bugün

türkiyenin karanlığa sevgisini ispatladığı tarih.
üzerinden bir yıl geçmiş. aynı hamam aynı tas* .
bu tarihte yapılan genel seçimler sonucundaki (gayri) resmi sonuçlara göre;
akp % 46.63 ile 342 milletvekili
chp % 20.94 ile 111 milletvekili
mhp % 14.27 ile 70 milletvekili çıkartmıştır.
% 5.2 oy ile 27 bağımsız milletvekili de meclise girmiştir.
genel seçim in gerçekleştigi ve akp partisinin iktidara geldigi tarihtir.
Tatilde olan insanlarımızın kısa bir süreliğine mırıldanarakta olsa tatiline kesip geri döndükleri gündür.
23 temmuz da akp, chp ve mhp'nin hiç de strese gerek yokmuş yine çarkın parçası olduk, hadi gelin çocuklar güle oynaya ihalelere, usulsuzluklere devam edelim, dedikleri günün, bir önceki günü, akp uzak ara seçimde kafaya oynayacak, desteklesekte desteklemesekte o bizim partimizdir. zamana yayılmış bir grafik için ikinci şansı uygun bulduğumdan dolayı elimdeki mühürü sanırım yine aynı yere vuracağım gün. istikrarı görmek için üretim ve sanayi sektorunde olmak gerekir diyorum başka bişey demiyorum.
türkiye için dönüm noktası olan tarih. aslında kesin bir dönüm noktası olarak görmemek gerek, herkes aynı zincirle bağlanmış havlayan köpeklere benzerken ve aralarında zerre kadar fark yokken neyin dönüşümünü göreceğiz sanki. başbakandır bu ülkede asıl yönetilen. birileri bu hale getirip ülkemizi salıvermiş kör kuyuya... bu seçimlerle ancak bu düşüş yavaşlatılabilir, hiç kimsenin paraşüt takmak gibi bir meziyeti olamayacaktır bu saatten sonra.

umut bile artık fakirin ekmeği değil...

şimdi içinizden biri çıkıp da bana umuttan, kurtarıcıdan bahsetmesin. ben başarı dolu bir geleceğin hayalini bile kuramıyorken, yollara dökülmüş sefil insanların yalvarışına bile kulak asamıyorken, duygulanamıyorken derinden...

türk olmaktan daha doğrusu türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmaktan mutluluk duyamayacak kadar hain mi olacaktım ben, çocukken duyduğum ve övündüğüm kahraman yurttaşlarımın neslini sürdüremeyecek, gavurun kapısında sürünen bir it mi olacaktım??? bu çöküşler miydi benim yarınlarım,hayallerim...

insanın genç olarak geçirdiği ömür parçası kısaldı artık sanırım. 21 yaşında bir genç değilim, o kadar sıkıldım, bunaldım ve yoruldum ki... başa geçen itler mezarlarında mışıl mışılken, kanter içinde, uyuyamayan olmak... neyin, kimin cezası?

insanlık sevemiyor artık birbirini, güvenemiyor... öyle önderler gördük ki, bizi maymuna çeviren, ayakları altında canı yanmadan ezebilen, hissiz, tinsiz... sonra çıkıp millet aşkından, din aşkından, halk iradesinden bahseden. klişelerle kandıran masum halkımı...

o kadar belli ki, atatürkümüz'ün yürekten söylediği kalıp cümleleri, sahtekarca kullandıkları... sağcısı da solcusu da... demokrasiden, milli iradeden, yurttaşlıktan bahsederken... aralarında hiç bir farkın olmadığı apaçık ortadayken bizlere aptalca alternatifler sunarak gözümüzü boyamaya çalışan düzenbazların farkındayken ve elimizden hiçbir şey gelmiyorken; nefes alabilmek mümkün mü en derininden... gülümseyebilmek doya doya... sevebilmek, kıyamamak insanlığa... sesini yükseltmemek, konuşabilmek en azından... mümkün mü?
(bkz: 22 temmuzda oy atarken hatirlanmasi gereken sozler)
türkiye nin baskanını sececegi büyük gündür. Bir cok bilincli secmenin yollara dökulup oy kullanmak icin tatillerini yarıda bırakıp secim sandıgına gidecegi gün olarak beklenmektedir. ikahmetgahını okudukları sehire aldırmıs genç üniversiteliler icin ilk oy heyecanı olarak da tarihe gececek gündür. ilerleyen yıllarda su replik ilk oy kullanacak genclerden beklenmektedir. ilk oyumu 2007 secimlerinde kullanmıstım taa memleketten kalkıp istanbula gitmiştim.. yapılması gereken bir eylemdir.
genel seçimler sebebiyle thy'nin 12 bodrum-istanbul seferinin şimdiden 8'inin dolduğu tarih.
22 temmuz 2007 genel secimlerinin yapılacağı büyük gün.
güncel Önemli Başlıklar