum ayrıca bunu söyleyen şahıs sadece öyle zannediyordur ve bir Çin atasözü derki en büyük hata zannetmektir.
aslında hiçbir şey yaşamamışlardır.
Muhtemel aşk acısı çekip entry abanan yazarımsı beyanıdır.
torunu olmuş mudur? kedisi bile olmamıştır ahahah.
Bakirliğini ya da bakireliğini kaybetmiş işi olan öğrenci evinde yaşayan ortalama bi üniversite öğrencisinin tipik kafa yapısı. bn her boku bilirim havaları fln. Halbuki sen daha göreceksin anyayı konyayı.
bir yanılgıdır.
Tomorrowland’e gitmediyse büyük yanılgı içinde.
Hayat acı sunmadıysa Uydurma bir şey yaşamış olmaktır. Ben 22 yaşımda üniversite 3.sınıftaydım allah için ne yaşayacaktım ki o dönem? Kız peşinde koşmaya bile vakit yoktu. Hepiniz mi newyorklusunuz?
19 yaşında her şeyi yaşamış olmak kadar kötü değildir.
Herşey olamaz , ölümü yaşayacaksın daha . Ama önce ihtiyarlığı.
"her şey" demek tabii ki aşırı abartılı olmakla birlikte, nedense raymond radiguet'yi akla getiren ve dolayısıyla bir iç burukluğuna yol açan bir ifade.
güncel Önemli Başlıklar